تجزیه و تحلیل قیمت 12/21: BTC ، ETH ، BNB ، XRP ، DOGE ، ADA ، MATIC ، DOT ، LTC ، UNI

ساخت وبلاگ

Bitcoin و Select Altcoin علائم بهبودی احتمالی را در کوتاه مدت نشان می دهد اما سطح بالاتر ممکن است به جذب فروشندگان ادامه دهد.

Price analysis 12/21: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE, ADA, MATIC, DOT, LTC, UNI

با پایان یافتن سال ، سرمایه گذاران به شدت مراقب تجمع بابانوئل در وال استریت خواهند بود ، زیرا بسیاری معتقدند اگر این تجمع اتفاق نیفتد ، ممکن است سال بعد یا صاف بماند یا منفی شود.

Jurrien Timmer ، مدیر کلان جهانی در مدیریت دارایی غول های Fidelity Investments ، در 19 دسامبر توئیت کرد که بازارهای سهام ایالات متحده ممکن است در سال 2023 "یک طرفه" و کولر باقی بمانند. بسیار بدتر از این. "

عملکرد روزانه Cryptocurrency. منبع: COIN360

بازار cryptocurrency در سال 2022 تا حد زیادی با S& P 500 در ارتباط بوده است. مگر اینکه هر دو بازار از بین بروند ، یک طرف یا عمل منفی در بازارهای سهام ممکن است خوب برای بازار cryptocurrency نباشد.

تحلیلگران در مورد عملکرد قیمت آینده برای بیت کوین (BTC) تقسیم می شوند. در حالی که برخی انتظار بهبودی دارند ، برخی دیگر پیش بینی می کنند پا دیگر پایین بیاید. بیایید نمودارهای 10 رمزنگاری برتر را برای تعیین مسیر حداقل مقاومت در کوتاه مدت بررسی کنیم.

BTC/USDT

اگرچه بیت کوین از تاریخ 16 دسامبر پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) 16. 985 دلار معامله کرده است ، اما خرس ها نتوانسته اند از این وضعیت سرمایه گذاری کنند. این نشان می دهد که سطح پایین تر خریداران را به خود جلب می کند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

جفت BTC/Tether (USDT) در 20 دسامبر دستاوردهای اندکی دید و به EMA 20 روزه رسید. این یک سطح مهم برای دفاع از خرس ها در کوتاه مدت است زیرا یک استراحت بالاتر از آن می تواند مرحله را برای تظاهرات احتمالی به 17،622 دلار و سپس به 18387 دلار تبدیل کند.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از میانگین های متحرک پایین بیاید و زیر 16256 دلار شکسته شود ، ممکن است فروش آن تسریع کند و این زوج می توانند به 16000 دلار شیرجه بزنند و پس از آن سطح محوری 15476 دلار را دوباره بدست آورند.

EMA 20 روزه Flattish و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی 47 مزیت روشنی را به گاوها یا خرس ها نمی دهد. این می تواند به یک اقدام قیمت بی ثبات تصادفی در کوتاه مدت منجر شود زیرا خریداران و فروشندگان سعی در ادعای برتری خود دارند.

ETH/USDT

اتر (ETH) در تاریخ 20 دسامبر با حمایت در نزدیکی 1150 دلار برگشت و نشان می دهد که سطح پایین تر خریداران را به خود جلب می کند. این تظاهرات امداد به 20 روز EMA 1،233 دلار رسیده است که در آن خرس ها ممکن است یک دفاع قوی را سوار کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از EMA 20 روزه کاهش یابد ، خرس ها تلاش بیشتری می کنند تا جفت ETH/USDT را از زیر پشتیبانی 1150 دلار بکشید. اگر آنها بتوانند این کار را انجام دهند ، در کوتاه مدت یک الگوی سر و شانه را تکمیل می کند. این تنظیم دارای هدف هدف 948 دلار است.

