اصول روانشناسی تجارت چیست؟

ساخت وبلاگ

زمینه تجارت فعال محیطی چالش برانگیز و سریع است که دارای امکانات و مشکلات تقریباً نامتناهی است. به نظر می رسد که این شانس در برابر معامله گران فعال در بازار جمع شده است ، و مطالعات نشان می دهد که به بالا 80 ٪ به طور مداوم پول خود را از دست می دهد و تنها 1 ٪ به سودآوری قابل پیش بینی و بلند مدت دست می یابند.[1]

با وجود چهار نفر از پنج معامله گر که ضررهای منظم را نشان می دهند ، جای تعجب نیست که هر کسی مایل به پیگیری حرفه ای در صنعت تجارت است. از این گذشته ، برای یک فرد معمولی نیست که بتواند وقت و پول را در شغلی سرمایه گذاری کند که 80 ٪ احتمال عدم موفقیت را داشته باشد. بنابراین ، چرا جذابیت به تجارت فعال به عنوان یک حرفه؟

پاسخ در مزایایی است که موفقیت در بازار می تواند برای معامله گران مرفه فراهم کند. استقلال مالی ، قدرت خود و فرار از یک حرفه ناخوشایند ، چند مورد از کسانی است که توسط کسانی که شانس را شکست داده اند و حلقه برنجی را درک می کنند ، لذت می برند.

چالش تجارت

تجارت فعال به عنوان یک حرفه ، چالش های بسیاری را برای فردی که برای اولین بار وارد بازار می شود ، ارائه می دهد. آمار دلگرم کننده نیست ، و بیشتر شواهد تجربی حاکی از آن است که شغل تجاری یک فرد مختصر و گران خواهد بود.

ماندگاری در بازار در بین بازرگانان جدید عمدتاً زودگذر است. مطالعات دانشگاهی متمرکز بر مدت زمانی که معامله گران جدید فعال هستند نشان می دهد که تقریباً 40 ٪ یک ماه در بازار گذشته است و تنها 7 ٪ بعد از پنج سال فعال هستند.

علاوه بر شغل کوتاه تجارت ، ورود یک معامله گر تازه کار به بازارهای مالی نیز می تواند گران باشد. میزان ضرر پولی که توسط یک معامله گر جدید در طول معرفی وی به بازار وارد شده است ، می تواند بسیار متفاوت باشد و در نهایت به میزان سرمایه در اختیار معامله گر بستگی دارد. علاوه بر این ، اجرای بی پروا از اهرم توسط یک معامله گر بی تجربه می تواند به سرعت یک نتیجه گیری قابل کنترل را به فاجعه تبدیل کند.

چرا سهام تجارت با FXCM؟

 • کمیسیون 0. 00 دلار *
 • سهام مینی - تجارت سهم کسری با حداقل اندازه تجارت 1/10 سهم.
 • الزامات حاشیه پایین

در حالی که درست است که تجارت فعال بازنده های بیشتری را نسبت به برندگان تولید می کند ، امکان موفقیت وجود دارد. حکایات شخصی سود مالی ، سوابق چشمگیر سرمایه گذاران مشهور و پروفایل بازرگانان روز که مقادیر کمی از سرمایه گذاری را در دست گرفته و متعاقباً ثروت های سریع ساخته شده است ، به راحتی از طریق برخی تحقیقات اساسی صنعت تجارت پیدا می شوند.

شاید قانع کننده ترین شواهد مبنی بر موفقیت در تجارت ، آمار پیرامون شیوه های معاملاتی معامله گران سودآور باشد. مطالعات نشان داده اند که 1-2 ٪ از معامله گران که به سودآوری بلند مدت دست می یابند ، 12 ٪ از تمام فعالیت های روزانه را تشکیل می دهند. این رابطه نشان می دهد که معامله گران موفق روشی برای انجام تجارت پیدا کرده اند که "لبه" ایجاد می کند که می تواند به طور مکرر در بازار اعمال شود. از طریق اقدام مداوم و محاسبه شده ، این معامله گران قادر به شکوفایی منظم هستند.

تجارت عاطفی

آرایش روانشناختی هر معامله گر تأثیر زیادی در مورد موفقیت در بازار یا حتی از راه دور امکان پذیر دارد. مدیریت احساسات شخص هنگام مواجهه با ناسازگاری ناشی از بازار ، چالش های بسیاری را به معامله گر فعال ارائه می دهد و جنبه مهمی از عملکرد است.

ترس و حرص و آز دو احساسی است که بیشترین تأثیر را بر عملکرد یک فرد در بازار می گذارد. پاسخ های عاطفی اتوماتیک ، مانند این دو ، از نظر علمی به "اتصال کوتاه" نشان داده شده است ، فرآیندهای تصمیم گیری پیچیده تر در تجارت فعال.[3] مگر اینکه به درستی مورد توجه قرار گیرد ، ترس و حرص و آز می تواند محرک تصمیم گیری عاطفی باشد و مستقیماً مسئول جلوگیری از کاربرد مداوم روش تجارت صدا باشد.

