قیمت گذاری نوسان چیست؟

ساخت وبلاگ

در مارس 2020 ، در آغاز بیماری همه گیر Covid-19 در ایالات متحده ، سرمایه گذاران بیش از 100 میلیارد دلار از صندوق های متقابل اوراق بهادار و اوراق بهادار با بازده بالا بیرون کشیدند و وجوه را مجبور به فروش برخی از دارایی های خود کردند. گسترش بین بازده اوراق بهادار شرکتی و خزانه های ایالات متحده (بازاری که دارای اختلال عملکرد خاص خود بود) گسترده تر شد ، هزینه های معامله افزایش یافت و صدور اوراق جدید متوقف شد و باعث ایجاد جریان اعتبار به شرکت های کشور شد. این امر باعث شد تا فدرال رزرو با ارائه ، برای اولین بار ، برای خرید اوراق بهادار شرکتی و مبادله وجوه اوراق قرضه شرکت های معامله شده در آنچه که تلاش موفقیت آمیز برای حفظ اعتبار برای شرکت ها بود ، خریداری کند. این یک اقدام خارق العاده بود که خطرات این وجوه را برای ثبات مالی تأکید می کند.(برای جزئیات بیشتر ، به این یادداشت فدرال رزرو مراجعه کنید.)

Open-end bond funds saw huge outflow at onset of pandemic

رشد صندوق های درآمد ثابت باز ، اهمیت سیستمیک تنش بین انتظارات سهامداران از نقدینگی روزانه و دارایی (اغلب غیرقانونی) وجوه را بزرگ می کند. میانگین اوراق قرضه شرکت حدود یک بار در ماه معامله می شود. سهامداران در یک صندوق اوراق قرضه باز انتظار دارند (و در بسیاری از موارد دریافت می کنند) بتوانند سهام خود را خیلی راحت تر و سریعتر از آنکه مستقیماً اوراق بهادار نگه داشته باشند ، بفروشند. هنگامی که وی فرماندار بانک انگلیس بود ، مارک کارنی گفت: "این وجوه بر روی دروغ ساخته شده است ، این بدان معناست که می توانید نقدینگی روزانه داشته باشید ، و این برای دارایی هایی که اساساً مایع نیستند."

در مواقع عادی ، بازخریدها متوسط هستند و با جبران وجوه و یا با فروش اوراق بهادار مایع در نمونه کارها مانند خزانه داری می توان با جبران وجوه و یا با فروش اوراق بهادار مایع روبرو شد.[1] اما جریان های بزرگ می توانند یک صندوق را مجبور به فروش سهام اوراق بهادار کمتر مایع کنند که ممکن است برای جذب یک خریدار به یک امتیاز قیمت نیاز داشته باشد. به خصوص در مواقع استرس ، فروش بزرگ به دلیل عدم وجود بازار واقعاً مایع برای اوراق قرضه اساسی ، قیمت اوراق قرضه را پایین می آورد. این به نوبه خود ، نرخ هایی را که همه وام گیرندگان شرکتی مجبور به پرداخت اوراق بهادار تازه صادر شده اند - اگر اصلاً آنها را بفروشند - می پردازند ، زیرا به اقتصاد کلی آسیب می رساند.

سهامداران در یک صندوق که زودتر از آن خارج می شوند می توانند با قیمت بهتری نسبت به کسانی که باقی می مانند ، بازخرید کنند ، زیرا بازپرداخت آنها قبل از فروش آتش سوزی صندوق را مجبور می کند تا ارزش نمونه کارها خود را کاهش دهد. این یک "مزیت حرکت اول" را ایجاد می کند ، که می تواند عجله ای به درب ایجاد کند که حرکات قیمت را که در غیر این صورت اتفاق می افتد تقویت کند.(با صندوق های سهام ، این مسئله کمتر است. بیشتر سهام در بازارهای بسیار نقدینگی معامله می شود که قیمت ها به سرعت جریان سفارش را منعکس می کنند. مطمئناً ، سهام کوچک وجود دارد که هر روز تجارت نمی کنند ، اما بیشتر تجارت هر چند روز است ، وحجم کافی در هر سهام کوچک برای ایجاد یک مشکل وجود ندارد. متوسط اوراق بهادار شرکت ها یک بار در ماه معامله می شود ؛ برخی از مقاله های تجاری به سختی هرگز معامله می کنند. بنابراین هرگونه فروش چنین اوراق بهادار با درآمد ثابت می تواند به طور قابل توجهی روی قیمت تأثیر بگذارد.)

