راهنمای قطعی در مورد تجارت نوسان: تعریف و استراتژی ها

ساخت وبلاگ

برخی از معامله گران به دلایل مختلف با معاملات روزانه می جنگند ، اما معاملات موقعیتی می تواند بسیار کسل کننده باشد ... تجارت نوسان را وارد کنید.

همه اینها به میزان وقت آزاد در بازارها و سطح تجربه شما کاهش می یابد. چگونه می توانید سهام تجارت را پیدا کنید؟این سوال تجاری جهانی است. و در نهایت ، بستگی به آنچه در تجارت می خواهید بستگی دارد.

بنابراین ، معامله گران روز ممکن است به دنبال سهام کم قیمت با نوسانات قیمت زیاد باشند. سرمایه گذاران خرید و نگهدارنده ممکن است سهام خود را با پتانسیل رشد بلند مدت تماشا کنند.

اما در مورد یک سبک تجاری که جایی در وسط است ... مانند تجارت نوسان چیست؟با توجه به بازه زمانی متوسط و تمرکز بر روی روند ، تجارت نوسان نیاز به تکنیک های مختلفی برای سفید کردن لیست تماشای شما نسبت به سایر انواع معاملات دارد.

در ادامه بخوانید تا همه چیز را در مورد معاملات نوسان یاد بگیرید: چه چیزی است ، مزایای آن و نحوه یافتن سهام هنگام کاوش در این سبک تجارت.

فهرست مطالب

تجارت نوسان چیست؟

What Is Swing Trading?

قبل از اینکه بیشتر برویم ، بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: تجارت نوسان چیست؟

معاملات نوسان می تواند یک رسانه شاد بین معاملات روز و معاملات موقعیت باشد. این یک روش معاملاتی خاص است که در آن سهام را برای مدت زمان کوتاه و در عین حال نامشخص نگه دارید. بنابراین ممکن است یک شب یا حتی تا چند ماه یک موقعیت را داشته باشید.

این کمتر در مورد دوره زمانی و بیشتر در مورد تلاش برای شیر دادن به یک روند است. هدف یک معامله گر نوسان این است که سهام را به اندازه کافی طولانی نگه دارید تا از نوسانات قیمت سود ببرد. و اتفاقاً این است که این سبک تجارت نام خود را می گیرد.

با این حال ، مانند هر چیز دیگری ، معاملات نوسان فقط در صورتی مؤثر است که بتوانید سهام مناسب را شناسایی کنید. به همین دلیل است که استفاده از یک صفحه نمایش سهام ، مانند StockStotrade ، برای یافتن فرصت های جدید بسیار مهم است.

سرمایه مورد نیاز

نگران نباشید که سرمایه کافی برای تلاش برای تجارت نوسان داشته باشید - حداقل نیاز سرمایه برای شروع وجود ندارد.

اما ، برای جلوگیری از نیاز به تأمین نیازهای سرمایه ، مراقب باشید و از برآورده کردن الزامات برای تبدیل شدن به یک معامله گر روز خودداری کنید. معامله گران روز هرکسی هستند که حداقل در یک دوره پنج روزه حداقل چهار معاملات انجام می دهند که در همان روز باز و بسته می شوند.

پس از تبدیل شدن به یک روز معامله گر ، باید حداقل 25،000 دلار در حساب تجارت خود نگه دارید.

چرا تجارت نوسان؟

چرا به جای سبک دیگری از تجارت ، دست خود را در تجارت نوسان امتحان کنید؟خوب ، دلایل زیادی وجود دارد که می توانید تجارت نوسان را امتحان کنید.

اول ، نوسان تجارت راهی عالی برای مبتدیان است تا بتوانند پاهای خود را در بازار خیس کنند. معاملات روز یک محیط بسیار سریع است و می تواند برای معامله گران جدید بسیار زیاد باشد. معاملات نوسان می تواند کندتر باشد و زمان بیشتری را برای در نظر گرفتن حرکت بعدی خود به شما می دهد.

حتی اگر مبتدی نباشید ، معاملات نوسان پتانسیل سود خوبی را برای معامله گران پیشرفته تر ارائه می دهد.

در نهایت ، معاملات نوسان تعادل خوبی بین تجارت روز و سرمایه گذاری بلند مدت است در حالی که هنوز هم پتانسیل سود زیادی را ارائه می دهد.

