اخبار بورس اوراق بهادار استرالیا: ASX به دنبال ارقام شغلی کمی افزایش می یابد

ساخت وبلاگ

یادداشت تحریریه: مشاور فوربس استرالیا ممکن است از این داستان به روشی که فاش شده است درآمد کسب کنداینجابشرما را بخوانیدسلب مسئولیت تحریریه در اینجا.

15 دسامبر: بهتر از چهره های شغلی مورد انتظار اخبار خوب برای ASX

ABS آخرین آمار شغلی خود را منتشر کرده و خبرهای خوبی را برای اقتصاد به ارمغان آورده است ، نشان می دهد که نرخ بیکاری استرالیا در 3. 4 ٪ ثابت است.

این علیرغم هجوم مشاغل جدید - 64000 موقعیت اضافی - به بازار ، که می تواند بر رشد دستمزد در سراسر کشور تأثیر بگذارد.

اما ، همانطور که اقتصاددان دیوید بانانس به ABC گفت ، اگر رشد دستمزد می تواند خوش خیم باقی بماند ، استرالیا در واقع در سال 2023 با تغییر خوبی در نگه داشتن ثابت روبرو است.

باسان گفت: "حتی اگر اقتصاد ایالات متحده به رکود اقتصادی برسد".

این خبر از وال استریت در شب بود که ASX را کمتر از نزدیک قبلی خود باز کرد ، با 0. 6 ٪ به 7207 در روز پنجشنبه 15 دسامبر. بخش هایی که بیشترین ضرر مواد ، چرخه مصرف کننده و فناوری را داشتند.

در حالی که امیدها زیاد بود که بانک مرکزی ایالات متحده با افزایش نرخ کاهش یابد ، اظهارنظرهای جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در غیر این صورت نشان داد.

پاول در بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان كرد: "من تا زمانی كه اطمینان نداریم كه تورم به روشی پایدار در حال كاهش است ، نرخ كمیته را نمی بینم."

ASX به دنبال بهتر از چهره های شغلی استرالیا ، کمی افزایش یافته است. با این حال ، هنوز هم پایین تر از روزهای گذشته معامله می شد.

در ساعت 12:30 بعد از ظهر ، ASX 20 0-0. 17 ٪ به 7،238 امتیاز کاهش یافت.

7 دسامبر: در حالی که بانکداران از رکود اقتصادی می ترسند ، دلار Aussie کاهش می یابد

S& P/ASX200 D R در روز چهارشنبه 61 امتیاز یا 0. 85 ٪ به 7،229 رسید و منعکس کننده سقوط در وال استریت یک شبه است که توسط هشدارهای بانکداران آمریکایی در مورد رکود اقتصادی در حال انجام است.

خط باخت S& P 500 به چهار روز مستقیم افزایش یافت ، زیرا مدیر اجرایی Bank of America Corp در سال آینده سه چهارم رشد منفی را پیش بینی کرد ، در حالی که جیمی دیمون ، مدیرعامل JPMorgan و مدیرعامل شرکت پیش بینی می کرد که تورم بر هزینه های مصرف کننده تأثیر می گذارد ، با "خفیف تا برجسته تر "رکود در بالها.

وال استریت فالز دلار آمریکا را تقویت کرد و از این طریق دلار Aussie را که در 66. 91 سنت ایالات متحده معامله شد ، تضعیف کرد.

طبق گفته ASX ، سهام پایین ASX با استفاده از انرژی ساحل ، پایی ن-10. 85 ٪ و انرژی پالادی ن-7. 38 ٪ کاهش یافته است. سانتوس 0. 7 ٪ سقوط کرد ، در حالی که سهام فناوری 2. 6 ٪ کاهش یافته است و ضرر و زیان را در شاخص فناوری NASDAQ ایالات متحده نشان می دهد. چهار بانک بزرگ نیز تعطیل شدند و هر کدام بیش از 1 ٪ از دست دادند.

با این حال ، زغال سنگ در پی خبرهایی مبنی بر اینکه چین دوباره در حال افتتاح است ، بسیار مهم بود. Coronado Global Resources ، Champion Iron و Fortescue Metals همه دستاوردهای خود را به دست آوردند.

