طلا در مقابل بیت کوین: کدام دارایی از طرف دیگر از پنج دیوالی گذشته از طرف دیگر برخوردار است

ساخت وبلاگ

Gold vs Bitcoin: Which asset has the upper hand on the other since the last five Diwali

در زمان های اخیر ، اوراق قرضه طلای دیجیتال و حاکمیت برای بسیاری از سرمایه گذاران حالت های مورد نظر برای بسیاری از سرمایه گذاران بوده است ، زیرا این گزینه ها دردسر خرید و ذخیره حضانت طلا را از بین می برد. در حالی که ذخیره و تعهدی از ارزش طلا دیجیتالی شده است ، دارایی دیگری که بسیار قابل انتقال است و عملکرد بهتری نسبت به طلا نشان داده است بیت کوین (BTC) است.

  • ABC کوچک
  • ABC طبیعی
  • ABC بزرگ

از نظر تاریخی ، دیوالی یک مناسبت فرخنده از خوشبختی ، شادی ، نور و سعادت بوده است. همین امر همچنین رویدادی برای خریدهای بزرگ ، هدایا و شیرینی بوده است. اما یک هدیه ای که در زمان آزمایش زمان ایستاده است و درخشش خود را از دست نداده است ، طلا است. طلا نمادی از ثروت ، امنیت و بهزیستی مالی است. اما با افزایش سن ، بسیاری از روش های جدید خرید ، هدیه دادن و انتقال طلا پدید آمده است.

در زمان های اخیر ، اوراق قرضه طلای دیجیتال و حاکمیت برای بسیاری از سرمایه گذاران حالت های مورد نظر برای بسیاری از سرمایه گذاران بوده است ، زیرا این گزینه ها دردسر خرید و ذخیره حضانت طلا را از بین می برد. در حالی که ذخیره و تعهدی از ارزش طلا دیجیتالی شده است ، دارایی دیگری که بسیار قابل انتقال است و عملکرد بهتری نسبت به طلا نشان داده است بیت کوین (BTC) است.

BTC که به عنوان طلای دیجیتال مورد توجه قرار می گیرد ، ویژگی های مشابهی با طلا دارد ، یعنی در دسترس بودن جهانی ، تقاضای زیاد و عرضه کم. عرضه و انتشار BTC در بازار قابل تغییر نیست زیرا برنامه ریزی الگوریتمی است. همین عامل در رانندگی قیمت BTC به مرور زمان کمک می کند. با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای هر چهار سال ، میزان انتشار کل BTC در گردش با گذشت زمان کاهش می یابد.

به طور سنتی ، در روزهای تولد و سایر موارد فرخنده ، فرهنگ سهام هدیه و سایر دارایی های سخت برای مدت طولانی وجود داشته است. با این حال ، با تغییر زمان ، راه های جدید نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

برای تجزیه و تحلیل کمی رقابتی ، اگر برای هر سال از سال 2017 در Diwali ، 50،000 INR به ارزش INR خریداری کرده اید ، ارزش نمونه کارها فعلی شما در سرمایه گذاری 2،50،000 INR 2،79،150 INR خواهد بود. اگر BTC را با همان خریداری کرده بودید ، بازپرداخت 5،29،250 INR بود.

عملکرد طلا در مقابل BTC در پنج سال گذشته (در صورت خرید در Diwali)- نقاط داده/نمودارها: الف) نقاط داده و نمودارهای زیر سود یا ضرر (٪) و ارزش فعلی ناشی از خرید بیت کوین یا طلا را در روز نشان می دهددیوالی برای سال مربوطه و نگه داشتن موقعیت تا به امروز. فرض کنید شخصی در 19 اکتبر 2017 (Diwali Day 2017) بیت کوین یا طلا خریداری می کند و امروز با قیمت فعلی موقعیت را می فروشد یا مربع می کند.

Kunji-Table-1.

