فروش برندگان و نگه داشتن بازنده ها - حتی باهوش ترین سرمایه گذاران نیز اشتباه می کنند

ساخت وبلاگ

مطالعه چگونگی تأثیر غریزه انسانی بر تصمیمات سرمایه گذاری به شدت مورد بحث و گاه بحث برانگیز است. اما حتی بن گراهام، پدر سرمایه گذاری ارزشی، از احتمال اشتباه سرمایه گذاران آگاه بود. او به طور معروف هشدار داد که "مشکل اصلی سرمایه گذار - و حتی بدترین دشمن او - احتمالا خودش است."

یکی از شناخته‌شده‌ترین تله‌های رفتاری، ماندن در سرمایه‌گذاری‌های زیان‌ده برای مدت طولانی و فروش زودهنگام موقعیت‌های برنده است. این پدیده ای است که به عنوان اثر تمایل شناخته می شود. برای سال‌ها، محققان هشدار داده‌اند که سرمایه‌گذاران می‌توانند با کاهش برنده‌ها و سوار شدن بر بازنده‌ها، به بازده آسیب وارد کنند. اغلب، این هشدار در جهت سرمایه گذاران خرده فروشی نسبتاً ساده مطرح شده است. اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که همین نقص رفتاری در برخی از باهوش‌ترین و آگاه‌ترین معامله‌گران بازار - Short Sellers - وجود دارد.

این به عنوان یادآوری است که خطر تسلیم شدن در برابر فروش موقعیت های اشتباه چیزی است که هر سرمایه گذار باید از آن آگاه باشد. بنابراین در اینجا مروری داریم که چگونه ممکن است کارها اشتباه پیش برود و چرا سرمایه گذاران باهوش نیز مستعد هستند.

چرا سهام اشتباه می فروشیم

اگر به نقشه مالی رفتاری نگاه می‌کردید، مستقیماً از دو مکان دیگر به اثر گرایش می‌رسید: نظریه چشم‌انداز و حسابداری ذهنی. اینها تئوری هایی در مورد اینکه چگونه انسان ها بین چشم اندازهای پرخطر انتخاب می کنند و چگونه آنها را بر اساس نتایج مختلف دسته بندی می کنند، هستند.

در زمینه سرمایه‌گذاری، این نظریه‌ها ادعا می‌کنند که سرمایه‌گذاران احتمال ضرر را با احتمال سود متفاوت برخورد می‌کنند. با اثر سلب، معنای این امر این است که سرمایه‌گذاران به طور غیرمنطقی برنده‌ها را می‌فروشند و بازنده‌ها را نگه می‌دارند، حتی اگر این کار اغلب منطقی اقتصادی ندارد.

برخی از بهترین تحقیقات در مورد پیامدهای همه اینها توسط Terrance Odean انجام شد، که از طریق 10000 حساب که در یک کارگزار تخفیف آمریکایی بین سال‌های 1987 و 1993 نگهداری می‌شد، گشت. علاوه بر این، هیچ دلیل خوبی برای آن وجود نداشت - هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این سرمایه گذاران عمداً سهام خود را متعادل می کردند وجود نداشت. به طور متوسط، پس از یک سال، سهام زیانده نگهداری شده، 1. 0 درصد در برابر بازار کاهش یافت. در حالی که سهام برنده، که فروخته شد، در واقع 2. 4 درصد بالاتر از بازار افزایش یافت.

مومنتوم بر روی افکت Disposition سوار می شود

واضح است که یافته های اودیان نشان می دهد که اثر تمایل می تواند به عملکرد آسیب برساند - اما همه از دست نمی دهند. خوانندگان Stockopedia می دانند که ما حرکت را به عنوان محرک اصلی بازده بازار می بینیم - مانند تعدادی از دانشگاهیان و متخصصان سرمایه گذاری. بنابراین لازم به ذکر است که در این مرحله که تأثیر تحقیرآمیز نقش مهمی در حرکت در حرکت دارد.

با توجه به این تحقیقات نشان می دهد که سرمایه گذاران خیلی زود موقعیت های برنده را به فروش می رسانند ، برای شرکت هایی که خبرهای خوبی را برای بازار صادر می کنند ، خوانده شده است. برخی از شواهد حاکی از آن است که افزایش قیمت سهم که به صورت دستی با خبرهای خوب یا شگفت آور پیش می رود ، می تواند به صورت مصنوعی بازگردد. و این توسط سرمایه گذاران تسلیم شده است که در اثر تأثیر قرار می گیرند و از آن سهام "خبر خوب" خیلی زود فرو می روند. این امر باعث می شود چیزی به نام اعلامیه پس از درآمدزایی Drift باشد ، جایی که بازار زمان طولانی را برای قیمت گذاری در معنای کامل خبر خوب می گیرد. این یکی از راه هایی است که نشان داده شده است که حرکت به کار می رود - با موفقیت برای کسانی که موج را می گیرند.

سرمایه گذاران هوشمند همان اشتباهات را انجام می دهند!

