بین پول نقد بیت کوین و بیت کوین متفاوت است

ساخت وبلاگ

شباهت های بین بیت کوین (BTC) و Bitcoin Cash (BCH) فراتر از نام آنها است. بیت کوین اولین ارز دیجیتال است و اغلب به عنوان طلای دیجیتال یا "طلای 2. 0" گفته می شود. این cryptocurrency به عنوان فروشگاهی از ارزش و محافظت در برابر تورم شناخته می شود. در این مقاله ، ما Bitcoin و Bitcoin Cash را از ارز امروز مقایسه خواهیم کرد.

از طرف دیگر ، Bitcoin Cash یک رمزنگاری است که به عنوان پول نقد دیجیتال عمل می کند ، و طرفداران آن در تلاش هستند تا از ارزان بودن و استفاده از آن اطمینان حاصل کنند. Bitcoin Cash با یک چنگال سخت از blockchain بیت کوین ایجاد شد ، به این معنی که هر دو ارز رمزنگاری یک تاریخچه معاملات مشترک را به اشتراک می گذارند.

Bitcoin Cash ، نتیجه چنگال سخت بیت کوین!

چنگال سخت یک به روزرسانی اصلی نرم افزار منبع باز در پشت blockchain یک رمزنگاری مانند بیت کوین است. چنگال سخت هنگامی اتفاق می افتد که واگرایی دائمی از آخرین نسخه blockchain وجود داشته باشد و برخی از رایانه هایی که شبکه را اداره می کنند دیگر نمی توانند به اجماع برسند. این منجر به چنگال در blockchain می شود ، جایی که یک گروه از گره ها همچنان از قوانین قدیمی پیروی می کنند ، اما گروه دیگری مجموعه جدیدی از قوانین را دنبال می کنند.

این اتفاقی است که در آگوست 2017 برای blockchain بیت کوین رخ داده است. برای درک اینکه چرا برخی از کاربران تصمیم گرفتند به نوعی blockchain را تغییر دهند ، بهتر است یک قدم عقب بردارید و به مشکل مقیاس پذیری بیت کوین نگاه کنید.

(Bitcoin Cash) با نماد مخفف BCH ، شاخه ای از بیت کوین است که دارای سرعت بالاتری و هزینه های پایین تر است. در شبکه این سکه ، اندازه بلوک بزرگتر است و بنابراین از معاملات بیشتر پشتیبانی می کند. Bitcoin Cash در حال حاضر با ارزش ترین چنگال بیت کوین است. تعداد واحدهای موجود در گردش در حال حاضر 18. 74 میلیون نفر و تعداد کل واحدها 21 میلیون نفر خواهد بود. ساختار این ارز دیجیتال همسالان و غیر متمرکز است.

پول بیت کوین چگونه ایجاد شد؟

هدف از ایجاد رفع برخی از اشکالات بیت کوین بود. سرعت پایین معاملات در بیت کوین منجر به افزایش هزینه معاملات در مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری می شود. با توجه به این واقعیت که پروتکل های مبتنی بر blockchain قابل تغییر نیستند ، می توان از چنگال نرم یا چنگال سخت برای به روزرسانی استفاده کرد.

چنگال نرم به روزرسانی برای blockchain است که می تواند در نسخه های قدیمی تر اجرا شود. از آنجا که مخالفان زیادی در استفاده از یک چنگال نرم برای رفع نقص های بیت کوین وجود داشتند ، روش چنگال سخت به عنوان یک راه حل نهایی انتخاب شد. در یک چنگال سخت ، تغییرات اساسی در شبکه blockchain ارز دیجیتال ، که با نسخه های قدیمی سازگار نیستند ، ایجاد می شود. در نتیجه ، برای شرکت در شبکه ، کاربران باید نسخه خود را ارتقا دهند. همچنین ، یک ارز جدید در همان شبکه ایجاد کنید که بتواند از تغییرات جدید پشتیبانی کند.

چنگال سخت بیت کوین همچنین منجر به ایجاد ارز جدید به نام Bitcoin Cash شد. این ارز از شبکه blockchain بیت کوین استفاده می کند ، اما سرعت معاملات آن بین 30 تا 60 معاملات در ثانیه افزایش یافته است.

