استراتژی های اساسی مدیریت پول

ساخت وبلاگ

در زندگی روزمره و در رشته تجارت فعال ده برابر ، "مدیریت پول" در بخش بزرگی از همه تصمیمات نقش اساسی دارد. به عنوان یک اصطلاح ، مدیریت پول به عنوان فرایند دانستن اینکه پول در کجا می رود ، چگونه هزینه می شود و داشتن یک برنامه خوب پیش رو برای تسهیل یک هدف خاص تعریف می شود.[1] این که آیا کسی در حال خرید غذا در یک فروشگاه مواد غذایی است یا به طور فعال تجارت یک بازار سهام را انجام می دهد ، اجرای یک استراتژی مدیریت پول بخش مهمی در تحقق یک نتیجه مطلوب است.

شناسایی ریسک و انتخاب یک استراتژی مناسب برای مدیریت پول

خطر قرار گرفتن در معرض خطر است. در بازارهای مالی ، خطری که از ریسک برای شرکت کننده در بازار برخوردار است ، از دست دادن سرمایه است. اهرم کاربردی ، سودآوری بالقوه و هزینه تجارت همه عواملی هستند که در یک وضعیت معاملاتی خاص به ریسک موجود کمک می کنند. تجارت در حاشیه می تواند منجر به خسارات فراتر از بودجه سپرده شود.

اصول مدیریت پول از منظر معامله گر ، مربوط به بازار با روش تجارت اتخاذ شده و سرمایه تجارت است. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که نتیجه تجارت خاص به متغیرهای زیادی بستگی دارد و تا پایان آن یک عدم اطمینان باقی می ماند. در هر تجارت ، عنصر ریسک بسیار واقعی است و هیچ کس نمی تواند سود یا ضمانت در برابر ضرر را تضمین کند. خطرات را می توان با استفاده از یک استراتژی مدیریت پول به خوبی طراحی شده ، کاهش داد ، اما ریشه کن نشد.

انتخاب یک استراتژی جامع مدیریت پول برای عملیات معاملات شخصی می تواند یک تلاش چالش برانگیز باشد. استراتژی ها بسیار متفاوت است و به سیستم تجاری یا روش شناسی اتخاذ شده وابسته است ، در بازار معامله و ورودی های سرمایه موجود است. با این حال ، مهم نیست که شرایط مربوط به عملیات تجارت ، استراتژی مدیریت پول باید به وضوح سؤالات زیر را مطرح کند:

چرا سهام تجارت با FXCM؟

 • کمیسیون 0. 00 دلار *
 • سهام مینی - تجارت سهم کسری با حداقل اندازه تجارت 1/10 سهم.
 • الزامات حاشیه پایین
 • چه درصد از مانده حساب معاملات ممکن است برای یک تجارت خاص اختصاص یابد؟
 • در صورت ضرر ، چقدر سرمایه برای از سرگیری فعالیت های تجاری در دسترس است؟
 • از چه درجه ای از اهرم در یک تجارت خاص استفاده می شود؟

هر یک از این سه سؤال با هدف اصلی یک استراتژی جامع مدیریت پول صحبت می کند: از سرمایه موجود به روشی کارآمد استفاده کنید تا طول عمر را در بازار ارتقاء دهد و در عین حال هرگونه ریسک سرمایه ناخواسته را به حداقل برساند. یک استراتژی مؤثر در مدیریت پول ، تمامیت روش تجارت اتخاذ شده را حفظ می کند و به عملیات تجارت بهترین فرصت ممکن برای موفقیت را می دهد.

اهرم یک شمشیر دو لبه است زیرا می تواند سود و همچنین ضرر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

استراتژی های اساسی مدیریت پول

گفته شده است که "چیز جدیدی در زیر آفتاب" وجود ندارد. مطمئناً هنگام تلاش برای به حداکثر رساندن بازده در سیستم معاملاتی از طریق اجرای یک استراتژی مدیریت پول ، مطمئناً دقیق است. بسته به تمرکز اصلی رویکرد ، استراتژی ها از تهاجمی تا منفعل متغیر است. استراتژی های تهاجمی غالباً با هدف سودهای دوره ای بزرگ از اهرم های بیشتری استفاده می کنند و استراتژی های منفعل از نظر ماهیت محافظه کارانه هستند و حفظ سرمایه هدف اصلی است.

ایده ها و دستورالعمل های مختلف با مدیریت پول محتاط همراه است. یکی از این مفهوم ها ، مفهوم تجارت مداوم با استفاده از یک خطر مثبت برای پاداش است. نسبت ریسک برای پاداش (R: R) میزان سرمایه ای است که در ابتدا به نسبت سود بالقوه یک تجارت موفق در معرض خطر قرار می گیرد.