اگر به نظر می رسد که همه اینها مانند دانشگاهیان در حال انتخاب در مورد تخریب سرمایه گذاران انفرادی بوده اند ، دوباره فکر کنید. در درخت تکاملی بازار سهام ، فروشندگان کوتاه (علی رغم ماهیت مات آنها) به عنوان برخی از باهوش ترین سرمایه گذاران اطراف در نظر گرفته می شوند. برای شرط بندی در سهام که قیمت آن کاهش می یابد ، به این معنی است که آنها باید با اعتماد به نفس بالایی فعالیت کنند. در نهایت ، این به معنای جیب های عمیق و تحقیقات بسیار دقیق و پیشرو در صنعت است.

اما تجزیه و تحلیل بسیار اخیر نشان می دهد که این بچه ها به همان اندازه مستعد ابتلا به تأثیر هستند. مراقب باشید ، ما در اینجا به قلمرو منفی های مضاعف می پردازیم. اما شواهد نشان می دهد كه فروشندگان كوتاه مستعد ابتلا به سود سرمایه در یك سهم در حال سقوط هستند و آنها می توانند موقعیت ضرر را كاهش دهند (یعنی سهمی كه در قیمت افزایش یافته است).

این چیزهای جالب است ، به ویژه به این دلیل که قبلاً به تفصیل مورد بررسی قرار نگرفته است. به ویژه نشان می دهد که این اصرار طبیعی برای کاهش یک برنده چقدر قدرتمند است. بعلاوه سایه کوچکی را به این نتیجه می رساند که فروش کوتاه مدت در ساخت بازارها با قیمت گذاری صحیح سهام به درستی مؤثر است. دلالت بر این است که فروشندگان کوتاه قبل از اینکه واقعاً باید موقعیت های سودآور را باز نمی کنند یا می توانند انجام دهند.

این تحقیق توسط باستین فون بسشیتز (یک اقتصاددان در فدرال رزرو ایالات متحده) و ماسیمو ماسا (استاد دانشکده بازرگانی Insead) انجام شد. آنها فعالیت های کوتاه را در تمام سهام ایالات متحده بین اواسط سال 2004 و اواسط سال 2010 مطالعه کردند.

با توجه به این فرض که فروشندگان کوتاه بسیار باهوش هستند ، این ظن وجود دارد که آنها در مورد از دست دادن موقعیت (عملکرد ضعیف) به دلیل اینکه می دانستند در نهایت خوب خواهند بود ، قرار گرفتند. اما به نظر می رسد که اینگونه نبود - یک عنصر رفتار غیر منطقی وجود داشت. این سهام باخت سودآور حتی پس از قطع و اجرای فروشندگان کوتاه ، سودآورتر شد. همانطور که محققان نتیجه گرفتند:

"فروشندگان کوتاه در حال بسته شدن موقعیت های بیشتر دقیقاً در زمانی هستند که می توان موقعیت کوتاه را باز و سود از بازده منفی آینده سودآوری کرد. بنابراین ، تمایل آنها به حفظ موقعیت های از دست دادن آنها و بستن موقعیت های برنده آنها باعث می شود که آنها پول خود را از دست بدهند ، نشانه مشخصی مبنی بر اینکه این یک استراتژی حداکثر سود نیست. "

این تحقیق جدید همچنین نشان می دهد که رفتار اثر Disposition باعث می شود تا معامله گران طولانی و فروشندگان کوتاه به حرکت اضافه کنند.

سرمایه گذاران از این امر چه چیزی می توانند یاد بگیرند؟

برای سرمایه گذاران انفرادی ، خبرهایی مبنی بر اینکه بی رحمانه ترین معامله گران بازار مستعد همان تعصب رفتاری هستند ، شاید کاملاً اطمینان بخش باشد. متأسفانه ، به نظر می رسد که افراد مستعد تر هستند. فون بسشیتز و ماسا با مقایسه تحقیقات تری اودان در سال 1998 با خود ، دریافتند که متوسط سرمایه گذار خرده فروشی از یک اثر دفع رنج می برد که تقریباً 6 برابر از نظر متوسط فروشنده کوتاه است.

به طور کلی ، این یافته ها سالها تحقیق را تقویت می کند که نشان می دهد فروش برندگان خیلی زود و نگه داشتن بازنده بیش از حد می تواند پرهزینه باشد. البته برخورد با این موضوع موضوع دیگری است. ما قبلاً به روشهای مدیریت احساسات در هنگام فروش نگاه کرده ایم - از ضرر متوقف شده ، استفاده از رویکرد چک لیست برای فروش موقعیت های سودآور و استفاده از تاکتیک های فروش کوتاه برای جلوگیری از بلایای قریب الوقوع.

درباره بن هابسون

نویسنده ، ویراستار ، محقق و مصاحبه کننده Stockopedia!

سلب مسئولیت - این مشاوره مالی نیست. محتوای ما در نظر گرفته شده است که مورد استفاده قرار می گیرد و فقط باید برای اهداف اطلاعات و آموزش استفاده شود. لطفاً برای درک تعهدات ما ، سلب مسئولیت و شرایط و ضوابط ما را بخوانید.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 28 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:13