این به معنای این نیست که معاملات نوسان خطرناک نیست - هر نوع تجارت است. اما ، برای کسانی که وقت خود را برای یادگیری نحوه انجام این کار می گذارند ، نوسان تجارت می تواند یک استراتژی پاداش دهنده باشد.

معاملات نوسان در مقابل معاملات روز

معاملات نوسان شباهت هایی با تجارت روزانه دارد ، اما یک تفاوت قابل توجه ممکن است جدول زمانی باشد. معاملات نوسان به طور کلی کوتاه مدت است ، اما به یک جدول زمانی خاص پایبند نیست. از طرف دیگر ، تجارت روزانه انجام می دهد.

تجارت روزانه به عنوان تجارت تعریف می شود که در آن هر دو در همان روز معاملاتی از موقعیت خود خارج می شوید و از آن خارج می شوید. این بدان معناست که شما قبل از بسته شدن بازار خریداری و فروش می کنید. تجارت ممکن است چند ثانیه یا چند ساعت طول بکشد - اما بیش از یک روز نخواهد بود.

این تنها تفاوت نیست. معامله گران روز و معامله گران نوسان به روند متفاوتی نزدیک می شوند.

با تجارت روزانه ، یک روند بلند مدت به اندازه نوسانات کوتاه مدت اهمیتی ندارد. یک کاتالیزور تجارت روزانه ممکن است یک خبر آبدار مربوط به سهام یا بخش باشد.

با معاملات نوسان ، معامله گران کمی طولانی تر از روند بازی می کنند. آنها بیشتر به اصول شرکت و همچنین قدرت و مدت زمان یک روند در هنگام تحقیق در مورد سهام علاقه مند هستند.

بیایید بگوییم یک روز معامله گر و یک معامله گر نوسان هر دو به دنبال سهام در یک بخش داغ هستند ...

یک معامله گر روز ممکن است بر اساس یک خبرنامه در مورد یک شرکت خاص ، هدف سود و خروج از تجارت در همان روز وارد تجارت شود.

از طرف دیگر ، یک معامله گر نوسان ممکن است به دنبال سهام بر اساس اخبار با تأثیرات بیشتر و طولانی مدت بر این بخش باشد. اما این خبر ممکن است لزوماً در طی یک روز حرکات عظیمی ایجاد نکند.

نمونه ای از تجارت نوسان

Example of a Swing Trade

همه چیز با یک مثال راحت تر است. بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که تجارت نوسان در دنیای واقعی چگونه می تواند به نظر برسد.

بیایید بگوییم سهام شرکت XYZ اخیراً به دلیل یک کاتالیزور اخبار منفی سقوط کرده است. اما ، اخیراً ، سهام شاهد حرکت و حجم در حال رشد بوده است.

مهمتر از این ، شرکت XYZ قصد دارد گزارش سه ماهه درآمد خود را در دو هفته منتشر کند و تحلیلگران انتظار دارند که این شرکت انتظارات درآمد را کاهش دهد.

در انتظار این کاتالیزور خبری مثبت ، تصمیم می گیرید سهام زیادی را در شرکت XYZ خریداری کنید تا بتوانید با قیمت بالایی سوار شوید. سپس ، پس از انتشار گزارش درآمد و قله های قیمت شرکت ، شما سهام خود را برای سود می فروشید.

این البته یک نمونه بسیار اساسی است ، اما شما تصویر را می گیرید. در اصل ، معاملات نوسان در مورد سوار شدن به نوسانات قیمت نسبتاً کوتاه مدت است تا بتوانید سود کسب کنید.

مزایای تجارت نوسان

Advantages of Swing Trading

آیا تجارت نوسان برای شما مناسب است؟برخی از قدرتها را در نظر بگیرید که با این سبک تجارت همراه است ...

سرعت کندتر از معاملات روز. سرعت مافوق صوت معاملات روز برای همه معامله گران نیست. تجارت نوسان می تواند کمی کندتر حرکت کند - فقط به اندازه کافی که معامله گران جدید بتوانند بدون احساس غرق شدن درگیر شوند.