در طی پنج روز گذشته ، شاخص ASX -. 75 ٪ از دست داده و در طول سا ل-1. 16 ٪ کاهش یافته است.

این در حالی بود که استرالیا در سه ماهه سپتامبر و 5. 9 ٪ در سال گذشته و 5. 9 ٪ در سال گذشته و تصمیم RBA مبنی بر افزایش نرخ برای ماه هشتم مستقیم به 3. 1 ٪ ، از تولید ناخالص داخلی کمتر از حد انتظار می رود. RBA هشدار داده است که افزایش نرخ بیشتر در حال رسیدن است.

در همین حال ، رشد صادرات چین ا ز-0. 3 درصد در سال در سال ب ه-8. 7 ٪ کاهش یافته است. در حالی که برخی از اقتصاددانان به مشکلات زنجیره ای به عنوان مقصر اشاره می کردند ، برخی دیگر به تضعیف تقاضای مصرف کننده اشاره کردند.

23 نوامبر: بازار پیش بینی شده توسط Wall St Rally ، Qantas پیش بینی می کند

بازار سهام استرالیا با 0. 62 ٪ افزایش به 7226. 10 امتیاز رسید و سهام معدن و انرژی راه را به دست آورد.

در قویترین روز ASX تقریباً در شش ماه ، سهام Qantas با 5. 1 ٪ به 6. 17 دلار تجمع کرد ، پس از این که این شرکت در هفته های اخیر 150 میلیون دلار سود را اعلام کرد ، بخشی از آن در نتیجه بازگشت استرالیایی ها به تعداد زیادی است.

هلدینگ و معدن Chainchip به ترتیب 7 0. 31 ٪ و 6. 34 ٪ نیز افزایش یافته است - در حالی که کنسرسیوم خانگی 0. 2 ٪ افزایش یافته است.

این ظهور پس از چهره های خرده فروشی بهتر از حد انتظار از ایالات متحده پیش از فروش جمعه سیاه ، در پشت تظاهرات وال استریت به وجود آمد.

با این حال ، سهام فناوری به نمایش ضعیف خود در ASX ادامه داد ، با گروه هوشمن د-7. 4 ٪ ، Wisetech Globa l-3. 1 ٪ و Xer o-1. 2 ٪ کاهش یافت.

در طی پنج روز گذشته ، این شاخص 1. 46 ٪ به دست آورده و برای ماه 8. 21 ٪ رشد داشته است ، اما برای سال گذشته تا به امروز 2. 94 ٪ کاهش یافته است.

در همین حال ، در سراسر تاسمان ، بانک ذخیره نیوزیلند نرخ پول نقد را با رکورد 0. 75 درصد بالا به 4. 25 ٪ افزایش داد ، در حالی که هشدار می دهد که انتظار می رود اقتصاد سال آینده یک سال رکود اقتصادی را وارد کند.

3 نوامبر: ASX پس از پرش 75 امتیاز فدرال ایالات متحده وارد قرمز می شود

سهامدار استرالیا در پشت تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر صادر کردن نرخ شدید دیگر از 75 امتیاز پایه در روز چهارشنبه ، در تلاش برای مهار تورم ، دست به دست شد.

بانک مرکزی ایالات متحده نرخ 0. 75 درصد درصد را افزایش داد-ششمین افزایش در کل امسال و چهارم این اندازه-با افزایش نرخ وام معیار به 3. 75-4 ٪. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده ، اظهار داشت كه سرعت پیاده روی ممکن است آهسته باشد ، با این حال ، وی هیچ نشانه ای از اینكه چه زمان و باعث عدم اطمینان در بازارها نشد ، ارائه نداد.

پاول گفت: "با این وجود ، زمان لازم خواهد بود تا اثرات کامل محدودیت پولی به ویژه بر تورم تحقق یابد."

