اوراق بهادار مدل درآمد محور در 8 نمودار

ساخت وبلاگ

تمرکز در درجه اول بر درآمد اغلب منجر به بازده زیرپردان می شود ، اما چند مدل با درآمد محور مدال آوران Moingstar هستند.

جستجوی سرمایه گذاران برای درآمد مداوم و بدون قرار گرفتن در معرض نوسانات بالاتر ، طی یک دهه گذشته فقط سخت تر شده است.

کشش برای بازده باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران وارد کلاس های دارایی های ریسک پذیر شوند تا کمبود درآمدی را که از دارایی های ایمن تر تجربه می کنند ، جبران کنند. برای مرطوب کردن نوسانات اضافی در حالی که روی هدف برای به حداکثر رساندن درآمد متمرکز شده است ، مدیران تخصیص دارایی در حال ترکیب چندین کلاس دارایی با بازده بالاتر ، مانند سهام سود سهام و اوراق بهادار با بازده بالا ، در یک نمونه کارها واحد بودند.

از مارس 2022 ، مدیران دارایی بیش از 100 مورد از این اوراق بهادار مدل درآمد را به Moingstar گزارش دادند. در "چارچوبی برای ارزیابی اوراق بهادار مدل درآمد محور" ، ما به مدیریت ریسک آن مدل ها می پردازیم ، قابلیت اطمینان درآمد آنها را کشف می کنیم و انتخاب های برتر خود را برای اوراق بهادار مدل درآمد محور به اشتراک می گذاریم.

بازده خزانه داری ایالات متحده هنوز هم از قبل از بحران مالی عقب مانده است

سرمایه گذاری های امن و امن مانند گواهی سپرده ها ، صندوق های بازار پول و خزانه های ایالات متحده ، بخشی از درآمدی را که قبل از بحران مالی جهانی 2007-09 انجام داده اند ، ارائه می دهند. به عنوان مثال ، صندوق متوسط بازار پول در اکتبر 2007 بازده بالاتر از 4. 00 ٪ اما در اواسط مارس 2022 کمتر از 0. 04 ٪ بود.

حتی با وجود چشم انداز نرخ بهره کوتاه مدت فدرال رزرو امسال چندین بار ، نمودار زیر نشان می دهد که بازده در منحنی خزانه داری ایالات متحده و سایر سرمایه گذاری های ایمن ، هنوز هم پایین تر از سطح بحران قبل از مالی آنها است.

A line chart of the U.S. Treasury yield curve before the global financial crisis versus March 2022.

نمونه کارها مدل درآمد در دهه 2010 افزایش می یابد

در طول یک دهه گذشته ، تعداد پرتفوی مدل های درآمد محور راه اندازی شده و به Moingstar گزارش شده است.(توجه داشته باشیم که اوراق بهادار مدل داوطلبانه ارسال می شود ، بنابراین ممکن است اندازه نمونه ما کامل نباشد.)

نمودار زیر نشان می دهد که بیش از 60 مدل درآمد گرا از سال 2018 راه اندازی شده است که بیش از 42 ٪ از 143 مدل چند دارایی درآمدی که اکنون به Moingstar گزارش می دهند. به طور معمول بین زمان راه اندازی مدل ها و هنگامی که برای اولین بار به Moingstar گزارش می شود ، یک تاخیر 12 تا 18 ماهه وجود دارد ، بنابراین خطر تعصب انتخاب در گروه نمونه ما وجود دارد. این ممکن است تا حدی توضیح دهد که چرا فقط سه مدل جدید در سال 2021 گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع

A bar chart of the number of multi-asset income model launches year by year.

یافتن درآمد بخش آسان است ، تنوع بخشیدن به بخش سخت است

اوراق بهادار مدل درآمد محور با ارائه سطح بالایی از درآمد نسبت به محیط نرخ بهره ، به نام خود صادق مانده است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید ، در بیشتر موارد ، میانگین نمونه کارها مدل درآمد محور از نمونه کارها مدل Vanguard Core قابل مقایسه خود در حدود 0. 5 ٪ بهتر است.

A table showing that the average income-oriented model portfolio in various Moingstar Categories outperformed its comparable Vanguard Core model portfolio by around 0.5%.

با این حال ، از آنجا که عدم اطمینان اقتصادی از نظر ماهیت محلی به جهانی تر تبدیل شده است ، همبستگی اوراق بهادار شرکت های با بازده بالا ، بدهی در حال نوظهور در بازار و سایر کلاس های دارایی با درآمد بالا به سهام اغلب در طول فروش بورس اوراق بهادار افزایش یافته است. در جدول زیر نشان می دهد که این پدیده ، ریسک "مسری" ، در پرتفوی های مبتنی بر درآمد نسبت به پرتفوی تخصیص دارایی سنتی رایج است.