این به این معنی نیست که تجارت نوسان کاملاً رایگان و آسان است. شما هنوز هم باید در بالای معاملات خود بمانید ، آماده پاسخ به حرکات قیمت سهام. اما سرعت می تواند نسبت به معاملات روز کمتری داشته باشد.

فرصتی برای ایجاد برنامه های تجاری قوی. با معاملات نوسان ، زمان کمی بیشتر برای اختصاص به تحقیق و ترسیم یک برنامه تجاری قوی دارید. این می تواند یک روش عالی برای معامله گران جدید برای ایجاد عادت های خوب باشد.

معاملات نوسان مستلزم آن است که شما نقاط ورود و خروج عمدی را تعیین کرده باشید و عملکرد سهام را با دقت کنترل کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که سهام مطابق پایان نامه اصلی شما که شما را به تجارت تبدیل کرده است ، عملکرد خود را انجام می دهد.

این یک رویکرد نسبتاً کم نظیر است ، اما آنقدر آرام نیست که علاقه خود را از دست بدهید یا در مورد نظارت بر سهام تنبل شوید ، که گاهی اوقات با نگه داشتن طولانی تر می تواند اتفاق بیفتد.

خطرات تجارت نوسان

Risks of Swing Trading

این مزایا ممکن است بسیار عالی به نظر برسد ، اما مانند هر چیز دیگری ، تجارت نوسان نیز خطرات آن را دارد.

مدیریت ریسک یکی از مهمترین جنبه های تجارت است ، بنابراین هنگام جمع آوری استراتژی معاملاتی خود ، حتماً این منفی ها را در خاطر داشته باشید.

هیچ چیز تضمین نشده استتجارت نوسان همه چیز در مورد تلاش برای شناسایی نوسانات قابل توجه قیمت است. در حالی که تعدادی از شاخص ها و صفحه نمایش سهام مانند StockStotrade وجود دارد که می تواند به شما در شناسایی این فرصت ها کمک کند ، هیچ چیز تا به حال تضمین نشده است. این فقط ماهیت حدس و گمان بازار است.

زمان بندی می تواند دشوار باشد. معاملات نوسان ممکن است به اندازه معاملات روزانه بسیار ناخوشایند نباشد ، اما هنوز هم نیاز به نظارت و تصمیم گیری تقریباً مداوم دارد. اگر می خواهید در کنار یک کار تمام وقت تجارت کنید ، ممکن است ادامه کار را دشوار کنید.

قوانین بازرگانی روز. معاملات نوسان به طور کلی طی چند روز یا هفته صورت می گیرد ، اما برای معامله گران نوسان برای تجارت روزانه غیر معمول نیست. مراقب باشید ، هرچند که انجام این کار چهار بار در پنج روز ، شما را به یک معامله گر الگوی روز تبدیل می کند. این بدان معناست که شما باید حداقل 25،000 دلار تعادل را حفظ کنید.

در نهایت ، نوسان معاملات بسیاری از خطرات مشابه را با هر نوع تجارت دیگر به همراه دارد. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید ، همیشه در معرض خطرات خاصی خواهید بود ، مانند نوسانات و حجم.

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که ریسک خود را مدیریت کرده و به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید. حتماً StockStotrade Pro را بررسی کنید تا بدانید که چگونه می توانید استراتژی تجارت سنگی خود را در کنار هم قرار دهید!

استراتژی های معاملاتی نوسان

Swing Trading Strategies

کنجکاو در مورد برخی از استراتژی ها و ابزارهای خاص معامله گران نوسان ممکن است؟در اینجا مروری بر برخی موارد مشترک وجود دارد:

با استفاده از Bollinger Bands®

bollinger bands on stock chart

خطوط اطراف شمعدان ها گروههای بولینگر هستند

Bollinger Bands® یک شاخص فنی محبوب با معامله گران نوسان است. آنها دوتایی از خطوط هستند که نشان دهنده انحراف استاندارد مثبت و منفی از SMA (این میانگین حرکت ساده) قیمت سهام است.

هنگامی که به Bollinger Bands® پوشانده شده در نمودار سهام نگاه می کنید ، می توانید اطلاعاتی در مورد روندهای بالقوه را مشاهده کنید.

ایده این است که اگر روند سهام قوی باشد ، حرکت آن به گروه فوقانی نزدیک می شود. اگر ضعیف باشد ، یا تضعیف کننده باشد ، ممکن است به باند پایین نزدیک شود.

