چگونه می توان بدون مدرک یا تجربه کارگزار بورس شد

ساخت وبلاگ

این آموزش گام به گام را دنبال کنید تا بدون مدرک یک کارگزار بورس شوید.

 • ساندر تام
 • آخرین به روز شده: 13 سپتامبر 2022
 • براساس تحقیقات ما ، در سراسر جهان ، تنها 13. 79 ٪ از تبلیغات شغلی کارگزاران باز ، مدرک را به عنوان یک الزام ذکر می کنند.
 • برای تبدیل شدن به یک کارگزار بورس ، شما باید ترکیبی خاص از مهارت های نرم و فنی را پرورش دهید که مهمترین آنها در این مقاله ارائه شده است.
 • امتحان های اجباری سری 7 و سری 63 را انجام دهید.

براساس دفتر آمار کار ، کارگزاران سهام متوسط 64،770 دلار در سال یا 31. 14 دلار در ساعت به دست می آورند. مهمتر از این ، چشم انداز شغلی نیز در حال بهبود است ، با رشد پیش بینی شده 4 ٪ از سال 2020 تا 2030.

دستمزد بالاتر از متوسط به همراه محبوبیت فیلم هایی مانند "گرگ وال استریت" و "اتاق دیگ بخار" باعث شده است که یکی از محبوب ترین گزینه های شغلی برای جوانان ، سهام را در اختیار شما قرار دهد.

با این حال ، برای اکثر مردم ، ایده تبدیل شدن به یک کارگزار سهام مانند یک رویای غیرقابل دستیابی به نظر می رسد. از این گذشته ، این یک زمینه بسیار رقابتی است و معمولاً تصور می شود که شرکت های کارگزاری به همه کارمندان خود نیاز دارند که دارای مدرک باشند.

در این مقاله ، من اسطوره را برطرف می کنم که برای تبدیل شدن به یک کارگزار بورس به مدرک نیاز دارید. به علاوه ، من برخی از مهارت های لازم برای موفقیت در این زمینه را به همراه مهمترین گواهینامه هایی که باید دنبال کنید ، تشریح می کنم.

این چیزی است که شما یاد خواهید گرفت:

یک کارگزار بورس چه کاری انجام می دهد؟

یک کارگزار بورس یک متخصص امور مالی است که به مشتریان کمک می کند تا سرمایه گذاری را خریداری و بفروشند. این می تواند شامل سهام ، اوراق بهادار ، صندوق های متقابل و سایر اوراق بهادار باشد. علاوه بر این ، کار یک کارگزار سهام می تواند شامل مشاوره و توصیه به مشتریان بر اساس اهداف سرمایه گذاری خود و اجرای معاملات به نمایندگی از آنها باشد.

به عنوان یک قانون شست ، کارگزاران سهام باید در آخرین اخبار بازار به روز باشند و درک عمیقی از نحوه عملکرد بازارها داشته باشند. آنها همچنین باید بتوانند از طیف گسترده ای از پیشینه ها با مشتری ها همکاری کنند و بتوانند با آنها روابط قابل اعتماد برقرار کنند.

در مورد مکان های اشتغال ، کارگزاران سهام به طور معمول برای شرکت های کارگزاری ، بانک های سرمایه گذاری یا سایر موسسات مالی کار می کنند. با این حال ، امروزه ، بسیاری از کارگزاران خود اشتغالی نیز وجود دارند که از خانه کار می کنند.

آیا برای تبدیل شدن به یک کارگزار بورس به مدرک نیاز دارید؟

نه ، شما برای تبدیل شدن به یک کارگزار سهام نیازی به مدرک ندارید. در حالی که بسیاری از کارگزاران سهام دارای مدرک دانشگاهی در زمینه تجارت یا امور مالی هستند ، این یک الزام نیست و داده های جمع آوری شده نشان می دهد که بیش از 86 ٪ مشاغل کارگزاران باز در سراسر جهان نیازی به مدرک ندارند.

به این نمودار نگاهی بیندازید تا تفاوت های کشورها را ببینید:

Job outlook for stockbrokers without a degree

چشم انداز شغلی برای کارگزاران سهام بدون مدرک. داده ها: جستجوی شغل LinkedIn (2022).