ترس به عنوان یک وسیله امنیتی عمل می کند و بخش مهمی از بقا است. برعکس ، در محیط تجارت ، ترس ثابت می کند که یک مهار کننده عملکرد است.

 • ترس از شکست: ترس از عدم موفقیت با خود ارزش شخصی را با نتیجه از دست دادن تجارت و از دست دادن سرمایه همراه می کند. در نتیجه ، افزایش فشار ناشی از کمال گرایی علاوه بر عدم تمایل به اجرای معاملات در دلهره ضرر ، مشکلات شایع مربوط به ترس یک معامله گر از شکست است.
 • ترس از موفقیت: درک ترس از موفقیت کمی دشوارتر است ، زیرا با دیدگاه اکثر مردم نسبت به موفقیت ، خلاف واقع است. خود خرابکاری و سودآوری ، معروف به "اهدای" به بازار ، محرک های عملکردی هستند که از ترس یک معامله گر از موفقیت ناشی می شوند.

بدون مکانیسم برای مدیریت ترس و اضطراب ناشی از آن ، یک معامله گر احتمالاً استرس بالا ، درگیری درونی و یک تجربه منفی کلی در بازار را تجربه می کند.

در دنیای تجارت ، موفقیت از طریق مبلغ پول در حساب معاملات شخصی اندازه گیری می شود. امتیاز به دلار و سنت نگه داشته می شود ، بنابراین حرص و آز در تجارت فعال متمرکز بر تجمع ارز سخت است.

 • سبقت گرفتن: سبقت گرفتن را می توان به حرص و طمع نسبت داد زیرا تمایل به کسب درآمد ، تجارت را که خارج از روش اتخاذ شده است ، ترغیب می کند. تجارت تکانشی اغلب نتیجه است ، با این که معامله گر قوانین از پیش تعیین شده را به نفع تعقیب سود یا جبران خسارت نادیده می گیرد.
 • ریسک پرخاشگرانه: برای کسب درآمد بیشتر و برآورده کردن حرص و آز ، یک معامله گر ممکن است پارامترهای ریسک را که فراتر از منابع موجود است ، اتخاذ کند. گرفتن موقعیت های غیر طبیعی بزرگ و شرکت در شیوه های مدیریت پول بی پروا ، موضوعات متداول مرتبط با حرص و آز است.
 • عدم توانایی در تعریف سود و زیان: سود و زیان عناصر اصلی مدیریت پول است که باید قبل از هرگونه تجارت تعریف شود. حرص و آز این مسئله را دشوار می کند ، زیرا اهداف سود اغلب غیر منطقی است و تحقق ضرر باعث تأخیر در رضایت فوری که یک تجارت برنده ارائه می دهد. نتیجه ، تمایل به نشان دادن بی احتیاطی در هنگام سود و عدم تمایل به خروج از از دست دادن معاملات است.

اگر حرص و طمع بدون کنترل باقی بماند و بخش مهمی از روان یک معامله گر باقی بماند ، دوره های موفقیت پایدار می تواند منجر به احساس سرخوشی ناشی از تجارت شود ، زیرا احساس اعتماد به نفس می تواند منجر به ریسک تهاجمی و انتخاب تجارت بیش از حد شود.

تأثیر حرص و طمع و سرخوشی بر روان یک معامله گر می تواند برای یک ذهنیت تجاری سالم قابل توجه و مضر باشد. وظیفه مدیریت این موضوعات باید صادقانه مورد بررسی قرار گیرد تا بر چالش هایی که آنها برای سودآوری مطرح می کنند غلبه کند.

اشتباهات و داروهای تجاری

چندین اشتباه رایج به طور مکرر توسط معامله گران جدید انجام شده است. هرکدام در تقابل با دستیابی به موفقیت و سودآوری عمل می کنند. با این حال ، با توجه به زمان و توجه مناسب ، هر گسل قابل اصلاح است.

 • فقدان یک برنامه تجاری جامع: بازار یک عرصه پویا است که امکانات تقریباً بی حد و حصر با یک معامله گر فعال روبرو است. بدون داشتن یک برنامه معاملاتی کاملاً مشخص برای استفاده به عنوان یک مرجع ، یک معامله گر از یک وضعیت ارتجاعی در بازار فعالیت می کند و برای ماندن در "دامان سرب" بازار تلاش می کند.
 • هیچ استراتژی تعریف شده مدیریت پول: مدیریت پول ممکن است مهمترین جنبه تجارت باشد. اگر اصول اساسی مدیریت پول به کار نرسد ، ممکن است ریسک ناخواسته بدهی حساب معاملات را به خطر اندازد.
 • اقدام به "نکات" یا "مشاوره": تصمیم گیری در مورد تجارت در مورد "نکته داغ" یا "اطلاعات داخل" اغلب محصول تجارت عاطفی است. شانس این است که نکته داغ یک شایعه ، شنوایی یا بدتر است. حتی اگر درست باشد ، این احتمال قوی وجود دارد که نوک به طور گسترده پخش شده باشد و از قبل قیمت آن را به بازار عرضه کند.
 • برآورده کردن تمایل به "درست" بودن به جای کسب درآمد: هدف اصلی تجارت فعال اوراق بهادار مالی ، سودآوری است. در پایان روز ، بازار همیشه درست است و معامله گران اغلب اشتباه می کنند. این واقعیت که می توان در مورد بسیاری از چیزها اشتباه کرد و هنوز هم درآمد کسب کرد ، ایده دشوار برای پذیرش است ، اما یکی از مواردی که بخش مهمی از یک ذهنیت تجاری سالم است.