البته این همیشه یک حقیقت مطلق نیست ، اما گروهها می توانند پیشنهادی از قدرت روند ارائه دهند.

RSI را تماشا کنید

relative strength index on stock chart

سهام کوره مکزیکی Chipotle RSI را در سطح شدید نشان می دهد (منبع: StockStotrade)

سهام کوره مکزیکی Chipotle RSI را در سطح شدید نشان می دهد (منبع: StockStotrade)

RSI (کوتاه برای شاخص مقاومت نسبی) یک شاخص فوق العاده محبوب است که می تواند با اندازه گیری سود و ضرر و زیان خود ، به بازرگانان کمک کند تا قدرت یک روند را ارزیابی کنند تا ببینند کدام راه حرکت در حال چرخش است.

وقتی نگاهی سریع به عملکرد سهام می اندازید ، به نظر می رسد که در همه جا وجود دارد. RSI می تواند به شما کمک کند تا سود و زیان را حس کنید و آنها را در طی دوره های زمانی معینی اندازه گیری کنید تا به شما در دیدن حرکات غالب کمک کند.

RSI به عنوان تعداد بین 0 تا 100 نشان داده شده است. با ترکیب RSI با Bollinger Bands® ، معامله گران نوسان می توانند اعتماد به نفس بیشتری در مورد جهت روند کسب کنند.

صلیب طلایی

این ممکن است مانند یک مصنوعات از "کد داوینچی" به نظر برسد ، اما صلیب طلایی در واقع نوعی الگوی شمعدان است. با صلیب طلایی ، میانگین متحرک کوتاه مدت از سطح میانگین حرکت بلند مدت عبور می کند.

شاخص بلند مدت حرکت آهسته و پرشور است-اما حرکت کوتاه مدت را می توان نشانه ای از حرکت صعودی در آینده نزدیک دانست ، به خصوص هنگامی که با حجم غیرمعمول زیاد جفت شود.

استراتژی های پشتیبانی و مقاومت

Support and resistance plotted on stock chart

میله هایی که پشتیبانی و مقاومت در نمودار سهام Sirius XM را نشان می دهند

به عنوان یک معامله گر نوسان ، کار با سطح پشتیبانی و مقاومت می تواند به شما در اصلاح نقاط ورود و خروج خود کمک کند.

به عنوان مثال ، استراتژی برک آوت جایی است که معامله گران سعی می کنند قبل از اینکه سطح مقاومت را بشکند ، در یک سهام موقعیتی بگیرند. امید بزرگ این است که منفجر شود و معامله گران می خواهند حرکت کنند.

در پیگیری این استراتژی ، یک معامله گر باید یک نقطه ورود صدا را تعیین کند. هدف این است که از منحنی جلوتر باشید و قیمت مطلوبی کسب کنید. بنابراین نه فقط در مورد مقاومت فکر کنید بلکه هنگام زمان ورود به آن نیز پشتیبانی کنید.

استفاده از استراتژی های پشتیبانی و مقاومت فقط موضوع نگاه کردن به نمودار و گفتن "بله" یا "نه" نیست. معامله گران همچنین باید از شاخص ها برای تأیید روند ، از اصول شرکت استفاده کنند و اخبار را دنبال کنند.

آیا تجارت نوسان سودآور است؟

Is Swing Trading Profitable?

سوال بزرگ: آیا تجارت نوسان در واقع سودآور است؟

متأسفانه ، هیچ پاسخ واقعی در اینجا وجود ندارد. مانند هر نوع تجارت دیگر ، معاملات نوسان می تواند سودآور باشد. این بدان معنا نیست که همیشه سودآور خواهد بود.

حقیقت این است که عوامل زیادی در خارج از کنترل شما وجود دارد که می تواند بر نتیجه تجارت تأثیر بگذارد. شما ممکن است سهام سهام خود را با این انتظار که به زودی افزایش یابد ، خریداری کنید ، فقط برای اینکه این شرکت روزها بعد با یک رسوایی بزرگ روبرو شود و باعث کاهش سهام شود.

این نباید شما را از تلاش برای تجارت نوسان دلسرد کند. این برای هر نوع تجارت صادق است.