تاریخ

در سال 2017 ، به دلیل محدودیت 1 مگابایت در اندازه بلوک های شبکه بیت کوین ، هزینه معاملات به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و از طرف دیگر سرعت معاملات نیز کاهش یافته است. تنها راه عملی برای حل این مشکل ایجاد یک چنگال سخت بود. در آگوست سال 2017 ، چنگال سخت Bitcoin Cash توسط Roger Ware ، مدیرعامل بیت کوین ایجاد شد و اندازه بلوک به 8 مگابایت افزایش یافت.

هدف اصلی پول نقد بیت کوین چیست؟

هدف اصلی پول نقد بیت کوین استفاده از آن به عنوان یک سیستم پرداخت روزانه است. به عبارت ساده تر ، افراد به راحتی می توانند دارایی های دیجیتالی خود را مانند بیت کوین اما با سرعت بالاتر و هزینه کمتری ارسال و دریافت کنند.

پول نقد بیت کوین چگونه کار می کند؟

Bitcoin Cash دارای blockchain خاص خود است و امنیت آن از طریق الگوریتم اثبات کار یا معدن تضمین می شود. زمان لازم برای محاسبه و ایجاد یک بلوک جدید در این شبکه بستگی به دشواری استخراج معدن دارد. با افزایش قدرت محاسبات معدنچیان ، دشواری معدن نیز افزایش می یابد به طوری که زمان ایجاد یک بلوک ثابت نگه داشته می شود.

در ابتدا بلوک های جدید هر 10 دقیقه در پول نقد بیت کوین استخراج می شدند. اما توسعه دهندگان پس از انجام تحقیقات لازم ، نتیجه گرفتند که برای ایجاد انگیزه بیشتر به معدنچیان ، باید این روند را تغییر دهند. به همین دلیل ، آنها از الگوریتم تنظیم مشکل اضطراری (EDA) برای کاهش دشواری استخراج استفاده کردند. به این ترتیب ، اگر زمان استخراج 6 بلوک از 12 ساعت فراتر رود ، الگوریتم پیشنهادی مشکل استخراج را 20 ٪ کاهش می دهد.

اما تنظیمات EDA باعث ایجاد اختلال در دشواری معدن شد و باعث شد تا blockchain نقدی بیت کوین هزاران بلوک جلوتر از بیت کوین حرکت کند. توسعه دهندگان نقدی بیت کوین تصمیم گرفتند برای حل این مشکل در الگوریتم EDA تغییراتی ایجاد کنند. نتیجه این تغییرات این بود که الگوریتم مشکل استخراج را پس از هر بلوک تنظیم کرد.

این ارز در یک شبکه غیرمتمرکز استخراج می شود. عدم تمرکز به این معنی است که شبکه توسط هیچ فرد یا سازمان کنترل نمی شود. برای ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز برای تأیید و اعتبارسنجی معاملات ، به رایانه هایی که گره ها به نام گره ها لازم است.

معدنچیان از سخت افزار محاسباتی قدرتمند برای حل مشکلات ریاضی دشوار در blockchain استفاده می کنند. هنگامی که یک مشکل محاسباتی توسط یک گره حل می شود ، معامله در بلوک تأیید می شود. گره به عنوان پاداش ، پول نقد بیت کوین را دریافت می کند.

معدن شخصی به دلیل محیط رقابتی شدید که وجود دارد دشوار و گران است. به همین دلیل ، برخی از افراد ترجیح می دهند از روش دیگری برای معدن استفاده کنند که استخر معدن نامیده می شود. در یک استخر معدن ، گروهی از معدنچیان قدرت محاسبات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند تا احتمال موفقیت بلوک های با موفقیت را افزایش دهند. پس از حل مشکلات و تولید یک بلوک جدید در استخر ، پاداش معدن به طور مساوی بین افراد در استخر معدن تقسیم می شود. توجه به این نکته حائز اهمیت است که معدن نقدی بیت کوین همیشه سودآور نیست و قبل از شروع نیاز به تحقیق و سرمایه گذاری دارد.

کاربرد

مانند بیت کوین ، Bitcoin Cash کاربردهای زیادی دارد که سه کاربرد اصلی آنها عبارتند از:

1. ارسال و دریافت بدون واسطه های Bitcoin Cash این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است که بتوانند این ارز دیجیتالی را مستقیماً از شخصی دریافت کنند یا آن را با هزینه معامله بسیار کم به شخص دیگری ارسال کنند. در حقیقت ، نیازی به اعتماد به شخص ثالث مانند بانک یا واسطه برای ارسال و دریافت نیست. این مسئله به ویژه برای ما ایرانیان مهمتر می شود وقتی که می خواهیم با وجود محدودیت ها مبلغی را به یک کشور در آن طرف جهان بفرستیم.

