شاخص واگرایی MT4 (اسکنر)

ساخت وبلاگ

mt4 divergence indicator

از شاخص واگرایی MT4 برای شناسایی یک مفهوم تجارت شناخته شده رایج (واگرایی) در ارزهای مختلف ، بازه های زمانی و شاخص ها استفاده می شود. این شامل واگرایی است که بر اساس نشانگرهای RSI ، تصادفی ، MACD ، در حجم تعادل (OBV) و نوسان ساز عالی (AO) محاسبه می شود. مفهوم اصلی واگرایی بیان می کند که واگرایی در مورد ادامه روند یا وارونگی از قبل نشان می دهد که به شما امکان می دهد از این اطلاعات در تصمیمات تجاری خود استفاده کنید. واگرایی وضعیتی در بازار است که مقادیر یک شاخص افزایش یا کاهش می یابد در حالی که قیمت ابزار تجارت کاهش می یابد و افزایش می یابد (بنابراین شاخص و واگرایی قیمت در نمودار).

شاخص واگرایی MT4 (اسکنر)

نشانگر واگرایی MT4 (اسکنر) ابزاری ویژه است که به شما امکان می دهد واگرایی ترین شاخص های متداول را شناسایی کنید ، که سیگنال مربوط به ادامه روند و آنچه مهمتر است - در مورد برگشت روند.

مفهوم واگرایی بیان می کند که با تجزیه و تحلیل رفتار یک شاخص (RSI ، تصادفی ، MACD و غیره) می توان یک معکوس روند (یا ادامه روند بعد از عقب نشینی) را پیش بینی کرد. این شاخص با حرکت قیمت که اهداف واقعی بازار را آشکار می کند ، واژگون می شود.

به عنوان مثال ، یک تصادفی که در همان زمان قیمت های پایین تر باعث افزایش قیمت می شود ، ممکن است در مورد یک پتانسیل و به زودی روند معکوس نشان دهد:

ما این شاخص را به شکلی از داشبورد طراحی کرده ایم تا به شما امکان دهد جدیدترین واگرایی ها را در ارز و بازه های زمانی که شما را در تجارت خود مورد علاقه خود قرار می دهد تجسم کنید. چنین رویکردی توانایی دیدن بازار را در یک نگاه فراهم می کند که بالقوه ترین جفت ها و بازه های زمانی تجارت را مشخص می کند.

چگونه می توان با استفاده از شاخص واگرایی MT4 تجارت کرد؟

این شاخص بسته به واگرایی مشخص شده ، سیگنال های خرید و فروش را ایجاد می کند. شما یک انتخاب برای انتخاب شاخص های مختلف برای اسکن واگرایی دارید - برخی از معامله گران ترجیح می دهند تصمیمات تجاری خود را بر اساس واگرایی تصادفی ، برخی در سیگنال های واگرایی RSI قرار دهند. بسیاری از معامله گران به واگرایی MACD ، واگرایی Obv (در حجم تعادل) و واگرایی AO (نوسان ساز عالی) تکیه می کنند.

هر واگرایی مشخص شده دارای یک برچسب در کنار آن است که نشانگر مورد استفاده برای این تشخیص واگرایی و یک فلش (بالا یا پایین) را نشان می دهد که جهت یک تصمیم معاملات پیشنهادی را نشان می دهد.

چگونه شاخص واگرایی MT4 را تفسیر کنیم؟

در اصل ، این شاخص واگرایی مشخص شده در بازار را به عنوان خطوطی که جفت قیمت و نشانگر را به هم وصل می کند و همچنین فلش های ورودی که جهت معاملات پیشنهادی را نشان می دهد ، ترسیم می کند. فلش های سبز برای معاملات خرید (طولانی) و فلش های قرمز در مورد تجارت بالقوه فروش (کوتاه) هستند.

برچسب کنار فلش به شما امکان می دهد تا نام شاخص را بر اساس آن مشخص کنید که واگرایی مشخص شده است. لطفاً توجه داشته باشید که از آنجا که واگرایی با استفاده از راس های نشانگر تشکیل شده مشخص می شود ، پیکان 2 میله به عنوان یک راس تشکیل شده به صورت تعریف می شود:

 1. قله دارای 2 اوج پایین در سمت چپ و سمت راست از مقدار آن است
 2. از طریق ارزش آن دارای 2 پایین تر از سمت چپ و سمت راست است

چگونه می توان داشبورد شاخص واگرایی MT4 را خواند؟

داشبورد به شما امکان می دهد بازار را در یک نگاه در رابطه با واگرایی مشخص شده در جفت های مختلف ارز و بازه های زمانی با استفاده از شاخص های مختلف مشاهده کنید:

هر سلول جفت/بازه زمانی ارز حاوی چندین جعبه است که هر یک از آنها جدیدترین واگرایی موجود در این نمودار خاص جفت/بازه زمانی ارز را با استفاده از این شاخص خاص نشان می دهد.

رنگ جعبه مشخص می کند که آیا واگرایی صعودی بوده است یا یک نزولی - هرچه میله های بیشتر الگوی مشخص شده باشد ، رنگ سلول کمرنگ تر خواهد بود. این به شما امکان می دهد مناسب ترین نمودار را برای تجارت انتخاب کنید.

با کلیک بر روی سلول مرتبط ، نمودار شما به ساز ، بازه زمانی و نشانگر سلول کلیک شده تغییر می کند.