انتخاب معاملات با پاداش بیشتر از یا مساوی با ریسک یک روش معمول در بین معامله گران فعال است. با افزایش ریسک از پاداش ، نرخ بالاتری از معاملات موفق برای حفظ سودآوری لازم است. برعکس ، اگر بازپرداخت بالقوه در تجارت موفق چندین برابر ریسک اولیه باشد ، یک معامله گر برای ایجاد سود ، نرخ بالایی از معاملات برنده را ارسال نمی کند.

اعمال مدیریت مناسب پول هیچ تعهد کوچکی نیست و یکی از بزرگترین چالش هایی است که یک معامله گر یا سرمایه گذار فعال با آن روبرو خواهد شد. با این حال ، از طریق توسعه اهداف واقع گرایانه و کاربرد مداوم مفاهیمی مانند ریسک مثبت در مقابل پاداش ، طیف گسترده ای از استراتژی ها می توانند مؤثر باشند.

روش خطر مسطح

روش ریسک "مسطح" یا "ثابت" اساسی ترین نوع استراتژی مدیریت پول است. تحت ریسک مسطح ، این استراتژی دقیقاً همانطور که به نظر می رسد: یک بخش ثابت و از پیش تعیین شده سرمایه در هر تجارت در دستیابی به سود قابل قبول را به خطر می اندازد.

پارامترهای ریسک مسطح بسته به سرمایه گذاری حساب کاربری ، معامله در بازار ، اهداف سود و اشتهای کلی ریسک معامله گر یا سرمایه گذار متفاوت است. ارزش ریسک متداول در عرصه سرمایه گذاری و تجارت ، مبلغ کل بیش از 1-3 ٪ از مانده حساب اولیه در هر تجارت است.

مکانیک روش خطر مسطح نسبتاً ساده است. اگر یک حساب معاملاتی 25000 دلار آمریکا و تحمل ریسک 3 ٪ داشته باشد ، حداکثر مبلغی که در هر تجارت داده شده در معرض خطر قرار می گیرد 750 دلار آمریکا است. نتیجه تجارت معین هیچ تاثیری بر ارزش ریسک تجاری بعدی ندارد. این 3 ٪ ثابت مانده حساب اولیه است.

ریسک مسطح را می توان سازگار کرد تا میزان اهرم قرار داده شده بر حساب معاملات را در هر زمان به جای هر تجارت در هر زمان منعکس کند. در بازارهای فعال ، فرصت های معاملاتی اغلب به سرعت بوجود می آیند و یک معامله گر را وادار می کند که بلافاصله عمل کند یا از دست ندهد. محصول جانبی از معاملات متعدد و همزمان در حال افزایش خطر است. با توجه به حساب معاملات 25000 دلاری آمریکا و تحمل ریسک 3 ٪ ، سه معاملات باز همزمان در معرض دید 2250 دلار قرار دارند. اگر پارامترهای ریسک مسطح سازگار باشند تا 3 ٪ از حساب معاملاتی را که در هر زمان در معرض خطر قرار می گیرند ، منعکس کنند ، ریسک اولیه سرمایه در 750 دلار آمریکا باقی می ماند. 750 دلار آمریکا می تواند به یک تجارت منتقل شود ، یا در میان سه معامله با پارامترهای مدیریت تجارت تنظیم شده گسترش یابد.

 • از از دست دادن فاجعه بار جلوگیری می کند
 • طول عمر را در بازار ارتقا می بخشد
 • واریانس کوتاه مدت در ارزش حساب را کاهش می دهد
 • سود بالقوه را محدود می کند
 • مدت زمان طولانی برای بازیابی حساب پس از دوره های کاهش پایدار
 • انگیزه ای در تعریف پارامترهای خطر مناسب قرار می دهد

تعداد زیادی از ریسک مسطح توسط معامله گران و سرمایه گذاران در بازار استفاده می شود. یکی از رایج ترین آنها به عنوان "ترکیب" یا "سرمایه گذاری مجدد" شناخته می شود. ترکیب ساده ، درصد خطر از پیش تعریف شده را در حال نوسان در تراز حساب اعمال می کند. این یک روش معمول است که ضمن تلاش برای افزایش بازده با رشد حساب و محدود کردن ضررها در هنگام کوچک شدن ، بخش های خاصی از ریسک مسطح را به کار می برد.