2. روش پرداخت یکی از مهمترین کاربردهای پول نقد بیت کوین این است که می توان از آن به عنوان یک روش پرداخت درست مانند بیت کوین استفاده کرد. البته ، از آنجا که Bitcoin Cash یک ارز جدیدتر از بیت کوین است ، هنوز به اندازه کافی پذیرفته نشده است و یک روش پرداخت مشترک محسوب نمی شود.

3. سرمایه گذاری قیمت این ارز ، مانند سایر ارزهای دیجیتال ، همیشه زیاد نوسان می کند. معامله گران به دنبال سودآوری از تغییرات قیمت کوچک در ارزهای دیجیتال می توانند از این فرصت برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

مزایای

مزیت اصلی پول نقد بیت کوین اندازه بلوک بزرگتر تا 8 مگابایت (MB) و معاملات سریعتر است. سایر مزایای پول نقد بیت کوین عبارتند از:

  • هزینه معاملات کم است و زمان انتقال کوتاه تر است.
  • غیر متمرکز است و به بانک ها یا سایر نهادهای دولتی بستگی ندارد.
  • با توجه به استفاده از رمزگذاری در معاملات ، یک ساختار امن دارد.
  • در بیشتر مبادلات برتر رمزنگاری پذیرفته شده است.

معایب

اگرچه Bitcoin Cash مزایای بسیاری دارد ، اما این ارز دیجیتالی نیز مانند سایر ارزها دارای معایبی است. آنچه شما باید در مورد مضرات پول نقد بیت کوین بدانید به شرح زیر است:

تعداد استخرهای نقدی بیت کوین محدود است. این مسئله مهم می شود زیرا آینده پول نقد بیت کوین به این معدود استخرها بستگی دارد.

Bitcoin Cash نرخ پذیرش کمتری دارد و این باعث شده است که بیت کوین پول نقد در هنگام تجارت جفت معاملات کمتری داشته باشد.

حمایت کردن

با توجه به این واقعیت که این پول مدت طولانی نیست ، کمتر شرکت های تجاری در مقایسه با بیت کوین از آن پشتیبانی می کنند. اما با گذشت زمان و با افزایش تقاضا ، شرکت های جدید از آن به عنوان روش پرداخت خود استفاده می کنند. این وب سایت ها کالاهایی مانند مسکن ، موسیقی ، عطر و کلن ، تجهیزات ورزشی ، پوشاک و غیره را می فروشند. کاربران می توانند با پول نقد بیت کوین خریدهای خود را انجام دهند.

چنگال سخت

Bitcoin Cash در تاریخ 12 نوامبر 2018 چنگال شد و در نتیجه ، ارز جدیدی به نام بیت کوین SV ایجاد شد. دو ویژگی مهم چنگال های سخت تأیید فوری و مقیاس پذیری است. در حال حاضر ، Bitcoin Cash حداکثر افزایش اندازه بلوک تا 32 مگابایت دارد. این درحالی است که رمزنگاری بیت کوین فقط یک مگابایت با اندازه بلوک دارد.

هر چهار سال یک بار (پس از تولید 210،000 بلوک در blockchain بیت کوین) ، پاداش استخراج بیت کوین نصف می شود ، یا به عبارت دیگر ، پاداش داده شده به معدنچیان 50 ٪ کاهش می یابد. Halving توسط Satoshi Nakamoto با هدف کنترل تورم بیت کوین در کد این شبکه قرار گرفت.

با توجه به اینکه نرخ عرضه بیت کوین های جدید در نیمه نیمه نصف می شود ، این رویداد تأثیر قابل توجهی در قیمت بیت کوین خواهد داشت. همچنین باعث می شود مقدار بیت کوین با گذشت زمان افزایش یابد. مانند بیت کوین ، پاداش معدن پول نقد بیت کوین تقریباً هر 4 سال یک بار به دلیل حادثه نصف نصف می شود.

راه حل هایی برای ذخیره سازی ایمن

انتخاب کیف پول مناسب برای ذخیره سازی ایمن ضروری است. گزینه های مختلف باید قبل از انتخاب یا خرید کیف پول بررسی شود. به عنوان مثال ، اگر دارایی کاربر بزرگ نباشد ، نیازی به خرید کیف پول سخت افزاری نیست. اما اگر کاربر قصد دارد مقادیر زیادی از پول نقد بیت کوین را ذخیره کند ، بهتر است از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید که امنیت بالاتری دارند.

