عوامل خطر

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاری در ابزارهای مربوط به سهام عدالت و سهام شامل درجه ای از ریسک است و سرمایه گذاران نباید در طرح های سهام سرمایه گذاری کنند ، مگر اینکه آنها بتوانند خطر از دست دادن احتمالی اصلی را داشته باشند.

خطر قیمت:

سهام عدالت و ابزارهای مربوط به سهام عدالت به طور روزانه بی ثبات و مستعد نوسانات قیمت هستند.

خطر نقدینگی برای اوراق بهادار ذکر شده:

نقدینگی سرمایه گذاری های انجام شده در سهام ممکن است با حجم معاملات و دوره های تسویه حساب محدود شود. دوره تسویه حساب ممکن است با شرایط پیش بینی نشده به طور قابل توجهی تمدید شود. در حالی که اوراق بهادار که در بورس اوراق بهادار ذکر شده است ، ریسک نقدینگی کمتری دارند ، توانایی فروش این سرمایه گذاری ها با حجم معاملات کلی در بورس اوراق بهادار محدود است. عدم توانایی صندوق متقابل در فروش اوراق بهادار که در نمونه کارها نگهداری می شود می تواند منجر به خسارات احتمالی این طرح شود ، در صورتی که کاهش متعاقب ارزش اوراق بهادار در سبد این طرح وجود داشته باشد و بنابراین ممکن است منجر به ضرر و زیان شود تا امنیتسرانجام فروخته می شود

خطر رویداد:

ریسک قیمت به دلیل رویداد خاص شرکت یا بخش.

خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در اوراق بهادار بدهی و ابزارهای بازار پول

اوراق بهادار بدهی در معرض خطر عدم توانایی صادرکننده در تأمین پرداختهای اصلی و بهره در مورد تعهد (ریسک اعتباری) در تاریخ (های) موعد () است و همچنین ممکن است به دلیل عواملی مانند حساسیت نرخ بهره ، ادراک بازار در معرض نوسانات قیمت باشداعتبار اعتبار صادر کننده و نقدینگی بازار عمومی (ریسک بازار).

زمان معاملات در تعهدات بدهی ، که اغلب به زمان خرید و بازپرداخت در این طرح بستگی دارد ، ممکن است منجر به تقدیر یا استهلاک سرمایه شود زیرا ارزش تعهدات بدهی به طور کلی با نرخ بهره غالب متفاوت است.

خطر نرخ بهره

ارزش بازار اوراق بهادار درآمد ثابت به طور کلی با حرکت نرخ بهره ارتباط دارد. به طور کلی ، هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد ، قیمت اوراق بهادار با درآمد ثابت موجود کاهش می یابد و وقتی نرخ بهره کاهش می یابد ، چنین قیمت ها افزایش می یابد. بر این اساس ، در صورت افزایش نرخ بهره بازار ممکن است ارزش یک نمونه کارها در این طرح کاهش یابد و با پایین آمدن نرخ بهره بازار قدردانی کند. میزان سقوط یا افزایش قیمت ها به کوپن و بلوغ امنیت بستگی دارد. همچنین به سطح عملکردی که امنیت در آن معامله می شود بستگی دارد.

ریسک اعتباری

این ریسک همراه با پیش فرض در مورد سود و /یا مبالغ اصلی توسط صادرکنندگان اوراق بهادار درآمد ثابت است. در صورت بروز پیش فرض ، طرح ممکن است مبلغ موقت را به طور کامل دریافت نکند و NAV این طرح ممکن است به میزان پیش فرض سقوط کند. حتی در صورت عدم وجود پیش فرض ، ممکن است قیمت یک امنیت با تغییرات مورد انتظار در رتبه اعتباری صادرکننده تغییر کند. ممکن است در اینجا ذکر شود که امنیت دولت یک امنیت حاکمیتی است و ایمن تر است. اوراق قرضه شرکت نسبت به اوراق بهادار دولتی میزان اعتبار بیشتری را در اختیار دارد. در اوراق قرضه شرکتی نیز سطوح ایمنی مختلفی وجود دارد و اوراق قرضه بالاتر توسط یک آژانس رتبه بندی ایمن تر از اوراق بهادار رتبه پایین توسط همان آژانس رتبه بندی است.

خطر گسترش

گسترش اعتبار در اوراق بهادار شرکت ها ممکن است با شرایط مختلف بازار تغییر کند. ارزش بازار اوراق بهادار بدهی در نمونه کارها ممکن است در صورت گسترش اعتبار و برعکس ، کاهش یابد. به طور مشابه ، در صورت وجود اوراق بهادار نرخ شناور ، اگر گسترش بر روی معیار امنیت / شاخص گسترش یابد ، ممکن است ارزش چنین اوراق بهادار کاهش یابد.

