5 بهترین راه برای شناسایی و تجارت الگوهای شکست

ساخت وبلاگ

best breakout pattes

شکست به دوره ای اطلاق می شود که در آن یک دارایی مالی به طور ناگهانی بالاتر یا پایین تر از محدوده یا فاز ادغام مشخصی حرکت می کند. این یکی از مهمترین موقعیت هایی است که معامله گران در بازار روی آن تمرکز می کنند.

به عنوان مثال، در نمودار زیر، می بینیم که بیت کوین در ماه مه و ژوئن 2020 حمایت قوی در حدود 28, 396 دلار پیدا کرد. پس از آن، یک شکست نزولی قوی ایجاد کرد.

بنابراین، در این مقاله، برخی از مهم‌ترین الگوها را برای شناسایی در حین معامله شناسایی می‌کنیم.

چرا شکست های تجاری؟

Breakouts نقش مهمی در بازار هم برای سرمایه گذاران و هم برای معامله گران ایفا می کند. آنها به دو دلیل اصلی مفید هستند.

اول، یک روند جدید معمولاً پس از وقوع شکست ظاهر می شود. بنابراین، شکست معاملات یکی از بهترین رویکردهای کسب درآمد در طول شکست صعودی یا نزولی است.

دوم، شکست معمولاً پس از یک دوره تثبیت رخ می دهد. در بیشتر موارد، زمانی که یک دارایی مالی در حالت ادغام است، معمولاً کسب درآمد واقعاً دشوار است. به این ترتیب، شکست به شما این فرصت را می دهد که زودتر یک روند را ثبت کنید و برای مدتی از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، فروشندگان کوتاه مدت که توانستند الگوی شکست نزولی نشان داده شده در بالا را بدست آورند، توانستند بازدهی قوی ایجاد کنند زیرا قیمت باعث شکست نزولی شد.

اما باید به برخی از سیگنال‌هایی که می‌توانید در نمودارها بخوانید دقت کنید زیرا اینها علائم قابل اعتمادی از یک شکست کاذب هستند.

انواع جوش ها

انواع مختلفی از شکست وجود دارد که معامله گران باید در بازار بدانند. این شامل:

  • شکست صعودی - این وضعیتی است که یک دارایی مالی پس از مدتی ادغام حرکت صعودی قوی انجام می دهد.
  • شکست نزولی - این نقطه مقابل شکست صعودی است. معمولا زمانی اتفاق می افتد که دارایی به طور قابل توجهی کاهش یابد.
  • شکست کاذب - این وضعیتی است که در آن یک دارایی از حمایت یا مقاومت کلیدی خارج می شود و سپس شکست ناپدید می شود.
  • ادامه شکست - این شکستی است که در جهت روند موجود اتفاق می افتد. نمونه ای از این نمودار بیت کوین است که در بالا نشان داده شده است.
  • معکوس - این شکستی است که در جهت مخالف یک روند اتفاق می افتد.

بهترین الگوهای شکست برای معامله در نمودارها

الگوهای مثلثی

مثلث ها از محبوب ترین الگوهای نمودار در بازار هستند. سه نوع مثلث اصلی وجود دارد که می توانید از آنها برای شناسایی شکاف ها استفاده کنید.

اول ، مثلث های صعودی وجود دارد که معمولاً نشانه های ادامه صعودی است. این الگوی با یک سطح مقاومت مسطح و یک روند صعودی مشخص می شود.

در بیشتر موارد ، دارایی مالی معمولاً هنگامی که دو خط در نزدیکی سطح تلاقی خود هستند ، یک شکست صعودی ایجاد می کنند.

دوم ، یک الگوی مثلث نزولی وجود دارد که دقیقاً برعکس یک مثلث صعودی است. در حین رکود شکل می گیرد و معمولاً با یک کف صاف و یک روند نزولی مشخص می شود. در بیشتر موارد ، این الگوی معمولاً منجر به شکستن نزولی می شود.