"از نظر من بسیار زودرس است که در مورد مکث افزایش نرخ ما فکر می کنم یا صحبت می کنم. ما راه هایی برای رفتن داریم. "

ASX 200 نیز با ضرب و شتم وال استریت در پاسخ به اظهارات پاول ، 2 ٪ به 6849. 6 کاهش یافت ، در حالی که همه احکام 1. 8 ٪ به 7046 کاهش یافتند. همه 11 بخش در رنگ قرمز باقی مانده است. معدنچیان BHP و Rio Tinto به ترتیب 2. 7 ٪ و 2. 1 ٪ لغزیدند ، در حالی که Westpac 2. 1 ٪ کاهش یافت.

در ایالات متحده ، NASDAQ با فنی سنگین 3. 4 ٪ سقوط کرد ، شاخص S& P 500 2. 5 ٪ و میانگین صنعتی داو جونز با 1. 6 ٪ کاهش یافت.

آخرین نرخ روز چهارشنبه نگرانی های مهمی را افزایش می دهد که این افزایش ممکن است اقتصاد ایالات متحده را به رکود اقتصادی برساند و با نتیجه 25 امتیاز پایه در این هفته افزایش می یابد.

پاول ، با تکرار احساسات بانک مرکزی استرالیا ، گفت که آنها تصمیم گرفتند "تا زمان انجام کار ، دوره را بمانند (با افزایش نرخ)."

17 اکتبر: ASX پایین به عنوان تورم می ترسد بازارهای جهانی را بدست آورد

این خبر بدتر در مورد ASX 200 بود که روز دوشنبه 100 امتیاز کاهش یافت ، زیرا معدنچیان ، طلا ، فناوری و انرژی به دنبال اسلاید جمعه در وال استریت.

ASX تا ناهار دوشنبه با 1. 6 ٪ کاهش یافت و به 6659 نفر رسید و سهام معدن 2. 6 ٪ از پشت ترس از تقاضای نرم تر آهن از چین و همچنین قیمت ضعیف نفت را کاهش داد.

سهام طلا تقریباً در یک ماه به پایین ترین سطح خود رسید و 3. 4 ٪ کاهش یافت ، در حالی که Woodside Energy و Santos به ترتیب 2. 2 ٪ و 3. 2 ٪ کاهش یافتند.

این خبر بهتر برای دلار استرالیا بود که کمی به 62. 34 سنت ایالات متحده رسید.

این فقط معدنچیان و شرکتهای انرژی نبودند که گرما را احساس می کنند. غول بیمه درمانی Medibank پس از گزارش یک حادثه سایبری هفته گذشته که این شرکت را وادار به آفلاین شبکه خود کرد ، 3. 3 ٪ کاهش یافت. پس از کناره گیری از مدیرعامل ، آدبری تولید کننده سیمان 19. 6 ٪ حیرت انگیز سقوط کرد ، در حالی که گروه کاستا 12. 5 ٪ پایین تر بود پس از آن که هوای بد منجر به کاهش سود در تجارت مرکبات شد. گروه سرگرمی ستاره پس از آنکه کمیسیون مستقل کازینو مستقل نیو ساوت ولز از روز جمعه به حالت تعلیق درآورد ، متوقف شد.

این روز جمعه در وال استریت در وال استریت به نمایش گذاشت ، با این که میانگین صنعتی داو جونز با 403. 89 امتیاز یا 1. 34 ٪ کاهش یافت ، S& P 500 86. 84 امتیاز ، یا 2. 37 ٪ از دست داد و Nasdaq با فنی سنگین 327. 76 امتیاز یا کمی بیشتر از آن کاهش یافت. 3 ٪

این اسلاید تا حدودی با ترس از تورم جهانی و ظهور افزایش نرخ بهره ناشی شد.

10 اکتبر: ASX در میان فروش گسترده در قرمز افتتاح می شود

ASX با افزایش ترس از رکود اقتصادی ایالات متحده به سختی مورد اصابت قرار گرفته است و دلار استرالیا در صبح دوشنبه به مدت دو سال و نیم 63. 44 سنت ایالات متحده کاهش یافته است.

این دلار از آن زمان به 63. 5 سنت ایالات متحده کمی بالاتر رسیده است ، اگرچه از آوریل 2020 در نزدیکی ضعیف ترین سطح خود قرار دارد ، که یک ماه پس از آن بود که استرالیا به اولین قفل ملی خود رسید.

