ASX به سه هفته پایین ، وال استریت و بازارهای اروپا در سیگنال های رکود سقوط می کند

ساخت وبلاگ

بازار سهام استرالیا تمام سودهای خود را برای ماه از بین برده است ، زیرا این ترس ها از افزایش تلاش های بانک مرکزی برای افزایش قیمت مصرف کننده با افزایش نرخ بهره تورم ، باعث تضعیف اقتصاد جهانی و منجر به رکود اقتصادی شده است.

امتیاز کلیدی:

  • دلار استرالیا به 68. 6 سنت ایالات متحده سقوط کرد
  • قبل از ضررهای امروز ، ASX 200 به مدت پنج هفته مستقیم افزایش یافته بود
  • بازارها در حال پیش بینی سخنرانی رئیس فدرال ایالات متحده در مورد تورم و نرخ بهره هستند

ASX 200 1. 2 درصد کاهش یافت و در 6،962 امتیاز ، پایین ترین سطح آن از 29 ژوئیه.

این پس از آن بود که بازارهای وال استریت و اروپایی یک شبه تانک شدند زیرا غول انرژی دولتی روسیه Gazprom گفت که از طریق خط لوله Nord Stream 1 ، به مدت سه روز در پایان این ماه ، منابع گاز طبیعی را به اروپا متوقف می کند.

ری آگریل ، رئیس استراتژی ارزی در NAB گفت: "با توجه به حال و هوای فعلی ، بدیهی است که نگرانی در مورد اینکه آیا این سه روز خواهد بود یا اینکه آیا این سه سال خواهد بود ، وجود دارد."

"آیا واقعاً فقط یک تعمیر و نگهداری سه روزه خواهد بود یا این فقط نمونه دیگری از اسلحه سازی عرضه گاز به اروپا است؟"

در وال استریت ، S& P 500 2. 1 درصد غرق شد تا جلسه 4،138 امتیاز پایان یابد. NASDAQ 2. 6 درصد کاهش یافت و به 123812 رسید ، در حالی که شاخص داو جونز 1. 9 درصد کاهش یافت و به 33. 064 رسید.

یورو Stoxx 600 یک شب 1 درصد سقوط کرد.

بازارهای آسیا و اقیانوسیه نیز به شدت سقوط کردند ، در حالی که NZX50 نیوزیلند ، نیکی ژاپن و هنگ کنگ در روز سه شنبه بین 1 تا 1. 4 درصد پایین تر است.

قیمت بنچمارک گاز در اتحادیه اروپا 13 درصد در یک شبه به رکورد بالایی رسیده است و فقط در یک ماه دو برابر شده است و 14 برابر بیشتر از میانگین دهه گذشته است.

در همین حال ، تحلیلگران سیتی هشدار دادند که تورم در انگلیس می تواند در صورت عدم مهار قیمت انرژی ، 18 درصد (بیش از نه برابر هدف بانک انگلیس) را صدر کند.

دلار استرالیا در 68. 6 سنت ایالات متحده معامله می کرد و با 0. 2 درصد در ساعت 4:40 بعد از ظهر کاهش یافته است.

ارز محلی در 69. 1 سنت یورو ثابت بود.

یک شبه ، یورو به 20 سال رسیدگی در برابر Greenback رسید. این افزایش با افزایش استراتوسفر در قیمت انرژی اروپا کاهش یافته است که باعث افزایش تورم و وادار کردن بانکهای مرکزی می شود ، حتی در معرض خطر رکود اقتصادی قرار می گیرند.

درآمد مختلط از شرکتهای ASX

با توجه به فصل گزارشگری شرکت ها ، سرمایه گذاران گزارش های درآمد را هضم کردند که در هر دو جهت بازار وسیع تری را تغییر می دهند.

خرده فروش آنلاین Kogan یکی از بدترین سهام عملکردی بود ، پس از آن که ضرر کامل 35. 5 میلیون دلاری (در مقایسه با سود 3. 5 میلیون دلاری در سال گذشته) به دست آورد.