در عوض ، اگر خریداران قیمت بالاتر از میانگین های متحرک را منجنیق کنند ، این جفت ممکن است به 1،352 دلار تجمع کند. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع اصلی عمل کند اما در صورت عبور از آن ، تظاهرات می تواند به خط نزولی برسد. انتظار می رود خرس ها با تمام وجود از این سطح محافظت کنند زیرا یک شکست بالاتر از آن می تواند یک تغییر روند بالقوه را نشان دهد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در تاریخ 17 دسامبر 220 دلار را از دست داد ، اما بازپرداخت در سطح شکست 250 دلار با فروش قوی روبرو است. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند تا سطح را به مقاومت بپیوندند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک پایین حرکت و RSI نزدیک 40 نشان می دهد که خرس ها در حال فرمان هستند. اگر قیمت پایین بیاید و زیر 236 دلار شکسته شود ، جفت BNB/USDT می تواند پشتیبانی را با 220 دلار دوباره انجام دهد. یک استراحت زیر این سطح می تواند این جفت را به 200 دلار فرو بریزد.

اگر خریداران قیمت بالاتر از EMA 20 روزه 265 دلار را مجبور کنند ، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار باشد. این زوج سپس می توانند تظاهرات امداد خود را به میانگین حرکت 50 روزه ساده (SMA) 286 دلار و بعد از آن 318 دلار گسترش دهند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 16 دسامبر زیر 37 دلار پشتیبانی می کند ، و این نشان می دهد که خرس ها در کوتاه مدت دست بالایی را به دست آورده اند. این قیمت می تواند در محدوده گسترده ای بین 0. 30 تا 0. 41 دلار برای چند روز آینده نوسان کند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

هر تجمع امدادی احتمالاً در میانگین های متحرک و دوباره با 0. 41 دلار با مقاومت سخت روبرو خواهد بود. اگر گاوها بخواهند دست بالایی را بدست آورند ، باید قیمت بالای 0. 41 دلار را منجنیق کنند. این می تواند یک راهپیمایی قوی را به 0. 51 دلار آغاز کند.

در روند نزولی ، پشتیبانی مهم برای توجه به چشم انداز 0. 30 دلار است. اگر این سطح ترک شود ، جفت XRP/USDT می تواند پای بعدی را به سمت پایین شروع کند. سپس این زوج می توانند کاهش خود را به 0. 25 دلار افزایش دهند.

doge/usdt

Dogecoin (Doge) در 19 دسامبر به سطح مهم 0. 07 دلار رسید ، جایی که گاوها قدم برداشتند و در تلاشند تا این کاهش را دستگیر کنند. خریداران سعی می کنند قیمت را به خط نزولی سوق دهند ، در حالی که خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز دارند.

نمودار روزانه Doge/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک پایین حرکت و RSI در نزدیکی قلمرو Oversold نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت در برابر روند نزولی است. گزاف گویی ضعیف 0. 07 دلار احتمال استراحت زیر پشتیبانی را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت Doge/USDT می تواند با 0. 05 دلار به پشتیبانی اصلی بعدی سقوط کند.

در صعود ، گاوها برای جذب خریداران بیشتر باید قیمت بالای خط نزولی را پیش ببرند و حفظ کنند. سپس این زوج می توانند با 0. 11 دلار به مقاومت سربار برسند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در تاریخ 16 دسامبر زیر 0. 29 دلار سقوط کرد و این فروش را تشدید کرد و قیمت را زیر خط پشتیبانی قرار داد. سقوط شدید در روز همچنین واگرایی مثبت در حال توسعه در RSI را باطل کرد.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

جفت ADA/USDT همچنان به سرعت خود ادامه داد و با 0. 25 دلار به پشتیبانی قوی رسید. سطح Oversold در RSI نشان می دهد که ممکن است بهبودی یا ادغام در گوشه و کنار باشد.

با این حال ، فروشندگان بعید است که به راحتی از مزیت خود دست بکشند و ممکن است یک چالش قوی با 0. 27 دلار و دوباره با 0. 29 دلار ایجاد کنند. اگر قیمت از این منطقه سربار کاهش یابد ، ممکن است این جفت دوباره به 0. 25 دلار کاهش یابد.

بازیابی ممکن است پس از شکستن قیمت بالاتر از EMA 20 روزه 0. 29 دلار ، سرعت خود را افزایش دهد زیرا این ممکن است خرس های کوتاه مدت را برای سود کتاب فریب دهد.

matic/usdt

چند ضلعی (matic) برای چند روز گذشته در محدوده بزرگی بین 1. 05 تا 0. 69 دلار گیر کرده است. عدم موفقیت مکرر خریداران برای پیشبرد قیمت بالاتر از 0. 95 دلار ممکن است معامله گران کوتاه مدت را به سود کتاب وسوسه کند.