نکته مهم این است که شما تلاش می کنید تا یک استراتژی تجاری قوی را تدوین کنید. به دنبال استراتژی خود ، استفاده از یک صفحه نمایش سهام و دانستن اینکه چه موقع ضرر و زیان خود را کاهش دهید ، کلیدی برای کاهش خطر شما است.

خبر خوب این است که شما لازم نیست یاد بگیرید که چگونه این کار را به تنهایی انجام دهید. با استفاده از StockStotrade Pro ، شما می آموزید که چگونه استراتژی و تجارت خود را مانند یک طرفدار تحت هدایت تیم بوهن - مربی اصلی StockStotrade - توسعه دهید.

بهترین شاخص ها برای نوسان تجارت

Best Indicators for Swing Trading

شاخص ها برای تجارت موفق بسیار مهم هستند. آنها به شما کمک می کنند سهام هایی را که ارزش تجارت دارند پیدا کنید و می توانند به شما بگویند چه موقع آنها را خریداری و بفروشید.

بیایید نگاهی به چند مورد از بهترین شاخص هایی که باید برای تجارت نوسان استفاده کنید ، نگاهی بیندازیم.

شاخص قدرت نسبی

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص عالی است که می تواند به شما بگوید چه زمانی باید وارد بازار شوید.

RSI می تواند به شما بگوید که بازار بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد یا از بین می رود ، یا اگر مسطح یا محدود باشد. همچنین عملکرد و نوسانات گذشته را برای تعیین امنیت قیمت سهام یا نه ، تجزیه و تحلیل می کند.

این شاخص عمدتاً برای یافتن واگرایی (معکوس در روندها) و شناسایی شرایطی که منجر به بیش از حد بازار یا بیش از حد بازار می شود ، مفید است.

میانگین حرکت

میانگین حرکت برای شناسایی یا تأیید روند بر اساس قیمت های گذشته مفید است. این شاخص برای معاملات نوسان ، معاملات روزانه و سرمایه گذاری بلند مدت بسیار عالی است.

برای محاسبه میانگین ، باید قیمت های پایانی را برای مدت معینی اضافه کنید ، سپس این تعداد را بر اساس تعداد روزها تقسیم کنید.

برای استفاده از شاخص ، باید چندین میانگین را محاسبه کرده و آنها را مقایسه کنید. می توانید از این میانگین ها برای مشاهده روندها استفاده کرده و معکوس ها را شناسایی کنید.

جلد

حجم یکی از اساسی ترین و مفیدترین شاخص هایی است که می توانید تقریباً برای هر نوع تجارت از جمله معاملات نوسان استفاده کنید.

معاملات نوسان موفق بسیار متکی است که بتواند روندها را تشخیص دهد و حرکات قیمت را پیش بینی کند. با این حال ، روندها باید با افزایش حجم همراه باشند. حجم بیشتر به معنای پول بیشتر در پشت سهام است.

از ویژگی های StockStotrade استفاده کنید

Take Advantage of StocksToTrade Features

سهام زیادی برای انتخاب وجود دارد که معامله گران می توانند خیلی سریع غرق شوند. خستگی تصمیم واقعی است! و می توان نکاتی را داشت که به عنوان یک معامله گر ، شما فقط می خواهید چیزی را بخرید ، هر چیزی.

در دام FOMO قرار نگیرید! یک صفحه نمایش عالی می تواند به شما کمک کند تا تحقیقات خود را ساده تر کرده و به شما در ایجاد یک لیست تماشای قوی کمک کند. با استفاده از StockStoTrade ، شما یک صفحه نمایش یک مرحله ای با ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی ، پیوندهای خبری و ادغام کارگزاری دارید. شما حتی می توانید معاملات را درست از سیستم عامل اجرا کنید!

چرا اجازه نمی دهید StocksToTrade در برخی از کارهای سنگین به شما کمک کند؟به این ترتیب می توانید بر تحقیقات خود و ایجاد برنامه های تجاری هوشمند تمرکز کنید. آزمایشی 14 روزه خود را فقط با 7 دلار اکنون دریافت کنید.

نتیجه

مانند هر نوع معامله دیگری، معاملات نوسانی برای کسانی که مایل به انجام تحقیقات کامل هستند مناسب است.

