رمزگشایی بازار سهام: 10 اصطلاح سرمایه گذاری برتر که باید بدانید

ساخت وبلاگ

2022 سهام Meme ، NFT های گرایش ، تورم ، افزایش نرخ بهره را به ارمغان آورد و اکنون در مورد رکود اقتصادی صحبت کرد ، در حالی که بازار سهام در حال حاضر یک یو یو را انجام می دهد. قبل از اینکه بتوانید بازار را درک کنید ، ابتدا باید اصطلاحات صنعت را درک کنید.

ارسال شده 3:30 بامداد امروز - به روز شده 4:02 بعد از ظهر. امروز

2022 سهام Meme ، NFT های گرایش ، تورم ، افزایش نرخ بهره را به ارمغان آورد و اکنون در مورد رکود اقتصادی صحبت کرد ، در حالی که بازار سهام در حال حاضر یک یو یو را انجام می دهد. قبل از اینکه بتوانید بازار را درک کنید ، ابتدا باید اصطلاحات صنعت را درک کنید.

شما ممکن است اصطلاحاتی مانند "Bull Market" و "سود سهام" را اجرا کنید که ممکن است آشنا باشد ، اما در مورد "گزاف گویی گربه مرده" چیست؟معنی آن چیست؟

اگر گیج شده اید ، تنها کسی نیستید. طبق گفته Ahrefs ، اصطلاح "بورس سهام" بیش از 2. 4 میلیون جستجو Google در هر ماه در سطح جهانی دریافت می کند. علاوه بر این ، داده ها نشان می دهد که کدام اصطلاحات مرتبط باعث ایجاد سرمایه گذاران کنجکاو می شود.

کارشناسان تجارت بازار سهام در ارائه دهنده خدمات مالی CMC Markets از داده های جستجوی Google برای تجزیه و تحلیل بیشترین شرایط ناخوشایند بازار سهام برای کمک به سرمایه گذاران جدید در درک معانی آنها استفاده کردند.

مایکل هوسون ، تحلیلگر ارشد بازار در CMC Markets ، گفت: "جای تعجب آور نیست که بسیاری از مردم اصطلاحات بازار مالی را دچار مشکل می کنند. مواردی را که به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند ، حساب کنید. اگر به دنبال این هستید که علاقه خود را به بازارهای مالی محدود کنید ، اگر بتوانید زبانی را که به طور منظم استفاده می شود ، درک کنید. "

به عبارت دیگر ، سرمایه گذاری هوشمند نیاز به دانش اساسی در مورد بازار دارد. چگونه دیگر می توانید درک کنید که آیا پول خود را عاقلانه خرج می کنید یا در عوض چه چیزی را دریافت می کنید؟

10 شرایط برتر بورس اوراق بهادار

بازارهای CMC از ابزار AHREFS برای تحقیق در مورد حجم جستجوی شرایط مربوط به بورس سهام استفاده کردند. داده های زیر 10 اصطلاح برتر را در ژارگون سرمایه گذاری نشان می دهد که کاربران اینترنت مشتاق درک آن هستند. CMC Markets تمام تعاریف را ارائه می دهد.

بیایید با دو اصطلاح معمول استفاده شده برای توصیف بازار در دوره های سود و زیان شروع کنیم.

بازار خرس با افت طولانی مدت قیمت دارایی تعریف می شود ، به طور معمول 20 ٪ یا بیشتر.

برعکس این یک بازار گاو نر است که به دوره ای اشاره دارد که قیمت ها بیش از 20 ٪ افزایش می یابد. همه ما همیشه یک بازار گاو نر می خواهیم. با این حال ، پویایی بازار و اقتصاد اغلب در غیر این صورت دیکته می کنند.

با 103،000 جستجو ماهانه ، ‘ETF 'ناراحت کننده ترین اصطلاح بازار سهام در جهان است. بنابراین ، اگر مشتاق هستید که ETF را بفهمید ، شانس دارید. ETF مخفف صندوق مبادله ای است. که آن را پاک نکرد؟از ETF به عنوان یک سبد با یک دسته از سرمایه گذاری های مختلف فکر کنید. به جای سهام در شرکت های مختلف ، ETF با یک شاخص خاص گره خورده است.

در حالی که سهام معمولاً سهام یک شرکت را نشان می دهد ، ETF می تواند از صدها یا هزاران سرمایه گذاری متنوع مانند سهام ، کالاها ، اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار که به عنوان دارایی شناخته می شوند تشکیل شود. هنگامی که یک سهم از ETF را خریداری می کنید ، درصد کمی از هر دارایی را در صندوق دریافت می کنید.