متأسفانه ، برخی از افراد از ویژگی های امنیتی کیف پول خود آگاه نیستند و این مسئله می تواند باعث ایجاد مشکل شود. برای ذخیره ایمن پول نقد بیت کوین ، توصیه می شود از تمام ویژگی های امنیتی کیف پول استفاده کنید. به روزرسانی سیستم آنتی ویروس چیز دیگری است که نباید مورد غفلت واقع شود. هر مشکلی در آنتی ویروس ضررهای بسیار جدی را به همراه خواهد داشت. سرانجام ، همیشه از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

سابقه قیمت

قیمت پول نقد بیت کوین هنگام ورود به بازار معادل 360 دلار بود. اما تنها پس از پنج ماه ، قیمت آن به 4000 دلار افزایش یافت. بالاترین قیمت پول نقد بیت کوین در 29 دسامبر 2016 (20 دسامبر 2017) برابر با 3،923. 07 دلار بود.

در سال 2018 ، که به عنوان "زمستان ارزهای دیجیتال" شناخته می شود ، بیت کوین پول نقد ، مانند سایر ارزهای دیجیتال ، افت قیمت را تجربه کرد. در زمان نوشتن این مقاله ، قیمت پول نقد بیت کوین 72. 93 ٪ پایین تر از آن زمان است.

رابطه بین قیمت پول نقد بیت کوین و قیمت بیت کوین

قیمت پول نقد بیت کوین مستقل از قیمت بیت کوین است. اما ما نباید از توجه به این واقعیت که بیت کوین به عنوان اولین و مهمترین رمزنگاری در جهان شناخته می شود ، غفلت کنیم ، به همین دلیل افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین می تواند بر قیمت سایر ارزهای رمزپایه تأثیر بگذارد. بنابراین ، این احتمال وجود دارد که این ارز روند قیمت بیت کوین را دنبال کند.

وضعیت فعلی پول نقد بیت کوین

اگرچه بسیاری از مردم معتقد بودند که کاربرانی که به صورت رایگان بیت کوین پول نقد دریافت کرده اند ، آن را در روزهای اولیه می فروشند ، اما این اتفاق نیفتاد. از زمان راه اندازی Bitcoin Cash تا امروز ، ما شاهد عملکرد فوق العاده این ارز دیجیتال هستیم. به طوری که یکی از بیست ارز دیجیتال برتر جهان محسوب می شود.

از طرف دیگر ، نام این ارز دیجیتال در لیست معاملات مبادلات معتبری مانند Binance و Coinbase قرار دارد. Bitcoin Cash تقریباً توسط همه مبادلات معتبر رمزنگاری پذیرفته شده است. همچنین به کاربران امکان خرید و فروش آن در Valx ارائه می شود.

در حال حاضر ، Bitcoin Cash در بازار Cryptocurrency در رتبه دوازدهم قرار دارد و سهم 0. 72 ٪ از کل بازار را دارد.

خرید و فروش

معاملات نقدی بیت کوین هیچ تفاوتی با خرید و فروش بیت کوین ندارد. کاربران باید برای انجام معاملات مشورت ، تجزیه و تحلیل و نگاه هوشمندانه به بازار داشته باشند. یکی از متداول ترین روش های خرید و فروش استفاده از مبادله ارز دیجیتال آنلاین است که در آن کاربران ارز دیجیتال را تجارت می کنند.

در صرافی های آنلاین ، ارزهای دیجیتالی مانند پول نقد بیت کوین معامله می شوند. افرادی که می خواهند در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند می توانند پس از ثبت نام در وب سایت Valex و انجام اقدامات لازم ، آن را خریداری یا بفروشند.

در Valx ، هر کاربر یک کیف پول منحصر به فرد برای رمزنگاری مورد نظر دارد. در هر کیف پول ، یک آدرس برای هر ارز دیجیتال به کاربر اختصاص می یابد. دارایی های دیجیتالی کاربران در وب سایت VALX در قالب سخت افزار ذخیره می شوند. از آنجا که دارایی های کاربران با بالاترین امنیت به صورت آفلاین نگه داشته می شوند ، امکان سرقت یا از دست دادن دارایی وجود ندارد. بنابراین ، کاربران می توانند از کیف پول Valex برای دریافت ، ارسال و ذخیره نیز استفاده کنند و نیازی به خرید کیف پول جداگانه نیست.