هر یک از اشتباهات فوق الذکر به عنوان یک مانع بالقوه برای موفقیت و سودآوری یک معامله گر عمل می کند. با این حال ، از طریق اختصاص وقت و تلاش کافی ، فرکانس این اشتباهات را می توان کاهش یا حذف کرد.

 • تعیین هدف: اهداف می توانند یک روش توانمند برای اندازه گیری رشد معامله گر باشند و نقش مهمی در ایجاد اعتماد به نفس داشته باشند. تعیین اهداف دوره ای واقع بینانه بر اساس عملکرد و نتیجه برای اندازه گیری دقیق موفقیت نسبی یک عملیات تجارت ضروری است.
 • تدوین قوانین معاملات: مجموعه ای از قوانین تجاری روشن و مبتنی بر احتمال بخش مهمی در تعریف گفتگو بین معامله گر و بازار است. به عنوان مثال ، قوانین حاکم بر ورود و خروج تجارت ، زمان روز تجارت و مدت زمان معاملات محدودیت های مشخصی را به بازار می دهد. در دوره های بی ثبات ، مجموعه مفصلی از قوانین معاملات می تواند به عنوان یک مرجع باشد و زمینه بسیار مورد نیاز را برای هرج و مرج فراهم کند.
 • اجرای یک استراتژی مدیریت پول: همانطور که قبلاً گفته شد ، مدیریت پول جنبه اصلی سودآوری است. یک استراتژی جامع مدیریت پول ، ریسک پاداش را نشان می دهد و هزینه دقیق تجارت از دست دادن و افزایش تجارت برنده را به وضوح تعریف می کند. مدیریت مناسب پول اضطراب مربوط به انتقال ارز درگیر در یک تجارت معین را کاهش داده و تأثیر مالی را در چشم انداز قرار می دهد.

تنظیم هدف علاوه بر فراهم کردن چوب سنجش برای توسعه معامله گر ، برای تقویت یک نگرش مثبت و با اعتماد به نفس ذهنی مؤثر است. یک برنامه معاملاتی با محوریت ، سرخوشی را از بین می برد ، زیرا این قوانین حاکم بر همه تعامل با بازار ، از جمله معاملات سودآور و از دست دادن است. از طریق اجرای یک استراتژی جامع مدیریت پول ، اضطراب مربوط به از دست دادن سرمایه بسیار کاهش می یابد.

توجه به این سه حوزه می تواند با موفقیت بسیاری از مشکلات مرتبط با تجارت عاطفی را کاهش داده و تأثیرات منفی ترس و حرص و آز را به حداقل برساند.

خلاصه

برای جلوگیری از موفقیت آمیز بسیاری از مشکلات ارائه شده توسط تجارت فعال ، باید به ارزیابی صادقانه از وضعیت عاطفی و روانی شخص بودن ، زمان و تلاش کافی داده شود. دستیابی به یک وضعیت ذهنی که تجارت موفق را تقویت می کند ، یک تلاش تمام وقت و یک رشته است. تدوین یک برنامه تجاری جامع و امکان اجرای آن برنامه بدون هیچ گونه تردید یا تعصب ، جنبه اصلی تلاش برای دستیابی به سودآوری بلند مدت است.

تجارت در حاشیه دارای سطح بالایی از ریسک است و خسارات می تواند از بودجه سپرده شده فراتر رود.

هرگونه نظر ، اخبار ، تحقیق ، تجزیه و تحلیل ، قیمت ها ، سایر اطلاعات یا پیوندها به سایت های شخص ثالث به عنوان تفسیر بازار عمومی ارائه می شود و مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد. FXCM مسئولیت هرگونه ضرر یا خسارت را از جمله بدون محدودیت در برابر هرگونه ضرر و زیان که ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از استفاده یا اتکا به چنین اطلاعاتی باشد ، نمی پذیرد.

تیم تحقیقاتی FXCM

تیم تحقیقاتی FXCM شامل تعدادی از متخصصان بازار و محصول FXCM است.

مقالاتی که توسط تیم تحقیقاتی FXCM منتشر شده است ، به طور کلی دارای مشارکت کنندگان متعددی هستند و هدف آن ارائه محتوای عمومی آموزشی و آموزنده در اخبار و محصولات بازار است.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 31 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:41