پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) برای دسامبر 2022

ساخت وبلاگ

ITCOIN (BTC) بار دیگر غیرقابل پیش بینی بودن بازار رمزنگاری را اثبات کرده است و در یک ماه بیش از 1000 پوند ارزش دارد - اکنون با 14،090 پوند معامله می شود.

به همان اندازه که قیمت BTC بی ثبات است ، آنها توسط چهار عامل اصلی هدایت می شوند: عرضه ، تقاضا ، رقابت و احساسات. در اینجا ، ما نگاهی بیندازیم که چگونه ممکن است هرکدام در آینده ای قابل پیش بینی - به علاوه برخی فشارهای اضافی و نظرات متخصص - برای پیش بینی آنچه ممکن است برای قیمت های بیت کوین باشد ، پیش بینی کند.

اداره رفتار مالی (FCA) بارها و بارها هشدار داده است که هرکسی که در رمزنگاری سرمایه گذاری می کند باید آماده باشد تا همه چیز را از دست بدهد.

عرضه

هرچه یک دارایی کمیاب تر شود ، با ارزش تر می شود. مقدار کل بیت کوین که تا به حال در دسترس خواهد بود ، در 21،000،000 قرار دارد ، به این معنی که عرضه محدود است.

بیت کوین های جدید هنگامی که یک بلوک جدید از معاملات تأیید شده توسط یک معدنچی بیت کوین به blockchain اضافه می شود ، ذوب می شوند (در اینجا بیشتر بخوانید). به عنوان یک پاداش ، آنها مقدار بیت کوین تازه تزئین شده را به خود اختصاص داده اند.

بیش از 19،000،000 BTC قبلاً طی 12 سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته است و حدود 2،000،000 بیشتر از آنها استخراج می شود. با این حال ، در حالی که عرضه بی نظیر BTC بیش از 10 ٪ از کل عرضه BTC را نشان می دهد ، به این معنی نیست که محدودیت 21،000،000 در مدت زمان 14 ماه (10 ٪ از 12 سال) به دست خواهد آمد.

این امر به این دلیل است که مینینگ بیت کوین های جدید با سرعت ثابت تنظیم می شود که با گذشت زمان کند می شود. با شروع بیت کوین ، پاداش داده شده به معدنچیان برای افزودن بلوک معاملات به blockchain 50BTC بود. چهار سال بعد ، آن را به 25 نفر نصف کرد و پاداش هر چهار سال یکبار به نصف ادامه می یابد.

انتظار می رود که این پاداش تا پایان سال 2024 1. 56BTC باشد ، این بدان معنی است که ده ها سال قبل از آنکه 21،000،000 بیت کوین استخراج شود ، خواهد بود. بنابراین ، در میان مدت ، بیت کوین از نظر کمبود نخواهد بود.

با این حال ، مکانیسم نصف به طور موثری محدودیتی را در عرضه ایجاد می کند که در صورت افزایش تقاضا در آینده می تواند قیمت ها را بالا ببرد.

حکم در مورد عرضه: بدون فشار خاص بر عرضه ، قیمت ها نسبتاً مسطح یا سقوط خواهند بود.

با یک مارک رمزنگاری که به میلیون ها نفر اعتماد دارد سرمایه گذاری کنید

خرید و فروش 70+ Cryptoosts را در یک بستر ایمن و آسان برای استفاده

رمزنگاری ها در انگلستان بسیار بی ثبات و کنترل نشده هستند. بدون محافظت از مصرف کننده. مالیات بر سود ممکن است اعمال شود.

تقاضا

افزایش تقاضا برای یک منبع محدود باید ارزش آن را افزایش دهد. همانطور که می دانیم بیت کوین یک منبع محدود است که با گذشت زمان کمرنگ تر می شود.

هرچه تقاضای بیت کوین بیشتر باشد - یعنی تعداد افرادی که آن را خریداری می کنند - معاملات بیشتری در آنجا انجام می شود. معاملات روزانه بیت کوین در ماه مه 2021 در حدود 440،000 به اوج خود رسید.

دیروز ، در 30 نوامبر 2022 ، بیش از 271،416 معاملات انجام شده است - از حدود 222،138 ماه گذشته. تعداد آنها تقاضای بسیار کمتری نسبت به بهار سال 2021 نشان می دهد اما به طور قابل توجهی بیشتر از تابستان بود که معاملات روزانه حدود 200000 نفر بود.

به نظر می رسد که داده های Google Trends نشان می دهد که تعداد کمتری از افراد امروز نسبت به چند سال پیش در جستجوی بیت کوین هستند و جستجو در دسامبر سال 2017 به اوج خود رسیده است. جستجوها به دنبال سنبله در اوایل ماه نوامبر به سطح پایین و پایین برگشته اند.

یکی دیگر از نشانه های ارزشمند تقاضا ، تعداد آدرس های فعال بیت کوین است ، زیرا برای خرید بیت کوین به یک آدرس فعال نیاز دارید.

براساس داده های BitInfoCharts ، در زمان نوشتن ، حدود 857،000 آدرس فعال وجود داشته است. این تعداد برای سال تاکنون کاملاً مسطح است ، اما در ماه گذشته حدود 50،000 و از اوج 1. 25 متر در آوریل سال گذشته کاهش یافته است.