پارامترهای ورودی شاخص واگرایی MT4

پارامترهای ورودی شاخص بسیار ساده و خود توضیحی هستند. این امکان را به شما می دهد تا جفت های ارز و بازه های زمانی را که می خواهید نظارت کنید انتخاب کنید. پارامتر "max_bars" میزان محاسبات را برای سرعت بخشیدن به نشانگر محدود می کند در صورتی که به آن نیازی به محاسبه واگرایی بیش از حد در گذشته نداشته باشید.

این شاخص به شما امکان می دهد از کدام نشانگرهایی که می خواهید برای شناسایی واگرایی استفاده کنید و همچنین پارامترهای هر شاخص مرتبط را تنظیم کنید ، انتخاب کنید.

برنامه نویسی سفارشی

mt4 custom programming

ما می توانیم نشانگر ارائه شده را متناسب با نیازهای شما ارتقا دهیم - توابع جدید را اضافه کنیم ، الگوریتم را برای محاسبه سیگنال ها تغییر دهیم یا آن را با شاخص دیگر خود ترکیب کنیم و آن را به یک ابزار قدرتمند واحد برای استراتژی تجارت خود تبدیل کنیم.

ما همچنین می توانیم این شاخص را به یک مشاور خبره (ربات معاملاتی) با مجموعه گسترده ای از کارکردهای سفارشی تبدیل کنیم (از دست دادن متوقف ، سود ، توقف دنباله دار ، پارامترهای مدیریت ریسک ، محدودیت زمانی معاملاتی و سایر موارد).

از تیم برنامه نویسان حرفه ای ما مشاوره رایگان بخواهید و هزینه و زمان توسعه پروژه خود را پیدا کنید.

سلب مسئولیت

الگوریتم های نوردمن هیچ مسئولیتی در قبال خطری که با استفاده از نرم افزار با آن روبرو هستید ، مسئولیت پذیر نیست. لطفاً از این نرم افزار به مسئولیت خود استفاده کنید. این نرم افزار مطابق با یک مفهوم شناخته شده رایج کدگذاری شده است و الگوریتم های نوردمن صحت یا عملکرد معاملات سیگنال های نرم افزار را تضمین نمی کند.

MT4 Harmonic Pattes Indicator (Scanner)

MT4 News Indicator (Dashboard)

MT4 Support & Resistance Zones Indicator (Dashboard)

با پیشینه مالی ، استفاده از تکنیک های برنامه نویسی عالی ، توسعه سیستم های تجاری خودکار با کیفیت باشکوه که به هدف سرمایه گذاری شما کمک می کند.

 • برنامه نویسی Metatrader 4
 • برنامه نویسی Metatrader 5
 • برنامه نویسی نینجاتدر
 • برنامه نویسی ctrader
 • برنامه نویسی TradingView
 • برنامه نویسی
 • چگونه کار می کند؟
 • چطور یک سفارش بدهم؟
 • زمان تخمینی تحویل
 • شرایط و روشهای پرداخت
 • تعهدات گارانتی محصول
 • سیاست بازپرداخت
 • محرمانه بودن (NDA)

تجارت حاوی ریسک قابل توجهی است و برای هر سرمایه گذار نیست. یک سرمایه گذار به طور بالقوه می تواند تمام یا بیشتر از سرمایه گذاری اولیه را از دست بدهد. سرمایه ریسک پولی است که می تواند بدون خطر کردن امنیت مالی یا سبک زندگی از بین برود. فقط سرمایه ریسک باید برای تجارت استفاده شود و فقط کسانی که سرمایه ریسک کافی دارند باید تجارت را در نظر بگیرند. عملکرد گذشته است لزوما نشان دهنده نتایج آینده نیست.

نتایج عملکرد فرضی یا شبیه سازی شده محدودیت های خاصی دارند ، بر خلاف یک سابقه عملکرد واقعی ، نتایج شبیه سازی شده نشان دهنده تجارت واقعی نیست. همچنین ، از آنجا که معاملات اجرا نشده است ، نتایج ممکن است تحت تأثیر تأثیر ، در صورت وجود عوامل خاص بازار ، مانند عدم نقدینگی ، تحت تأثیر قرار گرفته باشد. برنامه های تجاری شبیه سازی شده به طور کلی نیز منوط به این واقعیت هستند که آنها با بهره گیری از ضعف طراحی شده اند. هیچ نمایندگی ای ارائه نمی شود که هر حساب کاربری یا احتمالاً به سود یا ضرر مشابه با موارد نشان داده شده دست یابد.

لطفاً توجه داشته باشید که توصیفات موجود در این وب سایت ممکن است نماینده سایر مشتری ها یا مشتریان نباشد و ضمانت عملکرد یا موفقیت آینده نیست.

الگوریتم های نوردمن هیچ مسئولیتی در قبال خطری که با استفاده از یک شاخص آماده از پایه شاخص های الگوریتم های نوردمن روبرو هستید ، مسئولیت پذیر نیست. لطفاً از این نرم افزار به مسئولیت خود استفاده کنید. تمام قطعات نرم افزاری مطابق با برخی از مفاهیم تجاری رایج شناخته شده کدگذاری شده اند و الگوریتم های نوردمن صحت یا عملکرد تنظیمات ورود نرم افزار را تضمین نمی کند.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:13