Open-end bond mutual funds have grown over past couple decades

یک راه حل احتمالی

پذیرش گسترده تر قیمت گذاری نوسان. قیمت گذاری نوسان به طور گسترده در اروپا اما در ایالات متحده آمریکا استفاده نمی شود ، اگرچه استفاده از آن توسط SEC در سال 2018 مجاز بود. اساساً ، به مدیر یک صندوق باز اجازه می دهد تا در صورت ورود یا جریان از جریان دارایی خالص خود را بالا یا پایین تنظیم کنداوراق بهادار از آستانه فراتر رفته است. به این ترتیب ، یک صندوق می تواند برای اولین بار هزینه های مربوط به فعالیت تجاری خود را به حرکت درآورد ، بهتر از سهامداران موجود در برابر رقیق محافظت کند و تهدیدات مربوط به ثبات مالی را کاهش دهد.

این مختصر از گزارش کارگروه در مورد ثبات مالی ، که توصیه می کند استفاده گسترده تر از قیمت گذاری نوسان و یک میزگرد کارگروه تشکیل شده با مقامات صنعت ، دانشگاهی و بخش دولتی را برای بررسی جوانب مثبت ، منفی ، چالش ها و هزینه ها توصیه کندانجام این کار

NAV چیست و چرا این مهم برای صندوق های باز مهم است؟

ارزش خالص دارایی (NAV) قیمتی است که سهامداران می توانند سهام خود را در یک صندوق متقابل باز خریداری یا بفروشند. قانون شرکت سرمایه گذاری در سال 1940 به صندوق های متقابل نیاز دارد تا سهام را با ارزش خالص بعدی دارایی که پس از دریافت سفارش توسط صندوق محاسبه می شود ، ارائه و بازخرید کنند. NAV معمولاً با تقسیم ارزش دارایی های صندوق بر تعداد سهام آن محاسبه می شود. با قیمت گذاری نوسان ، این محاسبه NAV به بالا یا پایین تنظیم می شود تا تأثیر قیمت و هزینه های معاملات را که به دلیل بازپرداخت و خریدهای جدید سهام که پس از محاسبه NAV انجام می شود ، به حساب آورد. بیشتر صندوق های ایالات متحده NAV روزانه خود را با استفاده از قیمت بسته شدن بازار اوراق بهادار در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت شرقی محاسبه می کنند. سفارشات سرمایه گذاران که بعد از ساعت 4 بعد از ظهر ارسال می شوند در NAV روز بعد اجرا می شوند.

صندوق های باز می توانند تعداد نامحدودی از سهام را صادر کنند. در مقابل ، یک صندوق بسته بسته دارای تعداد مشخصی از سهام است که قیمت آن در بازار تعیین می شود و می تواند از ارزش خالص دارایی دارایی های اساسی فاصله بگیرد. وجوه مبادله ای مبادله (ETFS) ویژگی های صندوق های باز و بسته را ترکیب می کند. قیمت ETF در طول روز نوسان دارد و با قیمت موجود در بازار تعیین می شود. حرکت در قیمت های ETF نشانگر نوع نوسان در NAV است که ممکن است در استرس مورد نیاز باشد ، زیرا قیمت ETF برای جذب یک خریدار مایل تنظیم می شود.

