ترامپ قرارداد هسته ای ایران را لغو کرد ، و در اینجا چگونه می تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد

ساخت وبلاگ

پرزیدنت ترامپ تصمیم گرفته است تا از توافق هسته ای ایران خارج شود.

این توافق ، که در ازای متوقف کردن برنامه سلاح های هسته ای خود ، از تحریم های اقتصادی در ایران چشم پوشی کرد ، در ابتدا توسط دولت اوباما در سال 2015 به کار گرفته شد.

براساس این توافق نامه ، ایران موافقت خود را با امتیازات ، مهمترین آنها کاهش انبار اورانیوم خود ، و به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه می دهد تا مکانهای هسته ای اعلام شده خود را تحت نظر داشته باشند.

با این حال ، ترامپ تصمیم گرفته است که مسیر را معکوس کند و ایالات متحده را از توافق خارج کند ، ضمن اینکه تحریم ها را بر روی ایران بازگرداند.

تحریم چیست؟

مجازات نوعی مجازات است که به طور معمول توسط یک ملت یا گروهی از ملل در تلاش برای جلوگیری یا مجازات برخی از رفتارها به عهده می گیرد.

در این حالت ، ایران به دلیل تلاش برای ساختن سلاح هسته ای توسط ایالات متحده تحریم شد. این تحریم های اقتصادی - که از نظر ماهیت تجاری یا مالی هستند - به معنای فشار آوردن به دولت ایران با آسیب رساندن به اقتصاد کشور از طریق تجارت و معاملات مسدود شده بودند.

ترامپ در هنگام بیرون کشیدن از پیمان هسته ای اعلام کرد که ایالات متحده تحریم هایی را که قبلاً تحت این توافق نامه برداشته شده بود ، بازگرداند.

متفقین آمریکایی ، از جمله رهبران فرانسه ، ایالات متحده و آلمان ، ناموفق سعی در فشار آوردن ترامپ برای تأیید این معامله داشتند.

چرا ترامپ از معامله خارج می شود؟

پاسخ روشنی وجود ندارد ، اگرچه ترامپ گفته است که او توافق نامه ای را می خواهد که محدودیت های سخت تری بر ایران داشته باشد ، از جمله محدودیت هایی در تولید سوخت هسته ای آن. او همچنین با تأمین Sunset Deal Deal مخالف مخالف است ، که به ایران اجازه می دهد برنامه هسته ای خود را پس از سال 2030 از سر بگیرد.

ترامپ توافق نامه را به شکل فعلی خود "بدترین معامله" و "خجالت" خوانده است.

ترامپ همچنین ادعا کرده است که ایران تقلب می کند یا به شرایط معامله نمی پردازد. ادعایی که وی هیچ مدرکی ارائه نداده است ، و اینکه سازمان های اطلاعاتی خود وی را رد کرده اند.

سقوط فوری

تأثیرات فوری تصمیم ترامپ این است که متحدان آمریکایی - به طور کلی کشورهایی در اتحادیه اروپا - بیگانه می شوند و روابط در حال حاضر تنش را تحت فشار قرار می دهند.

رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، پس از اعلام ترامپ ، گفت: "فرانسه ، آلمان و انگلیس از تصمیم ایالات متحده برای ترک JCPOA پشیمان هستند.""رژیم منع گسترش سلاح های هسته ای در معرض خطر است."

ایران ، با توجه به نشانه آمریکا ، همچنین می تواند تصمیم بگیرد که شرایط معامله را نقض کند و فعالیت های هسته ای را افزایش دهد.

با این حال ، رهبران ایران گفتند که آنها حاضرند در حال حاضر به کار در چارچوب توافق نامه با همدستان خود ادامه دهند.

تجارت و اقتصاد

همچنین بسیاری از معاملات تجاری - بین شرکت های آمریکایی و اروپایی - در آثار مربوط به ایران وجود دارد. به عنوان مثال ، بوئینگ می تواند 20 میلیارد دلار فروش هواپیما به ایران در نتیجه تصمیم ترامپ از دست بدهد. جنرال الکتریک نیز برای تأمین تجهیزات نفت و گاز ایران معاملات انجام شده است که اکنون می تواند مورد تهدید قرار گیرد.

یک شرکت دیگر ، فولکس واگن ، پس از 17 سال پس از امضای قرارداد هسته ای و برداشت تحریم ها ، پس از 17 سال به ایران بازگشت. اکنون که این معامله خاموش است ، ممکن است نیاز به یک بار دیگر از کشور خارج شود.