مزیت سرمایه گذاری در ETF این است که آنها اغلب نسبت به سهام فردی بی ثبات هستند و شما از تنوع سرمایه گذاری های خود بهره مند می شوید.

در جایگاه دوم با 95،000 جستجو ، مخفف دیگری به وجود می آید: IPO. IPO مخفف ارائه اولیه عمومی است ، یا هنگامی که یک شرکت خصوصی با فروش سهام خود در بورس اوراق بهادار عمومی می شود. شرکت ها غالباً برای جمع آوری سرمایه برای تأمین بودجه ابتکارات رشد ، افزایش مشخصات عمومی خود یا پرداخت بدهی ، یک IPO صادر می کنند.

با 46000 جستجو ، مردم در مورد کلمه ‘کارگزار سؤال می کنند. از نظر Layperson ، یک کارگزار یک فرد یا شرکتی است که به عنوان واسطه بین یک سرمایه گذار و مبادله اوراق بهادار عمل می کند. آنها معاملات بین افراد یا شرکت ها را تسهیل می کنند و ممکن است تحقیق ، برنامه های سرمایه گذاری و اطلاعات بازار را به سرمایه گذاران ارائه دهند. برخی از نمونه های محبوب کارگزاران آنلاین شامل Fidelity ، Vanguard و Wells Fargo هستند.

اصطلاح دیگری که کاربران اینترنت را ناراحت کننده می کند "داوری" است. دیکشنری کمبریج این را به عنوان "روش در بورس اوراق بهادار خرید چیزی در یک مکان و فروش آن در مکان دیگر همزمان تعریف می کند ، تا سود از تفاوت کسب کندقیمت در دو مکان. به عنوان مثال ، شما یک DVD را برای فروش در یک خرده فروش آنلاین پیدا می کنید که ارزان تر از آن است که در آمازون بفروشد. شما آن را در آنجا خریداری می کنید و آن را در آمازون می فروشید و سود را جیب می کنید.

سپس ADR هایی وجود دارد که درآمدهای سپرده گذاری آمریکایی هستند. ADR ها نحوه حضور شرکت های خارجی در بورس اوراق بهادار ایالات متحده هستند. به عبارت دیگر ، به یک سرمایه گذار آمریکایی اجازه می دهد تا سهام شرکت های خارجی را بدون برخورد با بازار سهام خارجی خریداری کند. بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی سهام خود را از طریق ADR در صرافی های ایالات متحده ذکر می کنند.

8. عملکرد سود سهام

در مرحله بعد ، سود سهام است. سود سهام پرداختی است که شرکت ها به سرمایه گذاران خود می دهند. سود سود سهام آن پرداخت را محاسبه می کند. شما اغلب عملکرد سود سهام را به عنوان یک نسبت مشاهده می کنید. این نسبت درصد قیمت سهام شرکت است که هر سال پرداخت می شود. برخی از سرمایه گذاران ، مانند بازنشستگان ، به سود سهام خود متکی هستند ، به این معنی که سود سهام سهام آنها می تواند تأثیر معنی داری در امور مالی آنها داشته باشد.

یک اصطلاح جالب که ممکن است هرگز با بازار سهام در ارتباط نباشید ، ماه است. نه ، این یک فلاش بک برای جکی گلیسون و ماه عسل نیست. این به افزایش قیمت سهام اشاره دارد که تمام راه است. "

10. گزاف گویی گربه مرده

سرانجام ، اصطلاحی است که شاید شما هرگز از آن نشنیده اید ، اما این باعث می شود که جستجوهای برتر برای بازار سهام ، "گزاف گویی گربه مرده" باشد. این عبارت از معروف وال استریت سرچشمه می گیرد و می گوید: "حتی اگر یک گربه مرده اگر از ارتفاع زیادی بیفتد ، گزاف گویی می کند."

آنها در مورد بهبود موقت در قیمت سهام پس از سقوط قابل توجه صحبت می کنند."گزاف گویی گربه مرده" اکنون در مورد هر موردی اعمال می شود که پس از کاهش شدید ، یک تجدید حیات کوتاه وجود داشته باشد. همچنین ممکن است این موضوع را به عنوان تظاهرات مکنده بشنوید.

بورس سهام یک جهان جالب است که اگر آنها بدانند چه کاری انجام می دهند ، می تواند هر کسی را درآمد کسب کند. بخش بزرگی از سرمایه گذاری با موفقیت توجه به روندهای بازار و درک اصطلاحات صنعت است.

پست اصلی توسط زن حرفه ای و سندیکا توسط ثروت حرفهایها.

کپی رایت 2022 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است. این مطالب ممکن است منتشر ، پخش ، بازنویسی یا توزیع مجدد شود.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 21 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:45