سفته: شرایط و محاسبات

ساخت وبلاگ

امی دارای مدرک کارشناسی ارشد در آموزش متوسطه است و بیش از 9 سال است که در حال تدریس ریاضی است. امی در تمام سطوح از افراد دارای نیازهای ویژه به کسانی که با استعداد دارند با دانش آموزان همکاری کرده است.

سفته وعده ای برای پرداخت مبلغ توافق شده است که جزئیات شرایط آن پرداخت را شرح می دهد. بیاموزید که یک سفته را تعریف کنید ، شرایط را بررسی کنید و نحوه استفاده از آنها در یادداشت ، تمرین را محاسبه کنید و بررسی کنید که چگونه و چرا یادداشت های سفته ممکن است فروخته شود. به روز شده: 10/28/2021

سفته

با کریس ملاقات کنید. او افسر وام شماست. بانکی که در آن کار می کند حاضر است به شما پول وام دهد تا بتوانید برای تجارت در حال رشد خود یک ساختمان خریداری کنید. البته کریس فقط 500000 دلار پول نقد مورد نیاز برای خرید ساختمان را به شما تحویل نمی دهد. این احمقانه خواهد بود ، زیرا کریس چگونه می دانست که او این پول وام گرفته شده را از شما پس می گیرد؟

کاری که کریس انجام می دهد نوشتن یک سفته برای شما است. این یادداشت وعده پرداخت است. پس از امضای این یادداشت ، شما موافقت می کنید که پول را به همراه هرگونه هزینه اضافی که در یک تاریخ خاص در نظر گرفته شده است ، بازپرداخت کنید.

خطایی در تلاش برای بارگذاری این فیلم رخ داده است.

سعی کنید صفحه را تازه کنید یا با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

برای ادامه تماشای باید یک حساب کاربری را به شما بپردازید

برای مشاهده این درس ثبت نام کنید

به عنوان یک عضو ، شما همچنین به بیش از 84000 درس در ریاضی ، انگلیسی ، علوم ، تاریخ و موارد دیگر دسترسی نامحدود خواهید داشت. به علاوه ، تست های تمرین ، آزمونها و مربیگری شخصی را دریافت کنید تا به شما در موفقیت کمک کند.

دسترسی نامحدودی به بیش از 84000 درس داشته باشید.

قبلاً ثبت نام کرده اید؟برای دسترسی به اینجا وارد شوید

منابع ایجاد شده توسط معلمان برای معلمان

من قطعاً مطالعه را به همکارانم توصیه می کنم. این مانند یک معلم است که یک گرز جادویی را تکان داده و کار را برای من انجام داده است. احساس می کنم این یک نجات است.

Jennifer B.

شما در حال چرخش هستید. ادامه کار خوب!

فقط ورود به سیستم. آیا هنوز تماشا می کنید؟

مقررات

این یادداشت سفته ای که کریس شما را امضا کرده است فقط یک یادداشت چسبناک نیست که می گوید 500000 دلار در آینده در آینده بازپرداخت خواهید کرد. این یادداشت به جزئیات می پردازد. این شامل شرایط یا شرایطی است که شما برای بازپرداخت این مبلغ زیاد دنبال خواهید کرد. این شامل نرخ بهره ای است که بانک شما را به دلیل وام گرفتن پول به شما پرداخت می کند. اینگونه است که بانک از این معامله درآمد کسب می کند. این همچنین شامل شرایط پرداخت است ، مانند زمانی که می خواهید پرداخت کنید و چه زمانی پرداخت نهایی انجام می شود و وام به طور کامل پرداخت می شود.

در ازای این وام ، بانک همچنین تا زمان پرداخت وام شما ، مالکیت مالکیت را به ساختمان حفظ خواهد کرد. این همچنین در سفته مشخص شده است. پس از پرداخت وام شما ، بانک عمل مالکیت را به شما می دهد. اما تا آن زمان ، بانک صاحب ساختمان است. این امر امنیت را در صورت عدم پرداخت هزینه های خود به بانک می دهد.

ممکن است سفته خود را ببینید که مانند این نوشته شده است:

 

میزان:500000 دلار
تاریخ:امروز
نرخ بهره:5 ٪ سالانه
مبلغ پرداختی:2،684. 11 دلار به دلیل اول از هر ماه
تاریخ بازپرداخت:30 سال از امروز

این سفته به شما می گوید که 30 سال برای پرداخت این وام دارید. اگر هر ماه به مدت 30 سال 2،684. 11 دلار پرداخت کنید ، در پایان 30 سال وام خود را پرداخت خواهید کرد. این مبلغ شامل نرخ بهره سالانه پنج درصد است.