رقیق سازی و اولین مزیت حرکت در صندوق های باز چیست؟

اگر سهامداران مقدار زیادی از سهام را در یک صندوق متقابل آزاد بازپرداخت کنند ، این صندوق ممکن است مجبور شود نه تنها خزانه های بسیار مایع ایالات متحده را که در اختیار دارد ، بفروشد ، بلکه دارایی های دیگری نیز هست. اگر بسیاری از وجوه در همان زمان همان کار را انجام دهند - همانطور که در مارس 2020 بودند - قیمت دارایی های اساسی آنها می تواند کاهش یابد. این به عنوان "فروش آتش" شناخته می شود. اولین بازپرداخت یا اولین حرکت در NAV اولیه ، که نشان دهنده کاهش قیمت مرتبط با فروش آتش سوزی بعدی نیست ، و سرمایه گذاران باقی مانده را برای تحمل هزینه های مربوط به مدیر نمونه کارها برای فروش دارایی برای برآورده کردن اولین حرکت دهنده ها فراهم نمی کند. این کاهش در ارزش منابع صندوق ، که متعلق به سرمایه گذاران باقیمانده است ، به عنوان "رقیق" شناخته می شود. بنابراین ، در یک وضعیت استرس ، سرمایه گذاران مشوق های محکمی دارند که در میان "اولین حرکت دهنده ها" قرار بگیرند ، که خود می تواند بازخریدها را تقویت کرده و منجر به فروش آتش سوزی شود.

با استفاده از داده‌های مربوط به جریان روزانه صندوق، Falato، Goldstein و Hortacsu دریافتند که بین فوریه و مارس 2020، متوسط صندوق اوراق قرضه خروجی حدود 10٪ از خالص ارزش دارایی را تجربه کرده است، که بسیار بیشتر از 2. 2٪ تجربه شده در اوج کاهش سال 2013 است. اوقات تلخی. آنها دریافتند که عدم نقدشوندگی وجوه و آسیب پذیری در برابر سرریزهای ناشی از فروش آتش، محرک های اصلی این خروجی ها بوده است و "وجوه شکننده تر نسبتاً بیشتر از اثر اعلامی تسهیلات فدرال رزرو منتفع شده اند."

قیمت نوسانی چگونه این موضوع را برطرف می کند؟

قیمت‌گذاری نوسانی مکانیزمی برای تقسیم هزینه‌های بازخرید و درخواست‌های خرید بر روی سهامدارانی است که سفارش‌های آنها باعث معاملات شده است. به گونه ای طراحی شده است که سهامداران باقی مانده تمام هزینه های (از جمله رقیق سازی) ناشی از اولین حرکت را متحمل نشوند. در واقع، کسانی که تلاش می‌کنند از نقدینگی محدود صندوق استفاده کنند، با تعدیل قیمتی که دریافت می‌کنند برای بازتاب نقدینگی بازار برای دارایی‌های صندوق، هزینه بازخریدی‌هایشان دریافت می‌شود. با نوسان قیمت‌گذاری، انگیزه برای اولین حرکت کاهش می‌یابد و خطر کاهش سهامداران موجود و ریسک این که بازخریدهای بزرگ قیمت‌ها را به شدت با اثرات سرریز بر بازار و اقتصاد کاهش دهد، کاهش می‌یابد. برای منصفانه بودن هم برای کسانی که می فروشند و هم برای کسانی که باقی می مانند، یک نوسان قیمت باید منعکس کننده یک ارزش گذاری منصفانه و تقریبی هزینه های تحمیل شده توسط اولین حرکت ها باشد. نمی توان آن را صرفاً برای اعمال جریمه هنگفت بر سهامداران بازخرید تنظیم کرد.

تحت قیمت‌گذاری نوسان کامل، NAV روزانه برای هزینه‌های احتمالی بازخریدها، صرف‌نظر از میزان فعالیت سهامداران، تنظیم می‌شود. تحت قیمت‌گذاری نوسانی جزئی، این تعدیل تنها زمانی آغاز می‌شود که بازخریدهای خالص از آستانه‌های از پیش تعیین‌شده فراتر رود - تشخیص این که تراکنش‌های کوچک مشکل چندانی ایجاد نمی‌کنند.