نمودار روزانه Matic/USDT. منبع: TradingView

این سفر رو به پایین در جفت Matic/USDT به سمت پشتیبانی قوی 0. 69 دلار آغاز شد. خریداران به احتمال زیاد از این سطح تهاجمی دفاع می کنند زیرا یک شکست زیر آن می تواند فروش را تشدید کند و قیمت را به 0. 52 دلار برساند.

در صعود ، اولین مانع می تواند در EMA 20 روزه 0. 85 دلار باشد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد ، احتمال وقفه زیر 0. 69 دلار افزایش می یابد. از طرف دیگر ، اگر گاوها قیمت بالاتر از EMA 20 روزه را هدایت کنند ، این زوج می توانند تا 0. 95 دلار حرکت کنند.

نقطه/USDT

Polkadot (DOT) با خرس هایی که هر راهپیمایی جزئی را می فروشند ، در یک روند رو به پایین قرار دارد. عدم فشار و پایداری قیمت بالاتر از EMA 20 روزه 5. 01 دلار ، در 16 دسامبر فروش سنگین را به خود جلب کرد که این روند نزولی را از سر گرفت.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در حال حرکت و RSI در نزدیکی قلمرو Oversold نشان می دهد که خرس ها کنترل می شوند. اگر قیمت زیر 4. 40 دلار شکسته شود ، توقف بعدی می تواند 4. 00 دلار باشد.

اگر گاوها بخواهند اوضاع را نجات دهند ، باید به سرعت بهبودی را آغاز کنند و قیمت را بالاتر از EMA 20 روزه قرار دهند. چنین حرکتی تجمع را در سطوح پایین تر نشان می دهد. جفت DOT/USDT ممکن است به SMA 50 روزه 5. 52 دلار تجمع کند. فروشندگان احتمالاً با قدرت از منطقه بین میانگین های متحرک محافظت می کنند.

LTC/USDT

Litecoin (LTC) در 15 دسامبر پایین تر از سطح شکست 75 دلار کاهش یافته است که ممکن است چندین ضرر توقف ایجاد کرده باشد. فروش در 16 دسامبر ادامه یافت و قیمت زیر SMA 50 روزه 69 دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

خریداران در تلاشند تا بهبودی را آغاز کنند ، اما ممکن است در میانگین های متحرک به فروش قوی برسند. اگر قیمت از این مقاومت سربار پایین بیاید ، خرس ها سعی می کنند با تکان دادن جفت LTC/USDT زیر 61 دلار ، مزیت خود را افزایش دهند. در صورت ترک این پشتیبانی ، این زوج می توانند به 52 دلار کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت یک استراحت و نزدیک به EMA 20 روزه 70 دلار خواهد بود. این می تواند درها را برای بازپرداخت احتمالی 75 دلار باز کند. این سطح کلیدی برای مراقبت از صعود است زیرا یک استراحت بالاتر از آن ، شروع یک حرکت جدید را نشان می دهد.

UNI/USDT

UNISWAP (UNI) در تاریخ 20 دسامبر خط پشتیبانی مثلث متقارن را از بین برد و نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید غرق در این سطح می پردازند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

بازیابی ابتدا می تواند به 5. 50 دلار و سپس به EMA 20 روزه 5. 65 دلار برسد. خرس ها به احتمال زیاد در تظاهرات به EMA 20 روزه می فروشند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید ، فروشندگان دوباره سعی می کنند جفت UNI/USDT را زیر مثلث غرق کنند. در صورت موفقیت ، این زوج می توانند روند نزولی جدید را به 4. 60 دلار شروع کنند.

برعکس ، اگر خریداران قیمت بالاتر از EMA 20 روزه را به دست بیاورند ، این زوج می توانند حرکت خود را انتخاب کنند و به سمت خط مقاومت بالا بروند. گاوها برای نشان دادن شروع یک حرکت جدید باید این مانع را پاک کنند.

این مقاله شامل مشاوره یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجارت شامل ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری ، تحقیقات خود را انجام دهند.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 24 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:35