معیار کلی

"معیار کلی" یک فرمول ریاضی است که از کار آماری انجام شده در دهه 50 سرچشمه می گیرد. از آنجا که مربوط به تجارت و سرمایه گذاری است ، این فرمول سعی می کند با توجه به احتمال موفقیت آن تجارت ، میزان بهینه سرمایه را که در یک تجارت معین در معرض خطر قرار می گیرد ، تعریف کند.

بر خلاف ریسک مسطح ، معیار کلی این ایده را ترویج می کند که افزایش خطر سرمایه با احتمال بیشتر موفقیت توجیه می شود. به عنوان مثال ، اگر تجارت 90 ٪ احتمال موفقیت داشته باشد ، پس از آن مقدار مناسب سرمایه برای اختصاص دادن بسیار بیشتر از تجارت با نرخ موفقیت بسیار کوچکتر (10 ٪) است.

 • Kelly ٪ = W - [( 1-W) / R]
 • W = درصد از معاملات برنده
 • R = متوسط سود برنده معاملات / میانگین از دست دادن معاملات [2]
 • کلی ٪ = . 60 - [(1-. 60) / (05 / . 04)] = . 28 یا 28 ٪ [2]

در این شرایط ، طبق معیار کلی ، خطر مناسب بیش از 28 ٪ از حساب معاملات نیست.

 • بازده بالقوه بزرگ
 • قرار گرفتن در معرض محدود به حساب تجارت
 • امکان حداکثر رساندن بازده در معاملات با احتمال زیاد
 • ضررهای متوالی منجر به فاجعه می شود
 • احتمالات بالای موفقیت برابر با ارزش های ریسک عظیم برای معاملات واحد است
 • واریانس ارزش حساب بزرگ می تواند توانایی حفظ عملیات تجاری را مهار کند

تغییرات پیچیده این فرمول در بازارهای سراسر جهان به کار می رود. روابط آماری موجود در فرمول به طور گسترده ای در زمینه های مدیریت صندوق پرچین و تنوع نمونه کارها مورد استفاده قرار می گیرد.

استراتژی مارتینگال

استراتژی Martingale یکی از قدیمی ترین سیستم های حدس و گمان جهان است. برنامه های آن در بازی های شانس علاوه بر بازارهای مالی ، تمرکز مطالعات دانشگاهی فراوان و سرمایه گذاری های سرمایه داری بوده است.

از نظر اساسی ، استراتژی Martingale نشان می دهد که یک بازیکن سود از پیش تعریف شده را بر پیروزی می گیرد و ارزش ریسک را پس از ضرر دو برابر می کند. با فرض اینکه بازی مورد نظر 50/50 شانس نسبت به بازیکن دارد و بازیکن همیشه پس از ضرر "دو برابر می شود" ، سود تضمین می شود زیرا شرط های بزرگتر ضررهای کمتری را پوشش می دهند.

 • 5 ضرر متوالی: 80 دلار آمریکا
 • 8 ضرر متوالی: 640 دلار آمریکا
 • 10 ضرر متوالی: 2560 دلار آمریکا
 • 12 ضرر متوالی: 10،240 دلار آمریکا

همانطور که نمونه نشان می دهد ، ضررهای متوالی برای پایداری مارتینگال ویران کننده است و می تواند به سرعت منجر به "ویرانی قمارباز" شود.

در دنیای دارایی ، سیستم مارتینگاله سالهاست که تمرین می شود. از آنجا که بازارها پویا هستند و تجارت ابزارهای مالی به عنوان یک سیستم باینری ساده وجود ندارد ، فرصتی برای افزایش قرار گرفتن در معرض موقعیت منفی در تلاش برای سود وجود دارد.

 • معامله گر برای خرید با قرارداد نفت خام با 40 دلار وارد بازار می شود و با قیمت دلخواه پر می شود.
 • بازار بلافاصله در برابر موقعیت و عقب نشینی قیمت به 39. 90 دلار حرکت می کند.
 • از آنجا که قیمت به توقف خیالی با 39. 90 دلار آمریکا رسید ، قرارداد دیگری خریداری می شود. نیازی به بستن موقعیت فعلی و وارد کردن سفارش جدید برای دو برابر اندازه قرارداد نیست. به سادگی تعداد قراردادهای فعال را دو برابر می کند زیرا توقف خیالی ضربه همان عملکرد را انجام می دهد.
 • موقعیت فعلی معامله گر دو قرارداد طولانی از قیمت خالص 39. 95 دلار آمریکا است.
 • نکته فعلی Breakeven برای تجارت اکنون 39. 95 دلار آمریکا است. هدف سود 40. 00 دلار آمریکا است.
 • مسئولیت فعلی حساب معاملات 100 دلار (10 دلار در هر قیمت 01 دلار آمریکا) است زیرا قیمت فعلی بازار 39. 90 دلار آمریکا است.
 • از اینجا ، مدیریت تجارت فعال پویا است. اگر قیمت به نفع موقعیت جدید حرکت کند ، می توان سود را تحقق بخشید. اگر قیمت همچنان در مقابل موقعیت حرکت کند ، تعداد قراردادهای خریداری شده توسط معامله گر در هر نقطه ضرر توقف خیالی دو برابر می شود.