شرکت هوافضا فرانسوی Airbus ، مانند بوئینگ ، ممکن است نیاز به برنامه ریزی برنامه های خود برای فروش هواپیماها در ایرانیر ، شرکت حمل و نقل ملی ایران نیز داشته باشد.

از آنجا که بازگرداندن تحریم ها همه اما متوقف می شود و این معاملات را متوقف می کند ، همچنین می تواند نوسانات بازار سهام را ایجاد کند و اثرات اقتصادی دیگری نیز داشته باشد.

تصمیم ترامپ همچنین احتمال اقدامات نظامی در آینده را افزایش می دهد - با این که ایران از سر گرفته می شود تا کار خود را به سمت ساخت سلاح هسته ای انجام دهد.

آنچه باید برای آن آماده شوید

برای یک آمریکایی متوسط ، بزرگترین یا حداقل قابل توجه ترین نتیجه تصمیم ترامپ احتمالاً افزایش قیمت سوخت خواهد بود.

قیمت بنزین در حال حاضر در حال افزایش است و بازگرداندن تحریم های اقتصادی بر ایران ، پنجمین تولید کننده بزرگ نفت در جهان ، می تواند منجر به افزایش قیمت در پمپ شود.

شرایط توافق هسته ای به ایران اجازه داد نفت را به سایر کشورها صادر کند. اما با بازگرداندن تحریم ها ، دیگر قادر به صادرات نخواهد بود و در نتیجه ، تأمین جهانی نفت کوچکتر می شود. منبع کمتری می تواند منجر به افزایش قیمت گاز و گرمای خانگی شود.

گذشته از کالاهای گران قیمت ، نمونه کارها شما نیز می تواند در هنگام واکنش به بازارها ، برای یک سوار وحشی وارد شود.

به عنوان مثال ، پس از اعلام ترامپ تعرفه کالاهای چینی ، بازارها به طور قابل توجهی کاهش یافت و ترس از جنگ تجاری را برانگیخت. بازارها می توانند در مورد ایران نیز به همین ترتیب عمل کنند.

همچنین این احتمال وجود دارد که اگر ایالات متحده اقدام نظامی را در نظر بگیرد ، سهام دفاعی و هوافضا می تواند افزایش یابد یا کاهش یابد. در صورت کاهش منابع نفتی جهانی ، می تواند در مورد شرکت های نفتی داخلی نیز صادق باشد.

stash هفتگی را بیاموزید

از آنچه می خوانید لذت می برید؟

اشتراک در

اکنون همه قسمت ها در دسترس هستند. شما می توانید به من گوش دهید که چگونه می توانم در اینجا در سایت ما و از طریق برنامه های پادکست زیر پول کسب کنم.

iTunes

Spotify

Google Play

Acast

author

مقالات مرتبط

مالیات و مالیات شما: اصول (فوق العاده)

فصل مالیات که باید برای سال 2023 بدانید

اسکن هفتگی 12 دسامبر 2022

اسکن هفتگی 5 دسامبر 2022

اسکن هفتگی در 14 نوامبر 2022

اسکن هفتگی در 7 نوامبر 2022

روی خود سرمایه گذاری کنید.

با استفاده از این وب سایت شما با شرایط استفاده و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید. برای شروع سرمایه گذاری در Stash ، شما باید از دیدگاه تأیید حساب تأیید شوید و یک حساب کارگزاری باز کنید.

به STASH101 ، پلت فرم آموزش مالی رایگان ما خوش آمدید. Stash101 یک مشاور سرمایه گذاری نیست و از Stash Ria متمایز است. هیچ چیز در اینجا مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی شود.

این مطالب فقط برای اهداف اطلاعاتی و آموزشی توزیع شده است ، نشان دهنده ارزیابی محیط بازار از تاریخ انتشار است ، بدون اطلاع قبلی در معرض تغییر است و به عنوان سرمایه گذاری ، حقوقی ، حسابداری یا مشاوره یا عقیده مالیاتی در نظر گرفته نشده است. استاش هیچگونه تعهدی برای ارائه اعلان در مورد تغییرات در هر عواملی که می تواند بر اطلاعات ارائه شده تأثیر بگذارد ، فرض نمی کند. این اطلاعات نباید توسط خواننده به عنوان مشاوره تحقیق یا سرمایه گذاری در مورد هرگونه صادرکننده یا امنیت به ویژه اعتماد شود. استراتژی های مورد بحث کاملاً برای اهداف مصور و آموزشی است و نباید به عنوان توصیه ای برای خرید یا فروش ، یا پیشنهادی برای فروش یا درخواست پیشنهادی برای خرید هرگونه امنیت تفسیر شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که هیچ استراتژی مورد بحث مؤثر باشد.