در اینجا ارقام دقیق وجود دارد:

 • در سراسر جهان ، 46. 953 شغل کارگزاران بدون درجه وجود دارد که از کل 54،462 موجود است. بنابراین ، 86. 21 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در سراسر جهان به مدرک احتیاج ندارند.
 • در ایالات متحده ، 22،272 شغل کارگزاران بدون درجه وجود دارد که از مجموع 26،759 موجود است. بنابراین ، 83. 23 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در ایالات متحده نیازی به مدرک ندارند.
 • در انگلستان ، 1،451 شغل کارگزاران بدون درجه وجود دارد که از کل 1،609 موجود است. بنابراین ، 90. 18 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در انگلستان نیازی به مدرک ندارند.
 • در اتحادیه اروپا ، 4،753 شغل کارگزاران بدون درجه وجود دارد که از کل 5،599 موجود است. بنابراین ، 84. 89 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در اتحادیه اروپا به مدرک احتیاج ندارند.
 • در استرالیا ، 198 شغل کارگزاران بدون درجه از کل 260 کار موجود است. بنابراین ، 76. 15 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در استرالیا به مدرک احتیاج ندارند.
 • در هند ، 239 شغل کارگزاران بدون درجه از کل 302 موجود است. بنابراین ، 79. 14 ٪ از مشاغل کارگزاران سهام در هند به مدرک احتیاج ندارند.

اکنون که نشان داده ایم که شما نیازی به مدرک برای کارگزار سهام ندارید ، بیایید به امتحانات و معیارهای دیگری که باید در مورد آنها فکر کنید نگاه کنیم.

الزامات برای تبدیل شدن به یک کارگزار سهام چیست؟

بدون مدرک ، باید اطمینان حاصل کنید که برای کار در صنعت اوراق بهادار کاملاً مجوز ، مجوز و ثبت نام کرده اید. در ایالات متحده ، این به معنای گذراندن یک سری امتحانات است که توسط سازمان نظارتی صنعت مالی ارائه می شود.

سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) نهاد حاکمیتی است که بر کارگزاران سهام و سایر متخصصان مالی در ایالات متحده نظارت می کند.

FINRA مستلزم آن است که همه کارگزاران سهام از این دو امتحان صدور مجوز عبور کنند:

 • بشراین امتحان موضوعاتی مانند محصولات اوراق بهادار ، مقررات و استراتژی های سرمایه گذاری را در بر می گیرد. بشراین امتحان موضوعاتی را شامل می شود که از قوانین اوراق بهادار دولتی گرفته تا اخلاق است.

هیچ نیاز آموزشی برای شرکت در امتحانات سری 7 و سری 63 وجود ندارد ، همچنین نشان می دهد که برای تبدیل شدن به یک کارگزار سهام نیازی به مدرک ندارید.

اکنون ، وقتی صحبت از آزمون سری 63 می شود ، پیش نیاز به سختی وجود ندارد. با این حال ، برای آزمون سری 7 ، همه چیز کمی پیچیده تر می شود. برای واجد شرایط بودن برای گرفتن سری 7 ، شما باید توسط یک شرکت دلال دلال حمایت مالی کنید. پیدا کردن این حمایت مالی بدون مدرک می تواند بخشی دشوار باشد ، زیرا بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند افرادی را که حداقل دارای مدرک لیسانس هستند استخدام کنند.

اما ، مثل همیشه ، استثنائات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر به جای یک شرکت بزرگ و مشهور ، هدف خود را در یک شرکت متوسط قرار دهید ، ممکن است پای خود را به درب برسانید. یا اگر تجربه دست اول را به عنوان یک کارگزار سهام خود اشتغالی بدست آورید ، ممکن است بتوانید یک شرکت حامی مالی را متقاعد کنید که درایو ، مهارت و دانش لازم برای عبور از سری 7 را دارید.

برای تشویق بیشتر ، بدانید که آزمون سری 7 به طور متوسط دارای میزان عبور حدود 65 ٪ است. و طبق گفته وال استریت ژورنال ، سری 63 معمولاً نرخ عبور حتی بالاتر از 86 ٪ دارد. این درصد ها به ما می گویند که تا زمانی که شما مایل به انجام کار هستید ، بیش از حد احتمالاً این امتحانات را پشت سر می گذارید.

اکنون ، علاوه بر این دو امتحان اجباری ، من همچنین پیشنهاد می کنم کارگزاران سهامدار این سه امتحان صلاحیت اضافی را در نظر بگیرند:

 • بشراین گواهینامه صندوق های متقابل و سایر محصولات سرمایه گذاری بسته بندی شده را در بر می گیرد. بشراین گواهینامه بر قراردادهای آتی و گزینه های آینده متمرکز خواهد شد. بشراگر قصد دارید دستمزد خود را به غیر از کمیسیون ها به دست آورید ، پس باید این امتحان را بگیرید و تصویب کنید.

اکنون ، برای گذراندن این امتحانات و تبدیل شدن به یک کارگزار سهام ، به مجموعه مهارتهایی که باید داشته باشید بروید.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:49