از آنجایی که معاملات نوسانی نسبت به اسکالپینگ یا معاملات روزانه مستلزم نگه‌داری طولانی‌تر است، انجام تحقیق در مورد سهام و پتانسیل یک روند صعودی بسیار مهم است. این نه تنها شامل استفاده از شاخص های فنی، بلکه انجام تحقیقات بنیادی کامل نیز می شود.

معاملات نوسانی ممکن است به اندازه معاملات روزانه استرس زا نباشد، اما اجازه ندهید که بهانه ای برای سهل انگاری در رویکرد شما باشد. برای جمع‌آوری داده‌ها وقت بگذارید، سپس از آن برای ایجاد برنامه‌های تجاری دقیق استفاده کنید.

و به یاد داشته باشید: طرح معاملاتی شما به اندازه تعهد شما برای پایبندی به آن ارزشمند است.

سبک معاملاتی شما چیست؟نظر خود را در مورد این پست به ما بگویید - نظر خود را بنویسید!

یک پلت فرم. یک سیستم. هر ابزار

علاقه مند به امتحان پلت فرم معاملاتی شماره 1 هستید؟بدون ریسک شروع کنید

چهارم ژوئیه بر همه مبارکامیدوارم همگی از تعطیلات خود لذت برده باشید. با وجود اینکه تعطیلات است، من هنوز هستم.

وقتی صحبت از NFT می شود، همه ما تازه کار هستیم. این بخش تنها در سال گذشته، زمانی که هنرمند دیجیتال Beeple بود، به وجود آمد.

حجم نسبی می تواند یک تغییر بازی برای معامله گران روزانه باشد که حرکت و نوسانات بازار سهام را دنبال می کنند. یک تن وجود دارد.

پیام بگذاریدلغو پاسخ

نظرات

راهنمای خوبیهمن عاشق صلیب طلایی هستم. ممنون، تیم

** نتایج معمولی یا تضمین شده نیستند. عملکرد گذشته نشان‌دهنده بازده آتی نیست و سرمایه‌گذاری مالی ذاتاً پرخطر است. همه محتوا با توجه به شرایط و محدودیت های مندرج در شرایط خدمات و استفاده ما ارائه می شود.

این فقط برای اهداف اطلاعاتی است زیرا StocksToTrade به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار - فروشنده و مشاور سرمایه گذاری ثبت نشده است. هیچ اطلاعاتی در اینجا به عنوان کارگزاری اوراق بهادار، سرمایه گذاری، مالیات، حسابداری یا مشاوره حقوقی، به عنوان پیشنهاد یا درخواست پیشنهاد برای فروش یا خرید، یا به عنوان تأیید، توصیه یا حمایت از هر شرکت، اوراق بهادار یا صندوق در نظر گرفته نشده است.

StockStotrade نمی تواند و نمی تواند کفایت ، صحت و سقم هرگونه اطلاعات ، مناسب بودن یا سودآوری هر سرمایه گذاری خاص یا ارزش بالقوه هر سرمایه گذاری یا منبع اطلاعاتی را ارزیابی ، تأیید یا تضمین کند. خواننده مسئولیت پیش بینی و تصمیمات سرمایه گذاری خود را بر عهده دارد ، باید قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، به دنبال مشاوره یک متخصص اوراق بهادار واجد شرایط باشد و قبل از سرمایه گذاری ، هرگونه و همه خطرات را بررسی و درک کند.

قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، باید به مشاوره یک متخصص اوراق بهادار واجد شرایط بپردازید و قبل از سرمایه گذاری ، هرگونه خطرات و همه خطرات را بررسی و درک کنید.

StockStotrade به هیچ وجه ضمانت پرداخت بدهی ، وضعیت مالی یا مشاوره سرمایه گذاری از اوراق بهادار ذکر شده در ارتباطات یا وب سایت ها را ندارد. علاوه بر این ، StockStotrade هیچ گونه مسئولیتی را برای هرگونه ضرر مستقیم یا متعاقب آن ناشی از هرگونه استفاده از این اطلاعات نمی پذیرد. در صورت تفسیر به عنوان مشاوره ای که برای تأمین نیازهای سرمایه گذاری هر سرمایه گذار خاص طراحی شده است ، این اطلاعات در نظر گرفته نشده است.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 28 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:20