علاوه بر این ، اطلاعات ارائه شده کمیسیون ها ، پیامدهای مالیاتی یا سایر هزینه های معامله ای را در نظر نمی گیرد ، که ممکن است به طور قابل توجهی بر پیامدهای اقتصادی یک استراتژی معین یا تصمیم سرمایه گذاری تأثیر بگذارد. این اطلاعات به عنوان توصیه ای برای سرمایه گذاری در هر کلاس یا استراتژی دارایی خاص یا به عنوان وعده عملکرد آینده در نظر گرفته نشده است. هیچ تضمینی وجود ندارد که هر استراتژی سرمایه گذاری در همه شرایط بازار کار کند یا برای همه سرمایه گذاران مناسب باشد. هر سرمایه گذار باید توانایی خود را در سرمایه گذاری طولانی مدت ، به ویژه در دوره های رکود در بازار ارزیابی کند. سرمایه گذاران نباید این مواد را برای خدمات حرفه ای جایگزین کنند و قبل از انجام هرگونه اطلاعات ارائه شده ، باید از یک مشاور مستقل مشاوره بگیرند. قبل از سرمایه گذاری ، لطفاً تمایل خود را برای ریسک پذیری و توانایی مالی خود در تأمین ضررهای سرمایه گذاری در هنگام تصمیم گیری در مورد میزان قرار گرفتن در معرض امنیت فردی در سبد سرمایه گذاری خود با دقت در نظر بگیرید.

عملکرد گذشته نتایج آینده را تضمین نمی کند. پتانسیل ضرر و همچنین به دست آوردن سرمایه گذاری وجود دارد. استاش به هیچ وجه نشان نمی دهد که شرایطی که در اینجا شرح داده می شود ، نتیجه خاصی را به همراه خواهد داشت. در حالی که اعتقاد بر این است که داده ها و تجزیه و تحلیل از منابع شخص ثالث قابل اعتماد است ، اما استاش صحت چنین اطلاعاتی را تضمین نمی کند. هیچ چیز در این مقاله نباید به عنوان یک درخواست یا پیشنهاد یا توصیه ای در نظر گرفته شود تا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی را خریداری یا بفروشد یا در هر استراتژی سرمایه گذاری شرکت کند. هیچ بخشی از این ماده به هر شکلی قابل بازتولید نیست ، یا در هر انتشار دیگری ، بدون اجازه کتبی ، به آنها اشاره شده است. استاش برنامه ریزی مالی شخصی را برای سرمایه گذاران ، مانند املاک ، مالیات یا برنامه ریزی بازنشستگی فراهم نمی کند. خدمات مشاوره سرمایه گذاری فقط به سرمایه گذاران ارائه می شود که به موجب توافق نامه مشاوره کتبی به مشتری های STASH تبدیل می شوند. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.stash.com/disclosures مراجعه کنید.

خدمات بانکی Stash ارائه شده توسط Stride Bank ، N. A. ، عضو FDIC. MasterCard® Debit Stash-Back® توسط Bank Stride به موجب مجوز از MasterCard Inteational صادر می شود. MasterCard و طراحی Circles علائم تجاری ثبت شده Mastercard Inteational Incorporated هستند. هر پاداش سهام به دست آمده در حساب سرمایه گذاری Stash شما برگزار می شود. محصولات و خدمات سرمایه گذاری ارائه شده توسط Stash Investments LLC ، نه بانک قدم ، و بیمه نشده FDIC ، تضمین شده بانکی نیست و ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. برای اینکه یک کاربر واجد شرایط برای یک حساب بانکی Stash باشد ، باید یک حساب کارگزاری مشمول مالیات را نیز در Stash باز کرده باشد.

تمام پاداش های به دست آمده از طریق استفاده از Stash Stock-Back® Debit MasterCard® توسط Stash Investments LLC برآورده می شود. شما هزینه ها و هزینه های استاندارد را در قیمت گذاری سرمایه گذاری هایی که به دست می آورید ، به علاوه هزینه هایی برای خدمات مختلف جانبی که توسط استاش پرداخت می شود ، تحمل خواهید کرد. برای به دست آوردن سهام در این برنامه ، باید MasterCard Debit Stash-Back® برای خرید واجد شرایط استفاده شود. آنچه حساب نمی شود: برداشت نقدی ، سفارشات پول ، کارتهای پیش پرداخت و پرداخت P2P. اگر خرید واجد شرایط را در یک بازرگان انجام دهید که به صورت عمومی معامله نمی شود و یا در غیر این صورت در Stash در دسترس است ، از لیستی از شرکت های موجود در Stash پاداش سهام را در ETF یا سایر سرمایه گذاری های مورد نظر خود دریافت خواهید کرد. 1 ٪ پاداش سهام سهام مشمول شرایط و ضوابط است. پاداش سهام که از طریق برنامه برگشت سهام Stash به مشتریان شرکت کننده پرداخت می شود ، بیمه نشده FDIC نیستند ، نه تضمین شده بانکی و ممکن است ارزش خود را از دست بدهند. Stash حق دارد این برنامه و شرایط و ضوابط آن را اصلاح کند و/یا این برنامه را در هر زمان و به هر دلیلی ، به هر دلیلی ، پس از توجه به شما ، لغو کند. برای جزئیات بیشتر به شرایط و ضوابط مراجعه کنید.