محاسبات

چگونه پرداخت ماهانه خود را محاسبه کردیم؟ما از این فرمول استفاده کردیم:

 

promissory note

L مخفف مبلغ وام است ، R مخفف نرخ بهره سالانه ، N مخفف تعداد کل پرداخت ها است و P مخفف پرداخت ماهانه است. کاری که شما انجام می دهید این است که شما ارزش های خود را برای نرخ بهره سالانه ، R ، مبلغ وام ، L و تعداد کل پرداخت ها وصل می کنید. اگر در حال پرداخت ماهانه هستید ، N شما در ماه ها خواهد بود و R ، نرخ بهره سالانه شما ، برای یافتن نرخ بهره ماهانه باید 12 تقسیم شود.

برای وام شما ، L 500،000 دلار ، R پنج درصد یا 0. 05 و N برای تعداد کل پرداخت ها در ماه ها 360 است. وصل کردن این مقادیر و به یاد آوردن تقسیم R به 12 ، ما این را دریافت می کنیم:

 

promissory note

با ارزیابی این فرمول ، ما P = 9307. 800654179 / 3. 467744314 = 2684. 108115 دریافت می کنیم. دور تا دو مکان اعشاری بنابراین مبلغ دلار دریافت می کنیم ، ماهانه 2،684. 11 دلار در ماه داریم. این اطلاعات مربوط به سفته است که ما داریم. با ضرب این پرداخت 360 ما 966،279. 60 دلار دریافت می کنیم ، مبلغ نهایی که در پایان وام پرداخت می کنیم. می توانید بگویید که پول اضافی که ما می پردازیم هزینه ای است که بانک هزینه می کند به ما اجازه می دهد پول زیادی وام بگیریم.

فروش یک یادداشت

همانطور که می بینید ، زیرا علاقه و اعمال مالکیت وجود دارد ، این سفته بیش از مبلغ وام ارزش دارد. از آنجا که این یک وام است ، بانک ها مایل به فروش این یادداشت هستند تا پول فوری کسب کنند. سایر بانکها به دلیل ارزش بالقوه این یادداشت مایل به خرید این یادداشت هستند. برای مبلغ وام 500000 دلار ، سود 966،279. 60 دلار - 500،000 دلار = 466،279. 60 دلار است. این یک مقدار خوب پول است. حتی اگر بانک اول چند سال است این یادداشت را داشته باشد ، این یادداشت هنوز هم پول کمی دارد. و از آنجا که اکنون بخشی از وام پرداخت شده است ، یادداشت برای خرید کمتر هزینه دارد. بسته به نحوه تصمیم گیری بانکها برای انجام انتقال یادداشت ، یک یادداشت حداقل از مانده وام فعلی هزینه خواهد داشت.

خلاصه درس

بیایید آنچه را که اکنون آموخته ایم مرور کنیم. سفته وعده ای برای پرداخت است که شامل شرایط یا ضوابط میزان پرداخت و چه زمانی پرداخت است. برای محاسبه پرداخت ماهانه ثابت یک سفته با نرخ بهره سالانه ، ما از این فرمول استفاده می کنیم:

 

promissory note

L مخفف مبلغ وام است ، R مخفف نرخ بهره سالانه است و N مخفف تعداد پرداخت ها است. اگر پرداخت های ما ماهانه باشد ، ما نرخ سود سالانه خود را با 12 تقسیم می کنیم. P مخفف مبلغ پرداخت ماهانه ثابت است که باید بپردازیم.

برای یافتن کل مبلغی که در نهایت پرداخت می کنیم ، این مبلغ ماهانه ثابت را با تعداد کل پرداخت ها ضرب می کنیم. از آنجا که مبلغی که ما به آن پرداخت می کنیم بیشتر از مبلغ وام ما است ، بانک ها اغلب سفته ها را به سایر بانک ها می فروشند زیرا می توان پول را از این یادداشت های سفته تهیه کرد.

نتایج یادگیری

شما باید بعد از این درس توانایی انجام موارد زیر را داشته باشید:

  • سفته را تعریف کنید
  • شرایط و ضوابط رایج موجود در سفته را لیست کنید
  • فرمول یافتن پرداخت ماهانه ثابت یک سفته را مشخص کنید
  • نحوه یافتن کل مبلغ پرداخت شده در سفته را شرح دهید
  • توضیح دهید که چرا بانک ها ممکن است بخواهند سفته را بفروشند

برای باز کردن این درس باید یک عضو مطالعه باشید. حساب کاربری برای خود بسازید

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:49