استراتژیست های ارزی NAB پیش بینی می کنند که تا اواسط سال آینده ارز محلی به 70 سنت ایالات متحده بهبود می یابد - اما تا زمانی که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ پیاده روی را متوقف کند.

پس از یک جلسه ترسناک در وال استریت در روز جمعه ، ASX 1. 2 ٪ افتتاح شد. تا اواخر بعد از ظهر ، معیار ASX با 1. 4 ٪ به 6671 امتیاز کاهش یافت و تقریباً هر سهام سهام پایین تر بود. ASX سرانجام در 6668 امتیاز بسته شد.

این فروش توسط تعدادی از عوامل ، از جمله ظرافت افزایش نرخ تهاجمی بیشتر در ایالات متحده که کشور را به رکود اقتصادی می رساند ، ناشی شد. تنش های ژئوپلیتیکی ناشی از حمله پوتین به اوکراین ؛و تأثیر سیاست Covid-Zero چین.

چند سهام ASX این روند را کاهش داد ، از جمله فلزات Fortescue ، که 2. 3 ٪ رشد داشته است ، سیمز با 1. 5 ٪ و فولاد بلوسکوپ که 0. 8 ٪ رشد داشته است.

بدترین عملکرد جان جانس لینگ گروه بود که پس از آنکه مدیرعامل گروه اسکات دیدیه 400000 سهام خود را در این شرکت فروخت ، 14. 3 ٪ کاهش یافت.

عملکرد ضعیف روز جمعه در وال استریت توسط چهره های بیکاری که نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده هنوز عملکرد خوبی دارد ، ناشی می شود و منجر به نگرانی در مورد ذخیره فدرال هاوکی می شود و باعث افزایش نرخ در جلسه بعدی با 0. 75 می شود.

26 سپتامبر: ASX در میان ترس های رکود اقتصادی به اشتراک می گذارد

سهام ASX به سه ماهه کاهش یافته است زیرا بازارهای سهام در سراسر جهان همچنان در حال فروپاشی و ترس از رکود جهانی هستند.

تا ظهر روز دوشنبه ، سهام سهام استرالیا 1. 4 ٪ کاهش یافت - به 6480 امتیاز با بسیاری از بخش های قرمز. ASX 200 سرانجام 105 امتیاز یا 1. 6 ٪ را به 6،469 تعطیل کرد. تا ساعت 4:15 بعد از ظهر ، دلار استرالیا در 64. 92 سنت ایالات متحده کاهش یافت.

سهام انرژی و معدن بزرگترین بازنده بود که Woodside Energy و سانتوس به ترتیب 5 ٪ و 7. 3 ٪ کاهش یافته و غول های معدن BHP و Rio Tinto 5. 2 ٪ و 5. 6 ٪ کاهش یافته است.

این رکود در حالی است که سرمایه گذاران جهانی برای بی ثباتی بیشتر تسخیر می شوند ، با نوسانات مداوم در بازار باعث ایجاد بی اعتمادی سرمایه گذار و عدم اطمینان گسترده می شود.

با Etoro باهوش تر سرمایه گذاری کنید

سهام Aussie در اینجا است: تجارت 77+ سهام استرالیا

انتخاب سهام را دوست ندارید؟نمونه کارها AussieEconomy را با 35 سهام برتر AUS امتحان کنید

Etoro Service ARSN 637 489 466 ارتقا یافته توسط Etoro Aus Capital Limited ACN 612 791 803 AFSL 491139. سرمایه در معرض خطر. هزینه های دیگر اعمال می شود. به PDS و TMD مراجعه کنید.

جمعه گذشته ، پوند انگلیس وقتی نخست وزیر لیز خرپا بزرگترین کاهش مالیات را از سال 1972 اعلام کرد ، کمترین زمان را به خود اختصاص داد.

این اعلامیه در زمان صدراعظم جدید انگلستان از Exchequer Kwasi Kwartend ‘Mini بودجه" ، که بیان شده است کاهش مالیات و اقدامات هزینه ای را که دولت انگلیس معتقد است رشد بلند مدت را افزایش می دهد ، به جای حمایت از حرکت های کوتاه مدت در بازار ، آمده است.