تفاوت بین پول نقد بیت کوین و بیت کوین

با گذشت زمان ، اختلافات بین بیت کوین و بیت کوین نیز افزایش یافت و توسعه دهندگان این دو شبکه اهداف متفاوتی در ذهن داشتند. تفاوت بین دو ارز رمزنگاری به حدی بود که اکنون آنها دارایی های کاملاً متفاوت در جامعه در نظر گرفته می شوند.

تنظیم مشکل شبکه

یکی از اصلی ترین تفاوت های بین بیت کوین و پول نقد بیت کوین ، الگوریتم تنظیم مشکل شبکه است که به BCH اضافه شده است. از آنجا که هر دو شبکه از الگوریتم Hashing SHA-256 استفاده می کنند ، معدنچیان بیت کوین می توانند هنگام استخراج پول نقد بیت کوین برای آنها سود بیشتری پیدا کنند.

این بدان معنی است که قدرت محاسباتی در پشت این شبکه به دلیل نوسانات موجود در بازار می تواند بسیار متفاوت باشد. الگوریتم تنظیم دشواری تضمین می کند که بلوک ها با نرخ ثابت ، یک بار در هر 10 دقیقه ، با نصف یا دو برابر شدن مشکل شبکه ایجاد می شوند.

اختلاف اندازه بلوک

تفاوت اصلی بین این دو ارز رمزنگاری مربوط به اندازه بلوک هر شبکه است. در حالی که اندازه بلوک در بیت کوین 1 مگابایت است ، در بیت کوین پول نقد ، اندازه بلوک به 32 مگابایت افزایش یافته است. این بدان معناست که معاملات در پول نقد بیت کوین اکنون کمتر از یک پنی هزینه دارد و می تواند تا 200 معاملات در ثانیه پردازش کند.

از آنجا که Bitcoin Cash معاملات کافی را برای پر کردن فضای بلوک اضافی خود پردازش نکرد ، اندازه blockchain همانطور که انتظار می رفت رشد نکرد. بیت کوین SV (BSV) (یک رمزنگاری که از طریق چنگال پول نقد بیت کوین ایجاد شده است) به دنبال افزایش اندازه بلوک خود به 1 سل است و اندازه blockchain آن در حال حاضر بسیار بزرگتر از بیت کوین است.

قراردادهای هوشمند و سیستم مالی غیر متمرکز

به گفته جک دورسی ، مدیرعامل Square و Twitter ، بیت کوین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند ، اگرچه کار برای کمک به اجرای خدمات مالی غیر متمرکز (DEFI) در آن انجام می شود. در همین حال ، Bitcoin Cash شروع به استفاده از زبانهای قراردادی هوشمند مانند CashScript برای امکان قابلیت پیشرفته تر در آن می کند.

CashScript قصد دارد برای کمک به رقابت با بیت کوین و اتریوم (ETH) به Bitcoin Cash کمک کند. در حال حاضر ابزارهایی مانند Cashsuffle و CashFusion در این شبکه توسعه یافته اند که هدف آنها بهبود حریم خصوصی شبکه است.

صدور توکن

برای صدور نشانه های موجود در blockchain بیت کوین ، پروژه ها باید از لایه OMNI ، سکویی که برای ساخت و تجارت دارایی ها و ارزهای دیجیتالی سفارشی استفاده می شود ، استفاده کنند. معاملات OMNI معاملات با "قابلیت های نسل بعدی" است ، اما این لایه بیشتر در stablecoins استفاده می شود.

از طرف دیگر ، Bitcoin Cash پروتکل ساده Ledger (SLP) را ایجاد کرده است. این پروتکل توسعه دهندگان را قادر می سازد تا نشانه های خود را در شبکه BCH صادر کنند. برخی از نشانه ها هم در لایه Omni و هم به عنوان نشانه های SLP صادر می شوند. داشتن یک نشانه در blockchain های مختلف ، انتخاب شبکه مورد نظر را برای کاربران آسان تر می کند.

پروتکل SLP همچنین از نشانه های غیرقانونی (NFT) که از یکدیگر متمایز هستند ، پشتیبانی می کند. با این حال ، استفاده از این نشانه ها در BCH در مقایسه با اتریوم یا سایر blockchains محدود شده است. اولین شبکه معامله دوم را تأیید می کند و اولین معامله را باطل می کند. بیشتر نسخه های RBF مستلزم آن است که معامله شامل تمام خروجی های یکسان برای جلوگیری از این کار باشد. علاوه بر این ، اگر گیرنده منتظر بماند تا تأیید چندگانه مشاهده شود ، RBF غیرممکن می شود زیرا معامله قبلاً تأیید شده است.