نوسان قیمت گذاری در اروپا چگونه کار می کند؟

بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری آزاد جهانی در لوکزامبورگ مستقر هستند (زیرا جو نظارتی مطلوبی دارد)، و بسیاری از آنها به طور معمول از قیمت‌گذاری نوسانی استفاده می‌کنند.

همه وجوه از همان رویه ها پیروی نمی کنند ، اما در اینجا یک مثال مصور است. تمام سفارشاتی که در یک روز معینی از NAV بازخرید می شوند باید تا ظهر CET در روز تجارت دریافت شوند. در این حالت ، هر سفارش دریافت شده پس از ظهر در NAV روز بعد پردازش می شود. خود NAV تا ساعت 4 بعد از ظهر هر روز تنظیم نمی شود. این صندوق چهار ساعت برای ارزیابی عدم تعادل سفارش خود و تعیین فاصله بین سفارشات خرید و فروش می دهد. بیشتر سفارشات خرید و فروش را می توان "عبور" کرد ، به طوری که به جای خرید و فروش اوراق بهادار جدید ، بازپرداخت و خرید مشتریان می تواند بدون تحمل هزینه های معاملات یا فشار به قیمت ها ، مالکیت را منتقل کند. اگر عدم تعادل خالص وجود داشته باشد (مثلاً درخواست های بیشتری برای بازخرید از خرید) ، پس برای پاسخگویی به خواسته های خالص ، برخی از اوراق بهادار باید فروخته شوند. اگر عدم تعادل زیادی وجود داشته باشد ، NAV تنظیم می شود (یا "تغییر یافته") تا تأثیر فروش را منعکس کند.

آستانه نوسان مقدار اشتراک خالص یا رستگاری است که باعث تنظیم NAV می شود. صندوق سپس تخمین می زند که چه مقدار قیمت دارایی های فروخته شده احتمالاً برای پاسخگویی به اشتراک یا درخواست های رستگاری که دریافت کرده است حرکت می کند. سایر عوامل در نظر گرفته شده شامل هزینه های معامله و گسترش پیشنهادات است. صندوق سپس از این تخمین ها برای تنظیم NAV با درصد استفاده می کند ، به طور کلی بیش از 2 ٪ یا 3 ٪. تنظیم به عنوان عامل نوسان شناخته می شود.

آستانه های نوسان و عوامل نوسان بسته به بازار اوراق بهادار اساسی صندوق متفاوت است. عوامل نوسان در وجوهی که در اوراق بهادار نازک تر سرمایه گذاری می کنند ، بزرگتر هستند.

مدیران صندوق قوانین و اندازه تنظیم را تنظیم می کنند و رویه های خود را فاش می کنند ، اما جزئیات دقیق همیشه فاش نمی شوند تا از سرمایه گذاران از سوء استفاده ناعادلانه جلوگیری کنند. به عنوان مثال ، دفترچه صندوق اوراق قرضه می تواند حداکثر 3 ٪ عامل نوسان را تعیین کند ، اما اختیار صندوق را به آن سطح می دهد.[2] (برای مثال ، به بند 17. 3 دفترچه راهنما برای صندوق های جهانی مستقر در لوکزامبورگ BlackRock مراجعه کنید.)

در اینجا نمونه ای تلطیف شده از قیمت گذاری جزئی از Allianz آورده شده است. این آستانه (حجم سفارشات) را نشان می دهد که باعث افزایش قیمت گذاری در بازارهای عادی و در زمان بازارهای پریشانی و اندازه نوسان در سناریوهای مختلف (0. 5 ٪ یا 1. 0 ٪) می شود.