سرانجام ، نصف بیت کوین بعدی قرار است در بهار سال 2024 اتفاق بیفتد و تقاضا می تواند قبل از آن زمان در انتظار فشار عرضه آن از نظر تئوری افزایش یابد.

حکم در مورد تقاضا: اگر کمی بالاتر باشد ، تقاضا کاملاً مسطح به نظر می رسد. بنابراین قیمت ها می توانند مسطح یا افزایش باشند.

رقابت

ظهور altcoin های ارزان تر با سرعت معاملات سریعتر ، برای بیت کوین تاج خود به عنوان پادشاه ارزهای رمزنگاری نشده است. این هنوز بزرگترین رمزنگاری توسط سرمایه در بازار است و حتی به عنوان یک ارز دولتی در السالوادور پذیرفته شده است - چیزی که هیچ آلتکوین نمی تواند به آن بپردازد.

مواد مخدر استدلال کرده اند که برخی از altcoin ها از بیت کوین پتانسیل بیشتری دارند زیرا ، در حالی که دومی سیستمی برای پرداخت به تنهایی است ،Ethereum ، Cardano و Rippleblockchain های قابل برنامه ریزی که می توانند میزبان قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DAPP) باشند.

حامیان ممکن است استدلال کنند که بیت کوین را نمی توان مستقیماً با چنین آلتکوهایی مقایسه کرد.

جالب است بدانید که تصادف رمزنگاری که از ماه مه 2022 آغاز شد و بیش از 50 ٪ تخفیف از ارزش بیت کوین نیز بر رقابت آن تأثیر گذاشت. Ethereum (ETH) و Cardano (ADA) هر دو با مقادیر مشابهی سقوط کردند ، به این معنی که ضررهای بیت کوین سود رقبای آن نبودند.

حتی Stablecoins که به عنوان یک جایگزین کم نظیر برای دارایی های رمزنگاری سنتی ایجاد شده اند ، تحت تأثیر عوامل اقتصادی جهانی قرار گرفته اند.

تغییر بزرگ دیگر در ماه های اخیر ادغام اتریوم است که Ethereum را از اثبات مکانیسم اجماع کار به اثبات مکانیسم اجماع سهام تغییر داد. در حالی که برای محیط زیست بهتر است ، به نظر نمی رسد که این تغییر از نظر ارزش ، رقیب اصلی بیت کوین را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

حکم در مورد رقابت: بدون فشار خاص بر رقابت ، ممکن است قیمت ها صاف باقی بمانند.

احساسات

قیمت بیت کوین می تواند تحت تأثیر نگرش افراد نسبت به آن باشد.

شاخص ترس و حرص و طمع ابزاری است که توسط سرمایه گذاران برای سنجش احساسات در یک بازار استفاده می شود. ترس منعکس کننده بازاری است که در آن سرمایه گذاران دارایی های خود را می فروشند زیرا آنها نگران قیمت هستند. حرص و طمع بازاری را نشان می دهد که سرمایه گذاران در آن خریداری می کنند زیرا انتظار دارند قیمت ها افزایش یابد.

با توجه به شاخص گسترده Crypto Fear & Greed در Alteative. me ، که روند رمزنگاری را دنبال می کند ، بازار در حال حاضر در حالت ترس قرار دارد - به این معنی که دارندگان رمزنگاری به طور کلی از ترس از خسارات آینده دارایی های خود را می فروشند. این وضعیت از ماه گذشته بدون تغییر است.

با این حال ، منتقدین از ترس و شاخص های حرص و آز می گویند که می توانند به عنوان فشارسنج احساسات مفید باشند ، اما آنها برای پیش بینی حرکات قیمت خوب کار نمی کنند.

یکی دیگر از شاخص های خوب احساسات ، سطح خروج بیت کوین از مبادلات رمزنگاری است: به عبارت دیگر ، هرچه بیت کوین بیشتر از مبادلات رمزنگاری شده منتقل می شود و به کیف پول می رود ، سرمایه گذاران بیشتر بیت کوین خود را در پیش بینی نگه می دارند و ارزش آن را بالا می برد.

داده های messari.io نشان می دهد برداشت های بالاتر از این زمان در ماه گذشته تقریباً 23 ٪ است.

حکم در مورد احساسات: ترس از اینکه قیمت ها می توانند به علاوه یک سنبله ظاهری در برداشت ها کاهش یابد ، به معنای کاهش احساسات است ، به این معنی که قیمت ها می توانند کاهش یابد.

با یک مارک رمزنگاری که به میلیون ها نفر اعتماد دارد سرمایه گذاری کنید

خرید و فروش 70+ Cryptoosts را در یک بستر ایمن و آسان برای استفاده

رمزنگاری ها در انگلستان بسیار بی ثبات و کنترل نشده هستند. بدون محافظت از مصرف کننده. مالیات بر سود ممکن است اعمال شود.

بیشتر بخوانید

برای ادامه خواندن به صورت رایگان ثبت نام کنید

برای خبرنامه های اختصاصی ثبت نام کنید ، درباره داستان ها اظهار نظر کنید ، وارد مسابقات شوید و در رویدادها شرکت کنید.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:02