اما با توجه به اینکه منتقدین نگران این بودند که چنین حرکاتی صرفاً به نفع ثروتمندان باشد ، بسیاری معتقدند که این اعلامیه همان چیزی است که اعتماد به نفس سرمایه گذاران در بازار انگلیس را تضعیف می کند.

این عقب نشینی اعتماد به نفس شاهد افزایش پوند نزدیک به 5 ٪ در یک نقطه بود ، به 1. 0372 دلار آمریکا کاهش یافت: کمترین قیمت از زمان انگلیس در سال 1971 و تقریباً با دلار آمریکا به تساوی رفت.

با توجه به اینکه داو وارد قلمرو بازار خرس خیانتکار می شود ، از قایقرانی صاف در ایالات متحده دور نیست.

هفته گذشته ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده ، برای سومین بار متوالی در تلاش برای مقابله با تورم ، 0. 75 ٪ افزایش یافت.

این میزان نرخ از زمان GFC دیده نشده است ، اما پاول تأیید کرد که افزایش بیشتر قبل از پایان سال ادامه خواهد یافت.

علیرغم آشفتگی - و بسیاری از دیدگاه های متضاد - هوول همچنان متقاعد شده است که رکود جهانی روی کارت ها نیست زیرا "... زمینه های زیادی از اقتصاد وجود دارد که خیلی خوب عمل می کنند".

رهبر مخالف استرالیا ، پیتر داتون ، از جمله اختلاف نظر است و به خزانه دار جیم چالمرز و نخست وزیر آنتونی آلبانی هشدار می دهد که هیچ گونه اشتباه را از بودجه ماه آینده نگذارند.

آقای داتون گفت: "توافق کلی با مفسران و اقتصاددانان در مورد رکود اقتصادی ایالات متحده وجود دارد و انگلیس به احتمال زیاد برای گفتن کمترین رکود اقتصادی است."

وی گفت: "به نظر من ، ما در اینجا رکود اقتصادی نخواهیم داشت مگر اینکه کار واقعاً کار کند."

اطلاعات ارائه شده در مشاور فوربس فقط برای اهداف آموزشی است. وضعیت مالی شما بی نظیر است و محصولات و خدماتی که ما بررسی می کنیم ممکن است برای شرایط شما مناسب نباشد. ما مشاوره مالی ، مشاوره یا کارگزاری ارائه نمی دهیم ، و همچنین به افراد توصیه یا توصیه نمی کنیم یا سهام یا اوراق بهادار خاص را خریداری یا بفروشیم. اطلاعات عملکرد ممکن است از زمان انتشار تغییر کرده باشد. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست.

مشاور فوربس از استانداردهای دقیق یکپارچگی سرمقاله پیروی می کند. به بهترین دانش ما ، تمام محتوا از تاریخ ارسال شده دقیق است ، اگرچه پیشنهادات موجود در اینجا ممکن است دیگر در دسترس نباشد. نظرات بیان شده به تنهایی نویسنده است و توسط شرکای ما تأیید شده ، تصویب شده است ، یا در غیر این صورت تأیید شده است.

سوفی ونز یک ویرایشگر با تجربه و خبرنگار است و پیش از این در فضای گزارش دهی تجارت کوچک و راه اندازی کار کرده است. پیش از این ، ویرایشگر همکار سایت SmartCompany ، سوفی از نزدیک با کارشناسان امور مالی و ستون نویس ها در سراسر استرالیا و بین المللی همکاری کرده است. سوفی در ساحل طلایی بزرگ شد و اکنون در ملبورن زندگی می کند.< Pan> مشاور فوربس به استانداردهای دقیق یکپارچگی سرمقاله پایبند است. به بهترین دانش ما ، تمام محتوا از تاریخ ارسال شده دقیق است ، اگرچه پیشنهادات موجود در اینجا ممکن است دیگر در دسترس نباشد. نظرات بیان شده به تنهایی نویسنده است و توسط شرکای ما تأیید شده ، تصویب شده است ، یا در غیر این صورت تأیید شده است.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 14 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:51