یک نظرسنجی توسط بانک انگلستان و اداره رفتار مالی 272 صندوق سرمایه گذاری مشترک بریتانیا نشان داد که 83٪ (202 صندوق) این گزینه را دارند که از قیمت گذاری نوسانی استفاده کنند. اکثر صندوق‌هایی که از قیمت‌گذاری نوسانی جزئی استفاده می‌کنند، دارای محرکی از جریان خالص 2٪ یا کمتر از کل NAV بودند. با این حال، در طول کووید، چندین صندوق از اختیار خود استفاده کردند و آستانه نوسان خود را کاهش دادند یا به سمت قیمت‌گذاری نوسان کامل حرکت کردند. قیمت‌گذاری نوسانی برای سرمایه‌گذاران سودمند است نه تنها به این دلیل که رقیق‌سازی را کاهش می‌دهد، بلکه به این دلیل که صندوق باید دارایی‌های با بازده بسیار پایین‌تر را برای بازخریدها نگهداری کند.

محققان بانک تسویه حساب های بین المللی سابقه صندوق های مستقر در لوکزامبورگ (که عموماً از قیمت گذاری نوسانی استفاده می کنند) را با صندوق های مشابه مستقر در ایالات متحده (که از قیمت گذاری نوسانی استفاده نمی کنند) مقایسه کردند. آنها دریافتند که صندوق های مستقر در لوکزامبورگ نسبت به همتایان آمریکایی خود وجه نقد کمتری دارند. آن‌ها همچنین دریافتند که در خلال خشم کم‌تر در سال ۲۰۱۳، صندوق‌های لوکزامبورگ بازدهی بالاتری نسبت به همتایان آمریکایی خود داشتند (تا حدی به این دلیل که رقیق‌سازی کمتری داشت و بخشی به این دلیل که پول نقد کمتری در اختیار داشتند)، اگرچه نوسانات روزانه در صندوق‌های لوکزامبورگ بیشتر بود.

علاوه بر صندوق‌های مستقر در لوکزامبورگ، صندوق‌های مستقر در بریتانیا، ایرلند، فرانسه، هلند و اخیراً آلمان از قیمت‌گذاری نوسانی استفاده می‌کنند.

در حالی که انصاف سرمایه گذار محرک اصلی نوسان قیمت گذاری در اروپا بوده است، فعالان بازار می گویند که می تواند رفتار سرمایه گذاران را به گونه ای تحت تاثیر قرار دهد که ممکن است به ثبات مالی کمک کند. اگر یک سرمایه‌گذار سفارش بسیار بزرگی برای ثبت در یک صندوق مستقر در اروپا داشته باشد، سرمایه‌گذار می‌تواند خرید یا فروش را در چند روز تقسیم کند یا در غیر این صورت برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌ها به صندوق سرمایه‌گذاری مشترک، سفارش را قطع کند. قیمت نوسان تنظیم شده

موانع اجرای نوسان قیمت گذاری در ایالات متحده چیست؟

ساختار نهادی بازار و مسائل عملیاتی، موانع اصلی پذیرش قیمت‌گذاری نوسانی در ایالات متحده است.

اگرچه NAV معمولاً در ساعت 4 بعد از ظهر به وقت شرقی هر روز معاملاتی تنظیم می شود، بسیاری از صندوق های ایالات متحده از اندازه ورودی و خروجی خالص خود تا اواخر روز یا حتی صبح روز بعد اطلاعی ندارند. بسیاری از صندوق‌ها جریان‌های سفارشی را از واسطه‌هایی دریافت می‌کنند که بین سرمایه‌گذار و صندوق قرار دارند، مانند مدیران طرح 401k، دلال‌ها، و مشاوران مالی. برخی از واسطه‌ها توافقاتی دارند که به آنها اجازه می‌دهد تا درخواست‌ها را تا ساعت 16:00 شرقی دریافت کنند، اما سفارش را تا عصر آن روز یا حتی صبح روز بعد به صندوق منتقل نمی‌کنند، اما پس از انتقال آنها، همچنان سفارش در ساعت 4:00 بعد از ظهر انجام می‌شود. NAV. به عبارت دیگر، مدیران صندوق قبل از اینکه بدانند جریان سفارشات چقدر است، NAV را تعیین می کنند. در صورت وضع قوانین بازخرید جدید، چنین توافقاتی باید مورد مذاکره مجدد قرار گیرند و سیستم های نرم افزاری مورد استفاده واسطه ها باید بازنگری شوند. واسطه‌ها همچنین باید توافق‌نامه‌های مشتری خود را دوباره کار کنند.