بنابراین ، با مقایسه پول نقد بیت کوین و بیت کوین ، RBF یکی از مهمترین تفاوت ها است. با این حال ، Bitcoin Cash این ویژگی را رها می کند و معاملات تأیید نشده را در شبکه خود غیرقابل برگشت می کند. با توجه به توان بالاتر این شبکه ، مشکل دو برابر با RBF بسیار سخت تر می شود زیرا معاملات سریعتر تأیید می شوند.

دیدگاههای مختلف ، همان سیاست پولی

Bitcoin Cash در زمان چنگال سخت با اندازه بلوک 8 مگابایت ایجاد شد و از آن زمان به اندازه چهار برابر شده است. این شبکه از چنگال های سخت جدید استقبال می کند و برای افزایش قابلیت استفاده خود به عنوان پول نقد اقدام می کند.

از طرف دیگر ، بیت کوین در اجرای به روزرسانی ها محافظه کارتر است و بیشتر از یک پرچین تورم و ذخیره ارزش محسوب می شود. برنامه های مقیاس گذاری بیت کوین شامل اجرای SEGWIT و راه اندازی شبکه صاعقه است.

شبکه رعد و برق در اصل یک لایه اضافی در blockchain این cryptocurrency ایجاد می کند ، جایی که معاملات سریع و هزینه های آن اندک است. این لایه شامل کانال های پرداخت ایجاد شده توسط کاربران است. تخمین زده شده است که شبکه رعد و برق می تواند تا 15 میلیون معاملات در ثانیه پردازش کند ، اما پذیرش شبکه تاکنون نسبتاً کند بوده است.

بیت کوین همچنین به دنبال حفظ ناشناس بودن کاربر از طریق به روزرسانی هایی مانند Taproot است ، که معاملات پیچیده حاوی تایموندها یا داده های چند امضا را به معاملات ساده تبدیل می کند. در TEPROT ، یک معامله ساده نمی تواند از سایر معاملات متمایز شود.

Bitcoin Cash و Bitcoin Price War

در مقاله Bitcoin Cash ، ما در مورد موضوعی به نام عرضه و تقاضا بحث کردیم. خلاصه آنچه در بیت کوین گفتیم این است که ؛ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و بیت کوین پول نقد ، ارزش آنها بر اساس میزان استفاده و میزان تقاضای کاربر تعیین می شود.

نوع دیگری از تجزیه و تحلیل به نام بازده سرمایه گذاری یا ROI وجود دارد. با توجه به این؛هر دو بیت کوین دارای ارزش هستند ، اما از آنجا که بیت کوین هنوز محبوب ترین ارز دیجیتال است ، Bitcoin Cash در تلاش است تا به سرعت کاربران بیت کوین را به خود جلب کند.

بیت کوین هنوز بسیار جدید است و هنوز هم در بازار ارز دیجیتال جایگاه واقعی خود را به دست می آورد. به گفته برخی از افراد ، بیت کوین پول در آینده نزدیک با کسب سهم بیشتر در بازار جای بیت کوین را می گیرد. و این در صورتی خواهد بود که طراحان بیت کوین در مورد رفع مشکلات خود فکر نکنند. در غیر این صورت ، در جنگ بین بیت کوین و بیت کوین پول نقد ، بیت کوین قطعاً زمین را از دست می دهد. و Bitcoin Cash اولین ارز دیجیتالی برای انجام معاملات خواهد بود.

نتیجه

سرانجام ، هنگام مقایسه پول نقد بیت کوین و بیت کوین ، باید گفت که سیاست پولی هر دو شبکه یکسان است. فقط 21 میلیون سکه در هر blockchain ایجاد می شود و صدور سکه های جدید هر 210،000 بلوک یا تقریباً هر چهار سال یکبار نصف می شود. انتظار می رود آخرین BTC و BCH در سال 2140 استخراج شود. هر دو ارز رمزنگاری شده برای محافظت در برابر مصادره ، سانسور و کاهش ارزش از طریق تورم بالاتر از حد انتظار طراحی شده اند. هر دو blockchain شفاف و در دسترس عموم هستند و توسط یک نهاد واحد قابل ویرایش نیستند.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:41