A bar chart illustrating that high-yielding asset classes perform more alike during equity stress periods.

صندوق های درآمد بازده تنظیم شده ریسک بدتری داشته اند

در خارج از سهام ، سایر کلاس های دارایی فاقد مقاومت در برابر خزانه های ایالات متحده در هنگام تلاطم بازار سهام بودند.

آنها همبستگی بالاتری با سهام در ماه ها با بازده سهام منفی نسبت به ماه ها با بازده مثبت نشان دادند. این همبستگی های افزایش یافته ، به نوبه خود ، مزایای تنوع ترکیب چندین کلاس دارایی با درآمد بالا را در یک نمونه کارها در طی دوره های استرس بازار سهام کاهش می دهد ، به ویژه با پرتفوی سنتی که صندوق های اوراق قرضه اصلی را با خزانه های ایالات متحده نگه می دارند.

A table showing that during periods of market stress, the retus of income-oriented model portfolios lag those of traditional portfolios that hold core bond funds.

درآمد بالقوه بالاتر به معنای درآمد کمتر است

همانطور که بازده متوسط بالاتر اغلب بی ثبات است ، پرداخت درآمد از این اوراق بهادار مدل رابطه مثبت بین متوسط توزیع درآمد و نوسانات آن توزیع های درآمد را نشان می دهد.

A scatterplot showing that model portfolios that provide higher income also have higher volatility.

یک روش بهتر برای ارزیابی قوام درآمد

درآمد بالقوه بالاتر به طور متوسط با نوسانات با درآمد بالاتر همراه است ، اما این نوسانات درآمد فقط با بازده کلی و نوسانات بازده در ارتباط است.

در همان زمان ، همانطور که در نمودار قبلی نشان داده شده است ، توزیع درآمد و نوسانات درآمد رابطه مثبت محدب با یکدیگر مانند بازده دارد.

ما می توانیم از همان معیارهای عملکرد مشابه در فضای درآمد استفاده کنیم ، همانطور که در فضای بازده انجام می دهیم تا عملکرد تنظیم شده ریسک را ضبط کنیم. با این روحیه ، ما "نسبت شارپ درآمد خام" را محاسبه کردیم. به این ترتیب که نسبت شارپ بالاتر نشان دهنده بازده بهتر نسبت به ریسک آن است ، نسبت شارپ با درآمد خام بالاتر نشانگر ثبات درآمد بهتر نسبت به ریسک است.

اگرچه مدل های اصلی پیشتاز درآمد کلی کمتری دارند ، همانطور که قبلاً نیز برجسته شدیم ، جدول زیر نشان می دهد که توزیع آنها نسبت به مدل متوسط درآمد در طی دوره ارزیابی شده سازگارتر بوده است. درآمد مداوم به سرمایه گذاران اطمینان می دهد که قادر به تنظیم و حفظ عادات هزینه منظم هستند.

A table showing that income-oriented model portfolios provide less consistent income.

انتخاب های Moingstar برای بهترین اوراق بهادار مدل درآمد چند منظوره

رتبه بندی های تحلیلگر MoingStar نشان دهنده دیدگاه ما از احتمال وجود یک نمونه کارها مدل برای بهتر از شاخص طبقه بندی Moingstar خود بر اساس تنظیم ریسک در یک چرخه کامل بازار است. ما به طور خاص درآمد غیر از مؤلفه بازده کل یک نمونه کارها را در نظر نمی گیریم. همانطور که در اینجا تأکید کردیم ، تمرکز در درجه اول بر درآمد اغلب منجر به بازده تنظیم شده در معرض خطر می شود. در نتیجه ، تعداد کمی از اوراق بهادار مدل درآمدی مدال آوران Moingstar هستند.

در زیر ، ما جدیدترین عملکرد 12 ماهه دارایی دارایی و نسبت شارپ درآمد هر مدل را ترسیم کرده ایم. برای مدلهایی که حداقل یک رکورد سه ساله داشته باشند ، ما همچنین نمره خطر پرفروش در هر مدل را در بر گرفته ایم. هرچه نمره ریسک نمونه کارها Moingstar بالاتر باشد ، سطح دارایی های خطرناک یک مدل در مقایسه با میانگین همسالان طبقه آن بالاتر است. این نمره می تواند حس بهتری از خطر مورد انتظار یک نمونه کارها را نسبت به تخصیص سهام به تنهایی ارائه دهد.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 29 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:49