سرانجام ، یک مثلث متقارن وجود دارد ، که معمولاً با خطوط صعودی و نزولی که شبیه یک مثلث یک طرفه است ، مشخص می شود. بر خلاف دو مثلث ، این یکی می تواند از هر جهت یک شکست داشته باشد.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه یک مثلث نزولی به نظر می رسد.

example of descending triangle

نمونه مثلث نزولی

الگوی گوه

الگوی گوه الگوی دیگری است که معامله گران برای شناسایی شکستگی های صعودی و نزولی از آن استفاده می کنند. این الگویی است که از دو خط روند تشکیل شده است که همگرا می شوند. هنگامی که این خطوط در حال افزایش است ، یک گوه در حال افزایش شکل می گیرد در حالی که یک سقوط اتفاق می افتد وقتی که دو خط در یک روند نزولی قرار دارند.

گوه ها معمولاً علائم وارونگی هستند. یک گوه در حال افزایش به طور معمول نشان می دهد که روند جدید نزولی در حال شکل گیری است. از طرف دیگر ، یک الگوی گوه در حال سقوط معمولاً سیگنالی است که یک روند صعودی جدید در حال شکل گیری است.

این شکستگی ها وقتی اتفاق می افتد که دو خط به سطح همگرایی خود نزدیک شوند. یک مثال خوب از گوه در حال افزایش در زیر نشان داده شده است.

سر و شانه

سر و شانه ها یکی دیگر از الگوی محبوب برای تجارت در بازار است. این الگویی است که به دلیل شباهت آن نامگذاری شده است. همانطور که از نام آن پیداست ، این الگوی دارای چهار بخش کلیدی است: شانه راست ، سر ، شانه چپ و گردن.

head and shoulder patte

هنگامی که شکل می گیرد ، معمولاً نشانه این است که یک شکستن نزولی در حال وقوع است. در بیشتر موارد ، یک شکستن نزولی معمولاً وقتی قیمت پایین تر از سطح پشتیبانی کاهش می یابد ، اتفاق می افتد. هدف چنین تجارت با اندازه گیری فاصله بین سر و گردنبند تعیین می شود.

برعکس این الگوی به عنوان الگوی سر و شانه معکوس شناخته می شود. معمولاً زمانی تشکیل می شود که یک دارایی مالی در یک روند نزولی حرکت کند. به طور مشابه ، هنگامی که شکل می گیرد ، هنگامی که قیمت از بالای گردنبند بالا حرکت می کند ، یک شکست صعودی اتفاق می افتد.

الگوی فنجان و دسته

الگوی دیگری که برای تجارت برک آوت استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست ، این الگوی شبیه یک فنجان معمولی است که دارای یک دسته است. در بیشتر موارد ، هنگامی شکل می گیرد که یک دارایی در یک صعود مقاومت قوی پیدا کند و سپس با یک روند رو به پایین حرکت کند. سپس یک پشتیبانی پیدا می کند و به آرامی شروع می شود.

cup and handle example patte

فنجان و نمونه نمونه الگوی

در بیشتر موارد ، شکستن صعودی معمولاً وقتی قیمت بالاتر از سطح مقاومت اولیه حرکت می کند ، تشکیل می شود. الگوی C& H معکوس معمولاً نشانه ای از ادامه نزولی است.

مستطیل

علاوه بر این ، یک الگوی مستطیل می تواند به شما در شناسایی یک شکست صعودی یا نزولی کمک کند. این الگویی است که معمولاً توسط دو خط افقی مشخص می شود. در این شرایط ، قیمت معمولاً در تلاش است تا از زیر پشتیبانی و بالاتر از مقاومت حرکت کند.

در نتیجه ، این الگوی می تواند به یک شکستن صعودی یا نزولی منجر شود. بهترین راه برای تجارت این الگوی باز کردن سفارشات در انتظار کمی بالاتر از این سطوح است.

در این حالت ، دو سفارش در حال تعلیق هنگامی که قیمت از بالا و زیر کانال مستطیل حرکت می کند ، آغاز می شود.

خلاصه

ما دیده ایم که برک آوت ها بخش اساسی تجزیه و تحلیل یک معامله گر هستند. و برای شناسایی این شکستگی ها ، بهترین راه غیرقابل انکار ، تکیه بر الگوهای نمودار است ، همانطور که به عنوان تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت شناخته می شود.

الگوهای محبوب دیگری نیز وجود دارد که افراد برای شناسایی شکستگی ها از آن استفاده می کنند. در این مقاله ، ما فقط به چند مورد نگاه کرده ایم.

الگوهای مهم دیگر پرچم های صعودی و نزولی ، سکه های نزولی و صعودی و الگوهای برتر دو و سه گانه است.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:09