بنیانگذار و مدیر اجرایی آن ، روسلان کوگان اعتراف کرد که "ما اشتباه کردیم" در شرط بندی که رونق فروش تجارت الکترونیکی در طول همه گیر باعث کندی نمی شود و سرمایه گذاری زیادی در موجودی نمی کند.

مسکن مقرون به صرفه به معنای کاهش قیمت است

تمایل به مقرون به صرفه تر شدن مسکن نیز نیاز به رسیدگی به سمت نگرانی دارد: کاهش قیمت خانه برای بسیاری از استرالیایی ها.

قیمت سهام کوگان 6. 6 درصد کاهش یافته و به 3. 55 دلار رسیده است.

سازنده نرم افزار Altium گفت که سود سالانه آن 57. 3 درصد افزایش یافته است ، نتیجه ای که انتظارات بازار را به خود اختصاص داده است. این منجر به افزایش قیمت سهام آن 19. 8 درصد شد.

سازنده دستکش پزشکی Ansell پس از ارائه پیش بینی بهتر از حد انتظار برای سال مالی جاری ، 8. 6 درصد افزایش یافت.

سهام در نوشیدنی های خرده فروشی و گروه Endeavor Group تجارت هتل ، صاحب زنجیره های مشروبات الکلی BWS و دن مورفی ، 12. 3 درصد غرق شده است.

این درحالی بود که تلاش 495 میلیون دلاری بهتر از حد انتظار می رود (11. 3 درصد نسبت به سال قبل).

پس از اعلام مالکیت وستفیلد ، سود عملیاتی نیم ساله خود 17. 6 درصد به 540. 5 میلیون دلار رسیده است.

پیتر آلن ، مدیر اجرایی گفت: اشغال 98. 8 درصد (نسبت به سال گذشته 0. 3 درصد امتیاز) و اجاره بها به 827 دلار در هر متر مربع (5 دلار در هر متر مربع) افزایش یافته است.

غرق سود بورال

سازنده مصالح ساختمانی Boral از کاهش 40 درصدی سود سالانه خبر داده است ، زیرا قفل های ساختمانی و باران های شدید و سیل در نیو ساوت ولز و کوئینزلند هزینه های سازنده مصالح ساختمانی را افزایش داده است.

این شرکت به دلیل "بارندگی استثنایی" خطر بالایی از "تأثیر منفی بیشتر" در سال مالی جاری را پیش بینی می کند ، اما انتظار دارد که درآمد از تقاضای بیشتر ساخت و ساز افزایش یابد.

بورال سود خالص قبل از موارد مهم 149. 7 میلیون دلار (سقوط شیب دار در مقایسه با سود 250. 7 میلیون دلار سال گذشته) گزارش داد. این موارد مهم شامل سود 1 میلیارد دلاری بورال از فروش مشاغل آمریکایی در دو سال گذشته بود.

تحلیلگران سرویس سرمایه گذاران مودی گفتند: "ما انتظار داریم که بورال از افزایش قیمت ملی خارج از چرخه برای جبران انرژی بالاتر و سایر هزینه های ورودی بهره مند شود."

با وجود سقوط در ابتدا ، قیمت سهم بورال از آن زمان 2. 4 درصد به 2. 96 دلار رسیده است.

بازارها در انتظار سخنرانی پاول هستند

سرمایه گذاران به عنوان یک سیگنال رکود اقتصادی که از نزدیک تحت نظارت قرار گرفته اند - وارونگی منحنی عملکرد خزانه داری ایالات متحده - یک شبه گسترده تر شده اند.

وقتی بازارهای باند تلنگر می زنند ، مشکلات بزرگی دنبال می شوند

آنها می گویند بازارهای اوراق قرضه هرگز دروغ نمی گویند. با وارونگی بازده ، آنها فریاد می زنند که رکود اقتصادی در راه است.