ریسک نقدینگی

ریسک نقدینگی به سهولتی که اوراق بهادار می تواند در یا در نزدیکی ارزش ارزیابی آن به واسطه (YTM) یا ارزش واقعی فروخته شود ، اشاره دارد. شرایط نقدینگی در بازار هر از گاهی متفاوت است. بسته به شرایط بازار منجر به تغییر در حق بیمه نقدینگی متصل به قیمت اوراق می شود ، نقدینگی یک اوراق ممکن است تغییر کند. در محیطی از نقدینگی محکم ، ضرورت فروش اوراق بهادار ممکن است بالاتر از هزینه تأثیر معمول باشد. علاوه بر این ، نقدینگی هرگونه امنیت خاص در نمونه کارها بسته به شرایط بازار ممکن است کاهش یابد و در زمان فروش نیاز به تخفیف بالاتری داشته باشد.

اندازه گیری اصلی ریسک نقدینگی گسترش بین قیمت پیشنهاد و قیمت پیشنهاد به نقل از یک فروشنده است. حجم معاملات ، دوره تسویه حساب و مراحل انتقال ممکن است نقدینگی برخی از این سرمایه گذاری ها را محدود کند. بخش های مختلف بازارهای مالی هند دارای دوره تسویه حساب های متفاوتی هستند و ممکن است چنین دوره هایی با شرایط پیش بینی نشده به طور قابل توجهی تمدید شود. علاوه بر این ، تأخیر در تسویه حساب می تواند منجر به دوره های موقت شود که بخشی از دارایی های این طرح سرمایه گذاری نشود و هیچ بازدهی به دست نیامده و یا این طرح ممکن است فرصت های جذاب سرمایه گذاری را از دست بدهد.

در زمان فروش امنیت ، امنیت ممکن است غیرقانونی شود و منجر به از دست دادن ارزش نمونه کارها شود. قیمت خرید و ارزش بعدی اوراق بهادار محدود و غیرقانونی ممکن است منعکس کننده تخفیف ، که ممکن است قابل توجه باشد ، از قیمت بازار اوراق بهادار قابل مقایسه که یک بازار مایع وجود دارد ، باشد.

ریسک همتای

این خطر عدم موفقیت طرف مقابل در معامله برای ارائه اوراق بهادار در برابر در نظر گرفته شده یا پرداخت هزینه در برابر اوراق بهادار تحویل داده شده ، به طور کامل یا جزئی یا طبق مشخصات توافق شده است. در صورت پیش فرض طرف مقابل می تواند ضرر و زیان به صندوق داشته باشد.

خطر پیش پرداخت

این زمانی بوجود می آید که وام گیرنده زودتر از موعد مقرر وام را پرداخت می کند. این ممکن است منجر به تغییر در عملکرد و تنور برای طرح صندوق متقابل شود. هنگامی که نرخ بهره کاهش می یابد ، وام گیرندگان تمایل دارند وام های بهره بالایی را با پول وام گرفته شده با نرخ بهره پایین تر بپردازند ، که این امر میانگین بلوغ اوراق بهادار دارایی (ABS) را کاهش می دهد. با این وجود ، حتی اگر نرخ بهره افزایش یابد ، برخی از ریسک پیش پرداخت وجود دارد ، مانند زمانی که یک مالک هنگام فروش خانه یا وام خودرو هنگام فروش ماشین ، وام را پرداخت می کند. از آنجا که با کاهش نرخ بهره ، ریسک پیش پرداخت افزایش می یابد ، این خطر سرمایه گذاری مجدد را نیز معرفی می کند ، این خطر این است که اصلی فقط با نرخ کمتری سرمایه گذاری مجدد شود.

خطر سرمایه گذاری مجدد

سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ریسک سرمایه گذاری مجدد را به همراه دارد زیرا نرخ بهره حاکم بر پرداخت کوپن یا تاریخ سررسید ممکن است با کوپن اصلی اوراق قرضه (بازده خرید امنیت) متفاوت باشد. این ممکن است منجر به عملکرد نهایی تحقق یافته پایین تر از آنچه انتظار می رود در آن زمان باشد

درآمد اضافی حاصل از سرمایه گذاری مجدد مؤلفه "بهره بهره" است. ممکن است این خطر وجود داشته باشد که نرخ آن جریان های نقدی موقت قابل سرمایه گذاری باشد ، پایین تر از آنچه در ابتدا فرض شده است ، وجود دارد.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:56