در حالی که بازده سرمایه گذاری طلا در طی پنج سال 11 ٪ خواهد بود ، برای BTC یکسان 111. 7 ٪ است. بازده های BTC ممکن است جذاب به نظر برسد ، اما چشم انداز گسترده تر رمزنگاری فرصت های بیشتری را برای استخراج الفبای بالاتر برای ما فراهم می کند. اگر در BTC به همراه مجموعه ای از altcoin های با کیفیت امیدوار شده ، موقعیت هایی را در BTC گرفته اید ، می توان روند مشابهی را در همین مورد مشاهده کرد.

به عنوان مثال ، شما حدود 600 دلار ، حدود 50،000 روپیه ، در شش Altcoin با کیفیت خوب از 5 Diwali قبلی سرمایه گذاری می کنید. همان با ترکیبی از BTC می توانست 659. 624 ٪ بازگردد و یک بازی خالص Altcoin به بازده 1207 ٪ دست پیدا می کرد. Altcoins مورد استفاده در اینجا در استراتژی عبارتند از ETH ، BNB ، LTC ، XRP ، ADA و Link.

بنابراین ، BTC ، به عنوان یک دارایی حیاتی با سابقه بیش از یک دهه ، همچنین بسیاری از پروژه ها و پروتکل های غیر متمرکز دیگر را الهام بخش کرده است ، که در صورت اتخاذ موقعیت های استراتژیک مناسب و مدیریت ریسک ، پتانسیل صعودی بزرگی را فراهم می کند.

ب) نمودارها و نقاط داده زیر سود یا ضرر (٪) ناشی از خرید بیت کوین یا طلا در دیوالی را برای سال قبل و موقعیت های رزرو در دیوالی برای سال بعد نشان می دهد. فرض کنید شخصی در 19 اکتبر 2017 (Diwali Day 2017) بیت کوین یا طلا خریداری می کند و در تاریخ 6 نوامبر 2018 (Diwali Day 2018) از موقعیت خارج می شود.

Kunji-Table-2.

Kunji-Chart-1.

ج) وضعیت فعلی همبستگی بیت کوین-طلا تا زمان رسیدن بازار به اوج هجوم ، فشار بر طلا و سایر فلزات نیمه سرمایه گذاری مانند نقره و پلاتین ادامه خواهد یافت. از آنجا که سرمایه گذاران با وجود افزایش نرخ بهره با یک دلار قوی جذب می شوند ، همبستگی بین بیت کوین و طلا در 12 ماه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است.

Kunji-Chart-2.

اگرچه بیت کوین به عنوان "طلای دیجیتال" و پرچین در برابر تورم در نظر گرفته می شود ، سرمایه گذاران بسیار شبیه فلز زرد نیستند. با افزایش تورم طی چند ماه گذشته ، ارزش بیت کوین و طلا به شدت کاهش یافته است. این امر منجر به همبستگی در یک سال از 0. 4. 4 شد. یک دلار قوی و بازده اوراق قرضه ممکن است سرمایه گذاران را از فلز گرانبها و بیت کوین دور کند.(نویسنده Palash Udhwani ، یک تحلیلگر سرمایه گذاری با Kunji.io است. او مرتباً در مورد چشم اندازهای اساسی و عوامل کلان اقتصادی تأثیرگذار بر بازار رمزنگاری می نویسد. شما می توانید تحقیقات بیشتری را که توسط وی در مورد kunjiresearch.com وجود دارد ، پیدا کنید.)

(سلب مسئولیت: عقاید بیان شده در این ستون از نویسنده است. حقایق و عقاید بیان شده در اینجا منعکس کننده نظرات www.economictimes.com نیست.)

اخبار بیشتر را بخوانید

(آنچه در حال حرکت Sensex و Nifty آخرین اخبار بازار ، نکات مربوط به سهام و مشاوره تخصصی در مورد Etmarkets است. همچنین ، Etmarkets.com اکنون در تلگرام است. برای سریعترین هشدارهای خبری در بازارهای مالی ، استراتژی های سرمایه گذاری و هشدارهای سهام ، مشترک در فیدهای تلگرام ما.)

برای دریافت به روزرسانی های روزانه بازار و اخبار تجاری زنده ، برنامه اخبار اقتصادی تایمز را بارگیری کنید.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 13 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:29