در اصل ، اوراق قرضه دو ساله دولت ایالات متحده در مقایسه با اوراق قرضه 10 ساله (3. 02 درصد) بازده بالاتری (3. 32 درصد) به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

از نظر تئوری ، به افرادی که برای مدت طولانی تر به دولت ایالات متحده وام می دهند باید نرخ بهره بالاتری پرداخت شوند تا ریسک بالاتر را منعکس کنند.

در 50 سال گذشته ، هر زمان که منحنی بازده "معکوس" (یا وقتی نرخ های کوتاه مدت بالاتر از نرخ های طولانی مدت در بازار اوراق بهادار آمریکا باشد) ، رکود اقتصادی ایالات متحده طی 24 ماه آینده رخ می دهد.

سرمایه گذاران همچنین در مورد تجمع فدرال رزرو ایالات متحده در اواخر این هفته در جکسون هول ، وایومینگ ، دلسرد شدند.

تمرکز بر سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال فدرال روز جمعه (به وقت محلی) در کنفرانس وایومینگ خواهد بود تا نشانه های بیشتری در مورد چگونگی تهاجمی فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره در آینده باشد.

جی هاتفیلد ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت سرمایه زیرساخت ها در نیویورک ، هشدار داد: "پاول قصد دارد تا انتظارات تورمی و محکم کردن شرایط مالی را به صدا درآورد ، بنابراین به احتمال زیاد این یک کاتالیزور منفی برای بازار خواهد بود."

طبق گفته اقتصاددانان رأی دهندگان رویترز ، فدرال رزرو احتمالاً در جلسه سپتامبر خود در جلسه سپتامبر 0. 5 درصد افزایش خواهد یافت.

با این حال ، بازرگانان پس از اینکه چندین سیاستگذار اخیراً در برابر انتظارات یک محور محاصره شده و تأکید بر تعهد فدرال رزرو برای مبارزه با تورم ، بین یک افزایش 0. 5- و 0. 75 درصد توسط بانک مرکزی تقسیم می شوند و بر تعهد فدرال رزرو برای مبارزه با تورم تأکید کردند.

قیمت نفت بی ثبات

بازارهای نفتی یک شبه بسیار بی ثبات بودند و قیمت ها در پایین ترین نقطه خود در طول شب 4. 5 درصد کاهش می یابد ، زیرا معامله گران نگران کاهش سرعت اقتصادی جهانی می توانند بر تقاضا تأثیر بگذارند.

بیکاری طولانی مدت در حال سقوط است و خبر خوبی است

گرت هاچنس می نویسد: با محکم تر شدن بازار کار ، بیکاری طولانی مدت به سرعت رو به کاهش است

اما قیمت ها پس از وزیر انرژی عربستان سعودی کشف شد و گفت: سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدین آن (اوپک+) می توانند تولید نفت را برای مقابله با چالش های بازار کاهش دهند.

معاملات آینده نفت خام برنت با بشکه 96. 62 دلار بود.

آخرین اختلال در منابع انرژی در اروپا نگرانی های مربوط به چشم انداز اقتصادی این قاره را پس از سیگنال های هولناک از سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا افزایش داد.

منابع گاز طبیعی روسیه به اروپا نسبت به سال گذشته حدود 75 درصد کاهش یافته است.

در همین حال ، کاخ سفید روز یکشنبه گفت که رهبران ایالات متحده ، انگلیس ، فرانسه و آلمان در مورد تلاش برای احیای قرارداد هسته ای ایران 2015 بحث کردند.

وزارت امور خارجه آمریكا اعلام كرد كه قرارداد هسته ای اکنون از دو هفته پیش نزدیکتر است.

ABC/رویترز

ارسال شده 22 اوت 2022 22 اوت 2022 دوشنبه 22 اوت 2022 در 9:35 بعد از ظهر ، به روز شده 23 اوت 2022 23 اوت 2022 TUE 23 اوت 2022 در 6:57 صبح < SPAN> آخرین اختلال در منابع انرژی در اروپا نگرانی های مربوط به چشم انداز اقتصادی این قاره را افزایش دادسیگنال های شاه سیاستداران بانک مرکزی اروپا.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 16 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:46