شرکت کنندگان در صنعت به نکات اضافی زیر اشاره کردند:

  • تعیین محدودیت در ساعت 12:00 ظهر به وقت نیویورک برای سرمایه گذاران برای ثبت سفارشات صندوق های مشترک در NAV امروز، ساعت 9 صبح در کالیفرنیا و 6:00 صبح در هاوایی خواهد بود. اما صندوق های جهانی مستقر در لوکزامبورگ با مناطق زمانی بیشتری سروکار دارند و این مشکل را حل کرده اند.
  • دارندگان سوابق صندوق بازنشستگی و شرکت های بیمه برای پردازش معاملات به NAV واقعی نیاز دارند، به عنوان مثال. سرمایه‌گذاری که می‌خواهد یک میلیون دلار سهام بفروشد، باید یک NAV بداند تا یک میلیون دلار را به تعداد واقعی سهام تبدیل کند. صندوق های اروپایی اغلب چنین معاملاتی را بر اساس NAV دیروز قیمت گذاری می کنند.
  • شرکت‌های مدیریت صندوق کوچک‌تر ممکن است منابع لازم برای اجرای نوسان قیمت‌ها را نداشته باشند.

در هر صورت، تغییر همه این موارد پرهزینه خواهد بود و مستلزم دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار و هماهنگی با سایر تنظیم‌کننده‌ها، از جمله وزارت کار (که بر برنامه‌های بازنشستگی نظارت دارد) و FINRA، از جمله موارد دیگر است. هیچ صندوق یا گروهی از صندوق‌ها این تغییر را انجام نمی‌دهند مگر اینکه دیگران نیز این کار را انجام دهند.

اگر تغییری اجباری می شد، باید همان قوانین را در مورد انواع دیگر وسایل پس انداز که از نظر اقتصادی مشابه صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند، مانند تراست های سرمایه گذاری جمعی بانک ها اعمال شود.

هنگامی که این امکان قیمت گذاری نوسان در ایالات متحده در سال 2018 را فراهم کرد ، SEC گفت: "ما ... از میزان تغییرات عملیاتی که برای بسیاری از بودجه لازم برای انجام قیمت گذاری نوسان لازم خواهد بود ، قدردانی می کنیم و این تغییرات هنوز هم ممکن است برای اجرای آن پر هزینه باشد. متقاعد شده توسط مفسران که استدلال می کنند که این تغییرات غیرقابل تحمل است ، و در واقع یکی اظهار داشت که علیرغم این چالش ها ، مزایای بلند مدت امکان پذیرش قیمت گذاری برای صندوق های متقابل باز ایالات متحده از هزینه های یک بار مربوط به اجرای شرکت کنندگان در صنعت است. ""

گزینه های قیمت گذاری در مقیاس کامل چیست؟

یک گزینه دیگر برای مشاوره و جمع آوری اطلاعات از واسطه ها و فروشندگان چند ساعت قبل از ساعت 4 بعد از ظهر خواهد بود ، و سپس به مدیران صندوق اجازه می دهد تا جریان های تمام روز را تخمین بزنند و در صورت نشان دادن یک عامل نوسان را اعمال کنند. این امر برخی از مزایای قیمت گذاری نوسان بدون هزینه سازماندهی مجدد کل شبکه فروشندگان ، واسطه ها و مدیران صندوق را به دست می آورد. در صورتی که تخمین ها نادرست باشد ، احتمالاً برای محافظت از واسطه ها ، فروشندگان و وجوه از مسئولیت به یک بندر امن نیاز دارد.