از نظر تئوری ، افزودن اهرم شانس سرمایه گذاری در معکوس بازار را افزایش می دهد. در عمل ، سرمایه مورد نیاز برای حمل موقعیت های منفی بزرگ می تواند بسیار زیاد باشد. یکی از استراتژی های مدیریت تجارت که می تواند برای محدود کردن ریسک فرض شده با اجرای یک استراتژی Martingale مورد استفاده قرار گیرد ، توقف پیگیری است. در مورد سناریوی Martingale همانطور که در بالا ذکر شد ، می توان از یک توقف دنباله دار برای محدود کردن مسئولیت کل یک تجارت استفاده کرد زیرا حرکت قیمت به نفع تجارت تیک می زند.

 • بازارهای محدوده محدودیت های بالاتری از معاملات موفق را ارائه می دهند
 • امکان حفظ سودآوری کوتاه مدت را افزایش می دهد
 • اهداف سود از پیش تعریف شده و بازده قابل اندازه گیری است
 • بازارهای گرایش می توانند منجر به ویرانی مالی شوند
 • اهرم مورد نیاز برای قرار گرفتن در معرض مضاعف می تواند به سرعت چند برابر شود
 • ذخایر بزرگ بالقوه سرمایه برای حفظ موقعیت باز مورد نیاز است

خلاصه

این سؤال که در مورد چه نوع استراتژی مدیریت پول برای استفاده ، به شخصیت معامله گر و دامنه کلی عملیات تجارت بستگی دارد. استراتژی های محافظه کارانه ، مانند ریسک مسطح ، ممکن است برخی از عملیات معاملاتی را به خوبی متناسب کند. برعکس ، معامله گران با سرمایه دار ممکن است قدرت خرید و توانایی استفاده از رویکردهای تهاجمی تر مانند معیار کلی یا سیستم Martingale را به شرکتهای تجاری خود داشته باشند.

مهم نیست که چه شیوه ای از مدیریت پول اتخاذ شده است ، ضروری است که متناسب با روش تجارت ، ورودی های سرمایه و اهداف عملیاتی به طور کلی باشد. مدیریت پول نمی تواند سود یا در برابر ضرر را تضمین کند ، اما می تواند به بهینه سازی تأثیر برنده شدن در معاملات و کاهش تأثیر ضرر کمک کند.

هرگونه نظر ، اخبار ، تحقیق ، تجزیه و تحلیل ، قیمت ها ، سایر اطلاعات یا پیوندها به سایت های شخص ثالث به عنوان تفسیر بازار عمومی ارائه می شود و مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد. FXCM مسئولیت هرگونه ضرر یا خسارت را از جمله بدون محدودیت در برابر هرگونه ضرر و زیان که ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از استفاده یا اتکا به چنین اطلاعاتی باشد ، نمی پذیرد.

تیم تحقیقاتی FXCM

تیم تحقیقاتی FXCM شامل تعدادی از متخصصان بازار و محصول FXCM است.

مقالاتی که توسط تیم تحقیقاتی FXCM منتشر شده است ، به طور کلی دارای مشارکت کنندگان متعددی هستند و هدف آن ارائه محتوای عمومی آموزشی و آموزنده در اخبار و محصولات بازار است.< SPAN> هرگونه نظر ، اخبار ، تحقیق ، تحلیل ها ، قیمت ها ، سایر اطلاعات یا پیوندها به سایت های شخص ثالث به عنوان تفسیر بازار عمومی ارائه می شود و مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد. FXCM مسئولیت هرگونه ضرر یا خسارت را از جمله بدون محدودیت در برابر هرگونه ضرر و زیان که ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم ناشی از استفاده یا اتکا به چنین اطلاعاتی باشد ، نمی پذیرد.

فارکس در ایران...
ما را در سایت فارکس در ایران دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محمدرضا گلزار بازدید : 80 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 0:11