  • هیچ چیز در این وب سایت نباید یک پیشنهاد ، درخواست پیشنهاد ، مالیات ، حقوقی یا سرمایه گذاری برای خرید یا فروش اوراق بهادار در نظر گرفته شود. هرگونه بازده تاریخی ، بازده مورد انتظار یا پیش بینی های احتمال از نظر ماهیت فرضی است و ممکن است منعکس کننده عملکرد واقعی آینده نباشد. منابع حساب فقط برای اهداف مصور هستند و توصیه های سرمایه گذاری نیستند. تمام سرمایه گذاری ها در معرض خطر هستند و ممکن است ارزش خود را از دست بدهند. در صورت لزوم ، حساب بانکی Stash شما یک حساب بودجه برای اهداف توافق نامه مشاوره است. هزینه اشتراک شما ممکن است از مانده حساب بانکی Stash شما کسر شود.
  • کلیه افراد موجود در این وب سایت بازیگران یا کارمندان Stash هستند.
  • با استفاده از این وب سایت ، شما می دانید که اطلاعات ارائه شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده و با شرایط استفاده و خط مشی رازداری ما موافق است. Stash خدمات جامع برنامه ریزی مالی را به سرمایه گذاران انفرادی ارائه نمی دهد. Stash Financial ، Inc. یک شرکت خدمات مالی دیجیتال است که محصولات مالی را برای مصرف کنندگان مستقر در ایالات متحده ارائه می دهد. Stash یک موسسه بانکی یا سپرده گذاری نیست که در هرگونه مشاوره و خدمات مشاوره ای از طریق Stash Investments LLC ("stash") ، یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده SEC ، دارای مجوز است. Stash Capital LLC ، یک کارگزار ثبت شده SEC و عضو FINRA/SIPC ، به عنوان معرفی کارگزار برای حساب های مشاوره مشتری Stash خدمت می کند. گزارش های BrokerCheck FINRA برای پاکسازی Apex در https://brokercheck. finra.org/ در دسترس است. شرکت پاکسازی Apex ، یک شخص ثالث SEC کارگزار و عضو FINRA/SIPC ، خدمات پاکسازی و اعدام را ارائه می دهد و به عنوان متولی واجد شرایط برای دارایی های مشورتی مشتری های استاش خدمت می کند. محصولاتی که توسط Stash Investments LLC و Stash Capital LLC ارائه می شوند ، بیمه نشده نیستند ، بانکی تضمین نمی شوند و ممکن است ارزش خود را از دست بدهند. داده های بازار توسط تامسون رویترز (Refinitiv).
  • برای اطلاعات بیشتر ، به افشای ما مراجعه کنید.
  • کلیه نام محصولات و شرکت ها علائم تجاری ™ یا علائم تجاری ثبت شده از دارندگان مربوطه هستند. استفاده از آنها به معنای وابستگی به آنها یا تأیید توسط آنها نیست.
  • Stash از یک اینترنت در دسترس پشتیبانی می کند. اگر در مورد ویژگی های ما سؤالی دارید ، لطفاً با ما در [email protected] تماس بگیرید. اطلاعات ارائه شده توسط پشتیبانی Stash فقط برای اهداف آموزشی و عمومی است و سرمایه گذاری یا مشاوره مالی نیست.

ایمیل: [email protected] تلفن: (800) 205-5164 Google Play و آرم Google Play علائم تجاری Google ، Inc. Apple ، آرم اپل و آیفون علائم تجاری Apple ، Inc. هستند که در ایالات متحده آمریکا ثبت شده اند.، StashInvest ، و سهام برگشتی علائم تجاری ثبت شده از Stash Financial ، Inc. © کپی رایت 2022 Stash Financial ، Inc. کلیه حقوق محفوظ است.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:37