SEC در قانون 2018 خود چنین امکان را پیش بینی کرده است: "ما تأیید می کنیم که اطلاعات کامل در مورد جریان سهامدار احتمالاً تا زمانی که چنین وجوهی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آستانه نوسان عبور کرده است ، در دسترس وجوه نیست ، اما مااعتقاد ندارید که اطلاعات کامل برای ایجاد یک برآورد اعتماد به نفس مناسب ضروری است. درعوض ، یک صندوق ممکن است تعیین کند که جریان سهامدار خود بر اساس دریافت اطلاعات کافی در مورد خرید روزانه سهامداران صندوق و فعالیت معامله بازخرید ، از آستانه نوسان عبور کرده است تا به صندوق اجازه دهد تا با اعتماد به نفس بالا تخمین بزند ، آیا از آستانه نوسان عبور کرده است.. "

روش های دیگری که برای کاهش تأثیر هزینه های معامله در سبد صندوق متقابل ایجاد شده توسط اشتراک ها و بازپرداخت ها مورد بحث قرار گرفته است ، و همچنین برای کاهش خطرات ثبات مالی ، عبارتند از:

  • هزینه پرداخت یا بازپرداخت ضد آبگیری-هزینه اضافی برای سرمایه گذاران مشترک یا بازپرداخت سهام برای جبران اثر آن سفارشات.
  • قیمت گذاری دوگانه ، یعنی یک قیمت برای خرید سهام و دیگری برای بازخرید.
  • دوره های توجه شاید چند روز قبل از اجرای سفارش.
  • رستگاری در نوع ، به عنوان مثالدادن اوراق سهام سهامدار ، نه پول نقد (برای وجوه با سرمایه گذاران خرده فروشی عملی نیست).
  • حقوق بازپرداخت محدود را محدود می کند تا سرمایه گذاران بتوانند در هر روز مبلغ خاصی را بازپرداخت کنند.
  • دروازه های رستگاری که به یک صندوق اجازه می دهد محدودیت برداشت ها را محدود کند (اگرچه تجربه این صندوق ها برای صندوق های بازار پول نشان می دهد که چنین دروازه هایی تمایل به تشدید عجله برای خروج دارند).
  • یک دستورالعمل نظارتی برای تراز کردن سیاست های بازخرید (از جمله نیاز به اعلامیه قبلی) با نقدینگی اوراق بهادار اساسی.

آیا افزایش محبوبیت صندوق های معامله شده ارز ، هر یک از این ملاحظات را تغییر می دهد؟

ETF ها نیاز دارند که خریداران و فروشندگان در مورد قیمتی که منعکس کننده شرایط بازار است ، توافق کنند. بنابراین در دوره های استرس ، قیمت ETF به طور قابل توجهی حرکت می کند. به یک معنا ، آنها عنصری از قیمت گذاری نوسان در آنها دارند. برخی از سرمایه گذاران ممکن است ETF ها را ترجیح دهند زیرا می دانند که می توان با اخطار کوتاه فروش فروش کرد.

ETF در مورد زیرساخت هایی که برای حمایت از آنها لازم است ، مسائل خاص خود را دارند. برای اطمینان از این که قیمت صندوق نشان دهنده ارزش اوراق بهادار است که قرار است صندوق ردیابی کند ، ETFS به بنگاه هایی که به عنوان "شرکت کنندگان مجاز" (APS) خدمت می کنند متکی هستند تا بتوانند صندوق را برای خرید یا فروش صندوق برای حفظ قیمت ETF وارد کنند. نزدیک به اوراق بهادار اساسی. APS با اختلاف نظر در قیمت ها در اوراق بهادار اساسی و ETF ها سود می برد. اگر APS از معاملات عقب نشینی کند ، زیرا آنها نسبت به راحت تر در معرض خطر قرار دارند ، قیمت ETF می تواند از قیمت اوراق بهادار که قرار است تقلید کنند ، جدا شوند.

این خطر می تواند به معنای این باشد که قیمت ETF همچنین می تواند فقط خطرات اساسی مرتبط با اوراق بهادار را منعکس کند. با این وجود ، ETF ها مشمول اولین مزیت متحرک نیستند و به نظر می رسد که مارس 2020 را بهتر از بودجه باز است.

آیا قیمت گذاری نوسان می تواند به بهبود ثبات صندوق های متقابل بازار پول کمک کند؟

صندوق های بازار پول نوعی صندوق باز است که می تواند اوراق بهادار کوتاه مدت مانند صورتحساب خزانه داری ایالات متحده ، مقاله تجاری و گواهی سپرده را در خود جای دهد. با محدود کردن اوراق بهادار به کسانی که نسبتاً ایمن و مایع تلقی می شوند ، انتظار می رود که قیمت صندوق پایدار باشد زیرا اوراق بهادار در صورت سررسید هیچ خطر قیمت ندارد. اگر اوراق بهادار خود را قبل از سررسید بفروشند ، می توانند برای وجوه بازار پول بوجود بیایند. در این حالت ، خطر قیمت وجود دارد. صندوق های متقابل بازار پول Prime در اوراق بهادار بخش خصوصی کوتاه مدت مانند کاغذ تجاری و گواهی سپرده سرمایه گذاری می کنند. نرخ پیش فرض در این اوراق بهادار پایین است ، اما آنها به ندرت تجارت می کنند ، بنابراین آنها در معرض همان نوع مشکلات نقص در وجوه اوراق قرضه باز و وام قرار دارند.

صندوق های متقابل بازار پول Prime در مارس 2020 متحمل شد و باعث شد تا بازارهای کاغذ تجاری برای یخ زدن و باعث شود فدرال رزرو باعث شود تا اعتبار خود را به مشاغل ادامه دهد.

سرمایه گذاران در صندوق های بازار پول Prime به طور کلی از این وجوه به عنوان جایگزینی برای حساب های بانکی استفاده می کنند. آنها انتظار دارند که در برخی شرایط و در طی روز چندین بار ، احتمالاً مقادیر زیادی را پس بگیرند. در نتیجه ، این صندوق ها اغلب در طول روز چندین بار NAV را تنظیم می کنند. برخی از این صنعت می گویند که ویژگی این صندوق ها به این معنی است که تقاضای اطلاعاتی برای ایجاد نوسان با نحوه استفاده سرمایه گذاران از آنها دلهره آور و ناسازگار خواهد بود. با این وجود ، در یک گزارش مشاوره در ژوئن سال 2021 ، هیئت ثبات مالی شامل قیمت گذاری نوسان در بین چندین پاسخ احتمالی سیاست به مشکلات ناشی از صندوق های متقابل بازار پول بود.

[1] فروش سنگین خزانه ها در ماه های افتتاحیه همه گیر Covid-19 نیز مشکلاتی را در آن بازار ایجاد کرد. به فصل 3 گزارش کارگروه در مورد ثبات مالی و گروه سی گزارش ، "ایالات متحده مراجعه کنید. بازارهای خزانه داری: مراحل افزایش نقدینگی. "

[2] هنگامی که SEC در سال 2018 قیمت نوسان در ایالات متحده را مجاز کرد ، 2 ٪ سقف را بر روی فاکتور نوسان قرار داد.

آنیل کاشیاپ عضو کمیته سیاست مالی بانک انگلیس و مشاور بانک مرکزی فدرال رزرو شیکاگو و بانک مرکزی اروپا است. وی از هیچ شرکت یا شخص با علاقه مالی یا سیاسی مربوط به این قطعه حمایت مالی دریافت نکرد.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 34 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:42